Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Zachodnie Wybrzeże USA - zwiedzanie

 Termin: 11 - 23 lipiec 2015r.
Trasa zwiedzania: Las Vegas - Kanion Bryce - Page - Kanion Antylopy - Wielki Kanion - Las Vegas - Dolina Śmierci - Scotty's Castle - Mammoth Lakes - Park Narodowy Yosemite - San Francisco - Monterey - Carmel - San Simeon - Hearst Castle - Santa Barbara - Santa Monica - Los Angeles - Uniwersal Studios.


Program wycieczki:

Dzień 1 Przylot do Las Vegas
Odebranie z lotniska przez przewodnika i transfer do hotelu. Kolacja powitalna, nocleg.
- wyżywienie kolacja

Dzień 2  Zwiedzanie Las Vegas
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Las Vegas, a po południu czas wolny na korzystanie z rownych atrakcji.
- wyżywienie śniadanie

Dzień 3 Las Vegas - Kanion Bryce - Page
Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Bryce Canyon, który w gruncie rzeczy nie jest kanionem, a jedynie fantazyjnie ukształtowane formacje skalne powstała na skutek erozji miękkiego piaskowca, które z koleji są pozostałością po obsunięciu się oszałamiająco kolorowych warstw sklanych z plaskowyżu Paunsaugunt z wysokości ponad 2400m.n.p.m. Następnie przejazd do miasteczka Page położonego nad jeziorem Powell na nocleg.
- wyżywienie
śniadanie


Dzień 4  Page - Kanion Antylopy - Wielki Kanion - Las Vegas
Wcześnie rano po śniadaniu udamy się do jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi, leżącego na terenie rezerwatu Indian Navajo – Kanion Antylopy nazywanego również Kanionem Korkociągu. Cud Natury utworzony na przełomie milionów lat zachwyca nawet najbardziej wymagających spektaklem światła rozgrywającym się w jego wąskich korytarzach i grotach. Stąd udamy się na zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado. Po przyjeździe do turystycznego miasteczka Grand Canyon, czas wolny; na ogromnym ekranie IMAX zobaczymy fascynujący film (35 minut) o historii Wielkiego Kanionu. Jadąc wzdłuż południowej krawedzi kanionu będziemy zatrzymywać się w kilku miejscach widokowych aby podziwiać wspaniałe widoki na głęboki kanion. Późnym popołudniem, wrócimy do Las Vegas na nocleg.
- wyżywienie
śniadanie


Dzień 5 Las Vegas
Dzień wolny. Do wyboru mnóstwo atrakcji jakie oferuje miasto rozrywki.
- wyżywienie śniadanie

Dzień 6 Las Vegas - Dolina Śmierci - Scotty's Castle - Mammoth Lakes
Wcześnie rano, odebranie z hotelu i wyjazd z Las Vegas przez słynną pustynną depresje (- 86m) zwaną „Death Valley” (Doline Śmierci) na której temperatury sięgają do 56 C do miasteczka Mammoth Lakes położonego przy Parku Yosemite. Po drodze zatrzymamy się przy zbudowanym w 20 latach XX wieku Zamku Scotty’ego, który zachwyca luksusowymi wnętrzami. Kontynujemy przejazd do turystycznej miejscowości, Mammoth Lakes położonej na wschodnich stokach Sierra Nevada, z najlepszymi stokami narciarskimi w okolicy jeziora Tahoe. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą udamy się na wycieczkę w głąb parku aby zobaczyć amerykański pomnik narodowy – Devils Postpile National Monument z doskonale zachowanymu kolumnami bazaltowymi od których pochodzi nazwa parku. Powrót do hotelu na nocleg.
- wyżywienie śniadanie

Dzień 7 Mammoth Lakes - Park Narodowy Yosemite - San Francisco
Po śniadaniu wyjazd do Parku Yosemite, którego główną atrakcją jest zwiedzanie słynnej Yosemite Valley. W 1864 roku dolina Yosemite stała się pierwszym parkiem narodowym w USA o powierzchni 3100 km2. W roku 1984 Yosemite został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdy, kto zobaczy wąską Yosemite Valley – potężne i jedyne w swoim rodzaju „muzeum” geologicznej przeszłości ziemi – stwierdza, iż nawet te największe zachwyty i tak nie oddają prawdziwego piękna tego miejsca. Dolinę (o długości 7 i szerokości 1 mili) otaczają strome, niemal pionowe i poprzecinane licznymi wodospadami skały wysokości około 1,5 km, których poszarpane szczyty ostro odcinają się na tle nieba. W dole rozpościerają się łąki obramowane dębami, cedrami i jodłami. Nocleg w hotelu w centrum San Francisco.
- wyżywienie śniadanie

