Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Niagara Falls

DZIEŃ 1: 

Przejazd - Wielki Kanion Pennsylvania - Wodospady Niagara Falls
Odebranie przez przewodnika w okolicach NYC/NJ i transfer prywatnym autem w kierunku Niagara Falls. Przystanek na zwiedzanie Wielki Kanion Pennsylvania (76km długości, 440m głębokości w najgłębszym punkcie).  Dalszy przejazd do hotelu w Niagara Falls tuż przy wodospadach! Po zakwaterowaniu, w celu zaplanowania czasu wolnego w godzinach wieczornych, nasz pilot służy radą na temat restauracji oraz innych dostępnych atrakcji, a także przedstawi szczegółowy program pobytu. Czas wolny na odpoczynek i krótki spacer po mieście.


DZIEŃ 2: 

Zwiedzanie Wodospady Niagara Falls - Old Fort
Rano spotkanie w hotelu z polskim przewodnikiem na całedniowe zwiedzanie Wodospadów.
Zwiedzanie rozpoczniemy od wycieczki na Goat Island gdzie można podziwiać panoramiczne widoki nad Wodospadami.  Następnie podejdziemy do Jaskinia wiatrów – dawna naturalna jaskinia położona w kompleksie wodospadów Niagara za jedną z kaskad nazwaną "Welon Panny Młodej" (ang. Bridal Veil Falls). Na pomostach można doświadczyć huraganowych wiatrów, których prędkość dochodzi do 110 km/h. Następnie weżmiemy udział w rejsie do Wodospadów statkiem ‘Maid of the Mist’.

Po rejsie przejedziemy się do Old Fort (Fort Niagara), fortyfikacja w Stanach Zjednoczonych, w stanie Nowy Jork. Ulokowany przy ujściu rzeki Niagara do jeziora Ontario. Pierwszy stały fort zbudowany przez Francję w 1726. Zdobyty przez Wielką Brytanię w 1759 podczas wojny siedmioletniej. Pod panowaniem brytyjskim fort odgrywał dużą rolę w administracji otaczających go terenów, był również ważną brytyjską bazą podczas Amerykańskiej Wojny Rewolucyjnej. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, czas wolny na spacerowanie do Wodospadów, wyjście do kasyna Seneca lub zwiedzanie miasta. (B)


DZIEŃ 3: 

Winiarnia przy Jeziorze Seneca - Uniwersytet Cornell
Wczesnym rankiem przejazd z hotelu w kierunku Nowego Jorku z przystankami przy Jeziorze Seneca oraz Uniwersytet Cornella.
Jezioro Seneca jest znane jako ‘Jezioro Paluszkowe’ ze względu na kształt, i jest najgłębsze jezioro w stanie Nowym Jorku. Tu będziemy mogli dokonać degustacji lokalnych win.

Następnie przejedziemy do Uniwersytetu Cornella, uniwersytet amerykański, założony w 1865 w mieście Ithaca w stanie Nowy Jork. Uczelnia prywatna, należąca do tzw. Ligi Bluszczowej (Ivy League). Ma 14 wydziałów, 12 centrów uniwersyteckich i ponad 20 tys. studentów, z czego około dwie trzecie to studenci studiów licencjackich (undergraduates).

Najważniejszymi kampusami jest główny kampus w Ithace (zawierający większość wydziałów, w tym walczący o miano najlepszego na świecie ze Stanfordem wydział Industrial and Labor Relations, a także powszechnie uważaną za najlepszą na świecie School of Hotel Administration) oraz kampus z wydziałem medycyny w Nowym Jorku. Powrót do NYC/NJ. (B)

Wyjaśnienie skrótów: B - Śniadanie


Wycena indywidualna - zapytaj o cenę

 

CENA ZAWIERA:

  • 3 dni zwiedzania z polskim przewodnikiem z przejazdami
  • Bilety wstępu na atrakcje wymienione w programie: Rejs ’Maid of Mist’ oraz wejście na Jaskinie Wiatrów, wstęp do Old Fort, degustacja wina przy Jeziorze Seneca
  • Śniadania
  • Noclegi w hotelu Comfort Inn, 5 minut od Wodospadów

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • Obiady/kolacje
  • Wstępy nie wymienione w programie
  • Napiwków dla kierowcy/przewodnika
  • Usługi nie wymienione w programie
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.