Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Ameryka Środkowa - wycieczka objazdowa, 6 państw

 

 KRAJE: MEKSYK – BELIZE – HONDURAS – SALVADOR – NIKARAGUA - GWATEMALA

Rozkład lotów: - ................... / klasa ekonomiczna (na specjalne życzenie możliwe wyloty z innych miast świata)

- termin lipiec 2016

Bagaż rejestrowany do ....kg - wymiary standardowej walizki
Bagaż podręczny do .....kg – wymiary jakich nie może przekraczyć: .....

DZIEN 1:
Przylot do Cancun, transfer do hotelu i nocleg

DZIEN 2:
Śniadanie. Przejazd do Tulum, niezwykle pięknej strefy archeologicznej Majów, położonej na wysokim klifie, przy plaży. Podziwianie Świątyni Zstępującego Boga, Pałacu i domostw i świątyń starożytnych Majów. Przejazd do wioski współczesnych Majów, położonej poza szlakami turystycznymi. Spacer po wiosce, wizyty w domach. Przejazd do Felipe Carrillo Puerto, wizyta na miejscowym targu i w Świątyni Mówiącego Krzyża, synkretycznej religii Majów. Nocleg w Chetumal.

DZIEN 3:
Śniadanie. Przekroczenie granicy z Belize. Krótkie wizyty w starej o nowej stolicy tego karaibskiego państwa w Belize City i Belmopan, a także wizyta położonej w dżungli strefy archeologicznej Majów w Xunantunich. Przekroczenie granicy z Gwatemala. Nocleg we Flores.

DZIEN 4:
Śniadanie. Przejazd do Copan w Hondurasie. Po drodze wizyta w Quirigua, strefie archeologicznej słynącej ze znalezienia dziesiątków stel pokrytych pismem Majów. Przekroczenie granicy z Hondurasem. Nocleg w Copan.

DZIEN 5:
Śniadanie. Zwiedzanie ruin Copan, uważanych za jedno z najbardziej mistycznych miast Majów. Położone na terenie 30 tys. ha mogło liczyć nawet 200 tys. mieszkańców, przy czym należy pamiętać, iż nie wszystkie budowle zostały jeszcze odkryte - część z nich jest nadal przez naukowców ”wydobywana” z dżungli. Do najbardziej okazałych i znanych zabytków Copan należą Schody Hieroglificzne, będące najdłuższym świadectwem piśmiennictwa Majów (2500 wyrytych symboli!). Zobaczymy również centrum ceremonialne z piramidami schodkowymi i boisko do gry w pelotę oraz dobrze zachowane stelle np. Dymiącej Muszli czy Boga Pauhatun. Przekroczenie granicy w Salwadorem i krótkie zwiedzanie stolicy kraju. Nocleg w Suchitoto.

DZIEN 6:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy z Nikaragua. Zwiedzanie kolonialnego miasta Leon: Początki miasta datują się na 1524 r. Pierwotnie miasto było położone na zboczach wulkanu Momotombo (ok. 30 km od obecnej lokalizacji), ale po serii trzęsień ziemi i erupcji wulkanu w 1610 r., zdecydowano o przeniesieniu stolicy w nieco bardziej bezpieczne miejsce. Leon to miasto uniwersytetów, pełne inspirujących budowli, uroczych ulic i alei, fantastycznych restauracji i bogatego życia nocnego. W programie spacer po mieście m.in: największa w Ameryce środkowej katedra (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (przykład meksykańskiego baroku, kościół uznawany z najładniejszy w Leon), Muzeum Mitów i Legend, Muzeum Bohaterów i Martyrologii (przejmujące murale obrazujące historię Nikaragui od czasów kolonizacji po ostatnią wojnę zakończoną w 1989 r.). Nocleg w hotelu w Leon.

DZIEN 7:
Po śniadaniu wizyta w fabryce najsłynniejszego rumu Nikaragui - Flor de Cana, gdzie będzie można zobaczyć proces destylacji połączony z degustacją tego wyśmienitego trunku. Następnie przejazd do Rezerwatu Isla Juan Venado. Rezerwat jest labiryntem stworzonym przez lasy namorzynowe, zamieszkałe przez tysiące ptaków wodnych. Nieskończone plaże rezerwatu są miejscem wylęgu żółwi morskich. Wizyta w stacji ochrony i rozmnażania żółwi. Powrót do hotelu w Leon i nocleg.