Dzień 8 Zwiedzanie San Francisco
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi: Civic Center, Davies Symphony Hall, Main Library Opera House i Old Mission Dolores, gdzie narodziło się miasto. Zatrzymamy się na szczycie Twin Peaks, aby zobaczyć panoramę całej zatoki. Po zwiedzeniu ogrodu pojedziemy wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do słynnego Golden Gate Bridge. Zatrzymamy się przy punkcie widokowym Vista Point North, skąd roztacza się wspaniały widok na San Francisco, zatokę, wyspę Alcatraz i wyspę Anioła. Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy ponad 2 godzinna wycieczkę łodzią na wyspę Alcatraz, na której znajdują się ruiny słynnego więzienia. Powrót do naszego hotelu w centrum miasta. Wieczorem zwiedzanie Chinatown.
- wyżywienie śniadanie

Dzień 9 San Francisco - Monterey - Carmel - San Simeon
Po śniadaniu wyjazd w kierunku San Simeon. Po drodze zatrzymamy się w  jednym z największych akwarium na świecie – Monterey Aquarium, oraz zwiedzimy miasteczko Carmel. Późnym wieczorem dojedziemy do hotelu położonym na wybrzeżu. Nocleg.
- wyżywienie śniadanie

Dzień 10 San Simeon - Hearst Castle - Santa Barbara - Santa Monica - Los Angeles
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie zamku miliardera „Hearst Castle” położona na wysoki wzgorzu jest jedna z najbardziej ekstrawaganckich i kosztownych rezydencji na świecie. Następnie w drodze do Los Angeles zatrzymamy się w Santa Barbara z najstarszym w Kaliforni drewnianym molo, oraz w najstarszym i największym kurorcie na terenie Los Angeles – Santa Monica, słynąca nie tylko z filmu „ Baywatch” (Słoneczny Patrol) ale również z ciągnacej się aż przez trzy przecznice promenady i pięknie odnowionego molo, na których to można spotkać grupy artystów i muzyków oraz mieszkające w okolicy brytyjskie literackie sławy i gwiazdy rocka. Przejazd do Los Angeles w póżnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu w pobliży słynnej Sunset Boulevard.
- wyżywienie śniadanie

Dzień 11 Zwiedzanie Los Angeles
Wcześnie rano, przewodnik odbierze grupe z hotelu i zabierze na całodzienne zwiedzanie Los Angeles. Podczas zwiedzania zobaczymy centrum miasta; Chiński Teatr, spacer śladami gwiazd Hollywood po Alei Gwiazd, aby kontynuować przejazd przez dzielnice domów aktorów filmowych w Beverly Hills. Czas na lunch a po nim kontynuacja przejazdu Bulwarem Zachodzącego słońca do Hard Rock Cafe i Beverly Shopping Center. Zwiedzanie Los Angeles zakończymy przejazdem przez Melrose Avenue i Rodeo Drive - najdroższa i najbardziej elegancka ulica świata. W drodze powrotnej do hotelu okazja do zrobienia zdjęć na tle słynnego napisu HOLLYWOOD.
- wyżywienie śniadanie

Dzień 12 Zwiedzanie Los Angeles - Universal Studios
Całodzienna wycieczka do Universal Studios. Kolacja pożegnalna.
- wyżywienie śniadanie, kolacja

Dzień 13 Wylot z Los Angeles
Wolny czas w zależności od przelotów, przejazd na lotnisko i wylot.
- wyżywienie śniadanie

Cena zawiera 3.000 USD/os:

 • Program wycieczki wraz z zakwaterowaniem w hotelach lokalnej kategorii 3*
 • Przewodnik w języku polskim i angielskim
 • Wszystkie przejazdy z przewodnikiem w prywatnym autokarze
 • Wszystkie śniadania
 • Przewodnik w języku polskim i angielskim
 • Kolacja powitalna i pożegnalna
 • Wstępy do Parków Narodowych
 • Podstawowe ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • przelotów lotniczych do Los Vegas
 • wylotów z Los Angeles
 • Usług niewymienionych w programie
 • Napiwków dla przewodnika
 • Podwyższonego ubezpieczenia zdrowotnego i od kosztów rezygnacji z wycieczki
 • Koszt wycieczek fakultatywnych (jeśli czas pozwoli)

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.