Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Kanada 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa - Montreal

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Montrealu, największego miasta prowincji Quebec oraz drugiego po Paryżu francusko-języcznego miasta na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Popołudniowy spacer po starym mieście. Kolacja.


2 DZIEŃ: 

Montreal

Zwiedzanie miasta; bazyliki Notre Dame, ratusza. Spacer po nabrzeżnej promenadzie starego portu. Przejazd do Oratorium Św. Józefa. Podczas powrotu do Montrealu okazja do obejrzenia panoramy miasta z punktu widokowego Mont Royal. Następnie przejedziemy w okolice olimpijskiego parku oraz stadionu olimpijskiego. Kolejnym punktem programu będzie przejazd torem Formuły 1, szczęśliwym dla Roberta Kubicy. Nocleg w Montrealu.
 
3 DZIEŃ:

Montreal - Quebec City

Transfer do Quebec, stolicy francusko-języcznej prowincji Quebec, a zarazem najstarszego miasta Ameryki Północnej na północ od rzeki Rio Grande. Zwiedzanie miasta przypominającego replikę miast Normandii zaczynamy od Haut-Ville, centrum Quebec, które położone jest na urwistym wzgórzu. Wizyta w bazylice Notre Dame, następnie monumentalny hotel Frontenac, do złudzenia przypominający zamki nad Loarą, główny landmark tego miasta. Spacer promenadą Dufferin.

Podróż poza mury miasta prowadzi nas do okazałej budowli parlamentu prowincjonalnego, 18-wiecznej cytadeli a następnie na Pola Abrahama, miejsce ostatniej bitwy przegranej przez frankofonów w 1759 roku, utrwalającej dominację Anglii w tej części Ameryki Północnej. Przejście do najstarszej części miasta - Basse-Ville, czyli Dolnego Miasta. Wąskie uliczki z zabytkowymi kamieniczkami, kafejkami i galeriami wspaniale oddają atmosferę dolnego miasta. Najstarsza część miasta założonego przez Jacques Cartier w 1608 roku to Place Royale, zaskakujący średniowieczną atmosferą. Po lunchu przejazd do wodospadu Montmorency (wys.80 m). Nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Quebec City - Ottawa

Przejazd do Ottawy, stolicy Kanady. Lunch w centrum Ottawy, na Byward Market w najstarszej części miasta. Okazja do zakupu syropu drzewa klonowego. Zwiedzanie przepięknej Ottawy, rozpoczynamy przejazdem do Hall, bliźniaczego Ottawie miasta w prowincji Quebec, gdzie główną atrakcją turystyczną jest Muzeum Cywilizacji ze wspaniałą kolekcją totemów z Brytyjskiej Kolumbii.

Powrót do Ottawy. Przejazd wzdłuż kanału Rideau, zimą - najdłuższej ślizgawki świata. Zwiedzanie wzgórza z neogotyckim gmachem parlamentu kanadyjskiego z piękną biblioteką. Następnie wizyta w eleganckim hotelu Château Laurier, zbudowanym w stylu średniowiecznego francuskiego zamku. Przejazd ulicą Sussex z katedrą Św. Patryka, Narodowym Muzeum Sztuki oraz rezydencjami premiera oraz gubernatora Kanady. Nocleg w Ottawie.
 
5 DZIEŃ:

Ottawa – Wodospad Niagara

Po śniadaniu przejazd do Wodospadu Niagara. W trakcie przejazdu, w okolicach miasta Brockville przerwa na wjazd na wieżę Skydeck ze wspaniałym widokiem na krainę tysiąca wysp. Chwilę później z miejscowości Gananoque czeka nas rejs statkiem spacerowym po rzece Św. Wawrzyńca w krainie tysiąca wysp. Późny przyjazd do Niagara Falls. Zakwaterowanie w hotelu. Dla wytrwałych oglądanie wodospadu nocą. Nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Wodospad Niagara

Zwiedzanie rozpoczynamy od rejsu statkiem „Maid of the Mist” pod słynny wodospad. Następnie spacer promenadą wzdłuż urwistego brzegu kanionu rzeki Niagara, liczącego w niektórych miejscach 50 m wysokości, aż do wodospadu. Tutaj wyprawa wykutym w skale tunelem pod szeroką na 800 m ścianę wodospadu. Dla chętnych wjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską. Przejażdżka kolejką linową przez kanion rzeki Niagary, pełnej w tym miejscu groźnych wirów, tzw. „the Whirlpool Rapids”. Dla amatorów hazardu wieczorna wizyta w najpiękniejszym kasynie Kanady. Nocleg w Niagara Falls.
 