DZIEN 8:
Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Salwadorem. Formalności graniczne. Po drodze krótkie postoje w małych, sennych latynoskich miasteczkach. Nocleg w Suchitoto.

DZIEN 9:
Śniadanie. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Salwadoru Suchitoto. Spacer brukowanymi, pełnymi architektury kolonialnej uliczkami: Starówka, Kościół Św. Lucji, Cabildo. Rejs lodziami po jeziorze Suchitlan. Przekroczenie granicy z Gwatemala i nocleg w Antigua.

DZIEN 10:
Śniadanie. Zwiedzanie Antigua. Miejscowość położona jest pomiędzy 3 wulkanami: de Agua, Acatenango i de Fuego. Antigua zachowała charakterystyczny dla epoki kolonialnej układ ulic (krzyżują się one pod kątem prostym), a większość powstałych po 1773 r. budowli inspirowana była barokiem kolonialnym i włoskim renesansem. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. ratusz, katedrę oraz warsztat jadeitu. Nocleg w Antigua.

DZIEN 11:
Wczesnym rankiem przejazd do Gwatemala City i przelot do Flores. wyjazd do Tikal - największego ocalałego ośrodka Majów (lista UNESCO). Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tys. mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m. wysokości. Nocleg we Flores.

DZIEN 12:
Śniadanie. Przejazd do Meksyku. Po drodze krotka wizyta w położonej w tropikalnym lesie strefie archeologicznej Yaxha. Przekroczenie granicy z Meksykiem. Nocleg w Chetumal.

DZIEN 13:
Śniadanie. Przejazd do Playa del Carmen, kurortu położonego nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu 3* (2 noclegi).

DNI 14-15
Odpoczynek w Playa del Carmen, hotel 3*- bez wyżywienia.


DZIEN 16:
Transfer na lotnisko i wylot do Europy

Cena ?.

Płatności: 

 • zaliczka w dniu rezerwacji w kwocie: (30%)
 • dopłata do 27.12.2015 kwota: (70%)

CENA ZAWIERA:

 • przeloty rejsowy na trasie Warszawa – Cancun – Warszawa według rozkładu lotów powyżej (przeloty z cateringiem)
 • bagaż główny rejestrowany dla każdej osoby do ....kg + bagaż podręczny do ....kg
 • hotele 3* według kategorii lokalnej
 • śniadania (na pozostałe posiłki należy przeznaczyć ok. 15 usd/os. za każdy)
 • transfery i transport klimatyzowanym autobusem
 • przewodnik / pilot, rezydent w języku polskim w krajach: Meksyk, Belize, Honduras, Salvador, Nikaragua, Gwatemala
 • podstawowe ubezpieczenie zdrowotne podczas wycieczki i części pobytowej (warunki ubezpieczenia w dniu rezerwacji)

CENA NIE ZAWIERA: (płatne obowiązkowo)

Płatne obowiązkowo po przylocie rezydentowi. ...... USD/os. / wszystko razem za:

 • opłaty lotniskowe i graniczne
 • biletu lotniczego Gatemala – Flores (przelot z bagażami)
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • napiwków dla kierowcy i przewodnika

CENA NIE ZAWIERA: (platne dodatkowo, fakultatywnie)

 • pełnego wyżywienia podczas wycieczki objazdowej i części pobytowej
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego podczas wycieczki objazdowej i części pobytowej + ? USD/os.

 

Ważne informacje:
Kwoty zostały przeliczone po kursie 1 USD = 3,90 PLN według NBP w przypadku pojawienia się kursu 1 USD powyżej 3,90 PLN klient będzie zmuszony dopłacić różnicę  - dotyczy płatności na 30 dni przed wyjazdem.

Tagi: wyprawa, wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa, zwiedzanie, polski przewodnik / pilotMeksyk, Belize, Honduras, Salvador, Nikaragua, Gwatemala, objazdowe wycieczki Ameryka Środkowa, wycieczki fakultatywne w Meksyku, Kuba wycieczki, Paryż zwiedzanie z przewodnikiem,

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.