Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Kanada zachodnia - Alaska 10 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Vancouver

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Vancouver. Przylot do najpiękniejszego z kanadyjskich miast, zakwaterowanie, relaks i odpoczynek po długiej podróży.
 
2 DZIEŃ:

Vancouver

Zwiedzanie miasta: panorama z tarasu widokowego na 40 piętrze wieżowca, park Stanleya z urzekającymi widokami downtown i totemami Indian, wiszący most Capilano i spacer po puszczy. Powrót do centrum: zabytkowa dzielnica Gastown, obiad w chińskiej dzielnicy. Po południu wyjazd z miasta kanionem rzeki Fraser, przelomy rzeki Thompsona. Nocleg w okolicy Kamloops.
 
3 DZIEŃ:

Vancouver - Banff

Przejazd na wschód przez Góry Skaliste z postojami w parkach narodowych; Mt. Revelstoke (wysokogórska sceneria), Glacier oraz Yoho National Park z 400-metrowym wodospadem Takakkaw Falls. Późne popołudnie spędzamy nad brzegami najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, po zmierzchu dojazd na nocleg w okolicach Banff.
 
4 DZIEŃ:

Banff - Kootenay – Jasper

Przejazd przez Parki Narodowe Banff i Jasper. Kanion Marmurowy w Parku Narodowym Kootenay, rajska sceneria jeziora Moraine. Wizyta na spektakularnym lodowcu Columbia, dla chętnych przejazd autobusem na gąsienicach po powierzchni lodowca. Podziwiamy wyrzeźbiony w wapiennych skałach kanion Mistaya, panorama uroczego górskiego jeziora Bow, Peyto oraz Waterfowl. Wodospad Atabaska. Nocleg w okolicy Jasper.
 
5 DZIEŃ:

Dawson Creek - Alaska Highway

Eksplorujemy zakątki malowniczego kanionu Maligne, jezioro Jasper i Talbot. Około południa zmieniamy azymut kierując się "Autostradą Muflonów" w stronę Dawson Creek – miasta, z którego zaczyna się długa na 2500 km, legendarna droga Alaska Highway, zbudowana przez Amerykanów pośród bezdroży Kanady w 1942 roku. Mila zerowa, zabytkowy „Alaska Hotel”. Nocleg w Kolumbii Brytyjskiej.
 
6 DZIEŃ:

Muncho Lake

Wyjeżdżamy z hotelu wczesnym rankiem, aby wypatrywać przy szosie licznych tutaj niedźwiedzi. Wjazd do rezerwatu przyrody Stone Mountain, który urzeka panoramą majestatycznych szczytów kanadyjskich Rockies. Nocleg w uroczej scenerii nad jeziorem w pobliskim rezerwacie przyrody Muncho Lake. Woda tego akwenu posiada nieprawdopodobnie błękitny, „karaibski” kolor, wynikający z domieszki unikalnych składników mineralnych.
 
7 DZIEŃ:

Watson Lake - Teslin

Po śniadaniu docieramy nad rzekę Liard, godzinny relaks i kąpiel w termalnych źródłach. Następnie ruszamy na szlak, aby ujrzeć imponujące kaskady wodospadów Smith Falls. W dalszej drodze na Północ wypatrujemy przy szosie leśne bizony i renifery karibu, osiągając granicę z prowincją Jukon. Postój przy kuriozalnym „zagajniku drogowskazów” w Watson Lake. Okazja do pozostawienia własnej tablicy. Spektakularny przejazd przez Góry Cassiar. Nocleg nad brzegami górskiego jeziora w osadzie Teslin, zamieszkałej przez Indian Tlingit.
 
8 DZIEŃ: 

Whitehorse – Dawson City

Rano oglądamy okazałe totemy Indian Tlingit. Przed południem dojazd do stolicy Jukonu – Whitehorse - okolicy, gdzie 25 tysięcy poszukiwaczy złota spędziło zimę 1897/98 w drodze do złotonośnych pól nad rzeką Klondike. Bystrza Jukonu w Kanionie Miles, wizyta na doskonale odrestaurowanym, zabytkowym parostatku „Klondike”, który przez lata pokonywał rzeczną trasę do Dawson City. Przejazd na północ szosą Klondike Loop.

Postój nad malowniczymi bystrzami Five Fingers, gdzie cztery skalne filary przedzielają w poprzek rzekę Jukon. Jedziemy wzdłuż brzegów rzeki, na której latem 1898 roku Jack London pracował jako kapitan pasażerskiego statku. Dojazd na nocleg do Dawson City, miasta wsławionego gorączką złota. Wieczorna rewia w kasynie Diamond Tooth Gertie’s. Dla wytrwałych wizyta w barze hotelu Downtown, wsławionym przez oryginalny drink z autentycznym, odciętym ludzkim kciukiem.
 
9 DZIEŃ:

Tok

Oglądamy na własne oczy miejsca na stałe wpisane w historię świata: strumień Bonanza i jego ujście do rzeki Klondike. Opowieść o czasach, kiedy blask złota przyćmił ludziom światło słońca. Robert Henderson jako pierwszy odkrył w 1895 roku największe w świecie złoża złota w strumykach spływających ze wzgórza King Dome. Nieopodal, George Caramac wydobył z Bonanzy JEDNĄ TONĘ złota podczas zimy 1986/97.

Wizyta w drewnianych domkach Jacka Londona i  Roberta Service - najsłynniejszego poety opiewającego Daleką Północ. Około południa przepływamy promem na drugą stronę Jukonu, malowniczy przejazd „Drogą na dachu Świata” poprzez niezmierzoną tundrę do granicy z Alaską. Wjazd do USA, nocleg w Tok.
 
10 DZIEŃ:

Anchorage

Przejazd wzdłuż zlodowaconych, wulkanicznych masywów Parku Narodowego Wrangla św. Eljasza i gór Czugacz z postojami w ciekawszych miejscach widokowych. Dwugodzinny spacer po lodowcu Matanuska. Przejazd u podnoza kolorowych stokow lancucha gor Talkeetna. Nocleg w Anchorage.
 
11 DZIEŃ:

Anchorage

Czas wolny, około południa wylot z Anchorage. Sugerujemy pozostanie na Alasce i rozpoczęcie objazdowej trasy po tym najpiękniejszym stanie USA.
 
12 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy

 

Cena już od 7650 PLN + 1795 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Vancouver, Anchorage – Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach/motelach o standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych
 • transport mikrobusem wg programu,
 • śniadania w niektórych hotelach
 • wstępy do parków narodowych
 • opiekę pilota oraz lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż


CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia, ok. 40 USD dzienniebiletów wstępu ok. 95 USD
 • zwyczajowych napiwków
 • wizy do USA, koszt ok. 140 USD
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 900 USD

 
Od 01.01.2009 na wjazd do Kanady obowiązuje paszport biometryczny. W przeciwnym razie potrzebna jest wiza.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.