7 DZIEŃ:

Toronto

Transfer do Toronto. W trakcie przejazdu przepiękna promenada Niagara on the Lake. Wizyta w historycznym miasteczku Niagara on the Lake. Przyjazd do Toronto, największego miasta Kanady oraz stolicy prowincji Ontario. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wjazdu oszkloną windą na platformę widokową najwyższej wolnostojącej konstrukcji świata, CN Tower (553 m). Wizyta na nowoczesnym stadionie drużyny futbolowej Niebieskie Jaskółki - Sky Dome. Przejazd ulicą handlową Bay Street obok starego, XIX-wiecznego ratusza oraz nowego, wybudowanego w 1964 wg projektu fińskiego architekta Viljo Revell.

Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, a następnie w malowniczo położonym studenckim miasteczku uniwersytetu torontońskiego, największego w Kanadzie. Stąd udamy się z krótką wizytą do Casa Loma, zamku wybudowanego w 1911 przez kanadyjskiego milionera Henry Pallat. Przejazd przez starą dzielnicę polską, Roncesvalles. Wieczór na nabrzeżu Harbourfront. Nocleg w Toronto.

8 DZIEŃ:

Toronto - Calgary

Przejazd na lotnisko. Przylot do Calgary w porze lunchu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta. Możliwość wjazdu na wieżę widokową „Calgary Tower” aby obejrzeć panoramę miasta oraz Gór Skalistych. Spacer po centrum Calgary: Główny deptak handlowy Stephen Avenue, zimowe Ogrody Devonian
z wodospadami i fontannami, znajdujące się na ostatnim piętrze kompleksu handlowego.  Nocleg w Calgary.  

9 DZIEŃ:

Calgary - Banff

Rano przejazd do pięknego górskiego kurortu, miasteczka Banff, malowniczo położonego w dolinie rzeki Bow, otoczonej stromymi szczytami Gór Skalistych. Przejazd pod górę Sulphur. Możliwość wjazdu na szczyt kolejką gondolową, aby podziwiać panoramę Gór Skalistych.

W drodze powrotnej krótki postój w małym kurorcie the Upper Hot Springs Pool. Następnie wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy Hotel Banff Springs z 1923 roku. Postój przy historycznej jaskini, gdzie odkryto źródła mineralne i założono pierwszy kanadyjski park narodowy. Po południu czas wolny na dalsze indywidualne zwiedzanie, spacer główną ulicą Banff Avenue, zakup pamiątek lub wizyta w muzeum parku Banff „Banff Park Museum”. Nocleg w Banff.

10 DZIEŃ:

Banff – Lake Louise – Jasper

Wcześnie rano przejazd drogą wzdłuż doliny rzeki Bow do Lake Louise. Krótki spacer brzegiem jeziora, w którego tafli odbija się potężny lodowiec Victoria. Trasa do Jasper prowadzi przez najbardziej malownicze zakątki Gór Skalistych słynną drogą lodowcowa (Icefields Parkway). W trakcie przejazdu spacer do kanionu Mistaya, oglądanie jeziora Peyto, wodospadów Athabasca i Sunwapta oraz spacer po lodowcu Columbia. Na trasie, przy odrobinie szczęścia, można napotkać dziką zwierzynę. Wieczorem przyjazd do Jasper, centrum największego Parku Narodowego w kanadyjskich Górach Skalistych (pow. prawie 11000 km²). Nocleg w Jasper.
 
11 DZIEŃ:

Jasper - Kamloops

Przejazd przez Park Mt. Robson wraz z krótkim postojem przy monumentalnej górze Mt. Robson wysokości 3954 m. W Clearwater przejazd do parku Wells Gray, w którym żyją w stanie dzikim jelenie, sarny, czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly. Dojazd do wodospadów Helmcken (137 metrów) i Dawson.   Wieczorem przyjazd do Kamloops. Nocleg w Kamloops.  
 
12 DZIEŃ:

Kamloops – Lytton – Vancouver  

Po śniadaniu udajemy się przez Cache Creek w kierunku miasta Lytton, gdzie łączą się rzeki Thompson i płynąca głębokim korytem-kanionem Fraser. W punkcie Hell’s Gate (Piekielne wrota) następuje 34-metrowe przewężenie rzeki ukazujące potworną siłę i energię toczącej się wody. Możliwy jest przejazd kolejką linową na przeciwległy brzeg. Rzeka Fraser znana także z wędrówek milionów łososi towarzyszyć nam będzie przez pozostałą część przejazdu do Vancouver, oferując zapierające dech w piersiach widoki, tunele i malownicze punkty widokowe. Przyjazd do Vancouver. Zakwaterowanie. Nocleg w Vancouver.
 
13 DZIEŃ:

Vancouver – Whistler - Vancouver

Przejazd do Whistler malowniczą trasą „od morza do nieba” – „Sea to Sky Highway”. W trakcie przejazdu postój w Britannia Beach oraz przy wodospadzie Shannon, 335 m wysokości. Przejazd obok gigantycznego granitowego monolitu Stawamus Chief. Spacer pod wodospad Brandywine. Przyjazd do Whistler, miejsca kolejnej olimpiady zimowej w 2010. Czas wolny po przyjeździe do turystycznej części miasta. Możliwość wjazdu kolejką linową na górę Whistler czy też spacer po głównym deptaku. Po południu powrót do Vancouveru. W trakcie przejazdu postój w Parku Whytecliff w Zachodnim Vancouverze z pięknym widokiem na zatokę. Nocleg w Vancouver.      
 
14 DZIEŃ:

Vancouver

Po śniadaniu przejazd do Parku Stanley’a – 400-hektarowych płuc miasta. Założony w 1886 roku park oferuje przepiękne trasy spacerowe i rowerowe, plaże, wiekowe lasy cedrowe oraz jodłowe, akwarium jak również malownicze widoki na zatokę oraz przybrzeżne góry. Dla chętnych pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych. Następnie udamy się do Capilano Bridge, Salmon Hatchery oraz szczytu Mount Grouse (1211 m wysokości). Wjazd kolejką linową na szczyt góry, aby podziwiać przepiękną panoramę na miasto, góry, wyspę Vancouver oraz zatokę. Mini rezerwat dla niedźwiedzi grizzly oraz pokaz rywalizacji drwali. 

Po powrocie do miasta udamy się do centrum starego miasta – Gastown, po czym na Wyspę Granville, miejsca teatrów, artystów, z licznymi galeriami i znanego w całym mieście targowiska.   Spacer ulicą Robson, przejście obok nowego budynku biblioteki kształtem przypominającego rzymskie Koloseum.   Nocleg w Vancouver
                   
15 DZIEŃ:

Vancouver

Śniadanie. Wizyta w największym w Kanadzie Chinatown, przejazd do Canada Place pamiętającego Expo 67, nowoczesnego kompleksu wystawowego, po czym do przepięknego parku Królowej Elżbiety –Quinn Elizabeth Park. W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.
 
16 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.


Cena już od 6490 PLN + 2890 CAD/os. 


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa-Montreal, Vancouver -Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przelot Toronto - Calgary
 • śniadania kontynentalne
 • zakwaterowanie w hotelach / motelach *** pokojach 2-os. (typu standard)
 • opiekę polskiego pilota / przewodnika w Kanadzie
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem, promem
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 270 CAD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, razem ok. 90 CAD od osoby
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1200 CAD   

Od 01.01.2009 na wjazd do Kanady obowiązuje paszport biometryczny. W przeciwnym razie należy posiadać wizę.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.