Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Kuba - zwiedzanie i odpoczynek w Varadero

 Rozkład lotów:

Linie Aeroflot, godziny są podane w czasie lokalny (oferta wliczona w cenę wycieczki)
Bagaż główny 20kg + bagaż podręczny 10kg

 3.850 PLN (płatne w dniu rezerwacji) + 1.400 USD

Cena zawiera:

 • Przeloty liniami rejsowymi (klasa ekonomiczna) według rozkładu lotów (powyżej)
 • Podczas przelotów catering
 • Bagaż główny (rejestrowany) + bagaż podręczny (wymiary bagaży standardowe będą podane w dniu rezerwacji)
 • Poniższy program wycieczki objazdowej Kuba z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem
 • Noclegi na terenie Kuby w hotelach 3* i 4* (lokalna kategoria), pokoje 2 osobowe
 • Wyżywienie podczas wycieczki objazdowej: lokalne śniadania, lunch, kolacja
 • Wyżywienie podczas pobytu w Varadero: all inclusive.
 • Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie kosztów leczenia KL 50.000 EUR, NNW 4.000 EUR. Ubezpieczenie w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Numer polisy 5028109 (warunki ubezpieczenia w dniu rezerwacji).

Cena nie zawiera: - płatne obowiązkowo na 40 dni przed wylotem z Polski:

 • Wiza Kubańska 30 EUR/os. + opłata za pośrednictwo wizowe 200 PLN/os.

Klient / turysta może samemu przygotować dokumenty o wizę turystyczną kubańską wówczas nie płaci opłaty za pośrednictwo wizowe tylko sam wyrabia sobie wizę turystyczną i przedstawia ją do Organizatora na 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów 65 EUR/os.

 

Cena nie zawiera: - płatne obowiązkowo w dniu opuszczenia Kuby / Hawany:

 • Opłata wylotowa z Kuby +/- 30 EUR/os. (opłata jest ruchoma i może ulec zmianie, kwota płatna na lotnisku w Hawanie.)

Cena nie zawiera: - opcja nie jest obowiązkowa

 • Napiwki dla kierowcy, lokalnego przewodnika, polskiego pilota sugerowana kwota 40 EUR/os.
 • Wycieczek fakultatywnych oferowanych na miejscu
 • Zakwaterowania w pokoju 1 osobowym (opcja singiel)
 • Napoi do kolacji – płatne dodatkowo +/- orientacyjnie jeden napój 4 EUR/os.
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wycieczki od 4% w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia i Towarzystwa Ubezpieczeniowego oferującego taki produkt.
 • Ubezpieczenia od różnic (skoków) kursów walut kwota za wycieczkę została przeliczona według waluty USD kurs NBP z dnia 29.10.2015 zakup 1 USD = 3,9098 PLN
 • Polskojęzycznego pilota podczas przelotów
 • Innych świadczeń niż wymienione co cena zawiera

Ważne informacje:

Na lotnisku w Warszawie należy wstawić się na 2 godziny przed wylotem a na lotnisku w Havanie na 3 godz. przed wylotem, wtedy rozpoczyna się odprawa bagażowa i osobista, koniecznie zabieramy ze sobą ważny minimum 1 rok paszport licząc od dnia opuszczenia Kuby.

 

Program wycieczki objazdowej Kuba.

Dzień 1:

Przylot do Hawany, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd starymi, amerykańskimi samochodami do nowej części Hawany. Zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość Jose Marti.

Czas wolny na zrobienie zdjęć. Obiad w lokalnej restauracji. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego Kapitolu. Wizyta w muzeum rumu Havana Club, które jest symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Kolacja i nocleg w Hawanie.

 

Fakultatywnie: opcja dodatkowo płatna

 

 • Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnej wycieczki na jeden z najsławniejszych show na świecie La Tropicana (cena ok. +/- 100 EUR/os. i zawiera transfery, butelka rumu dla 4 osób, 4 napoje i snacki, miejsca preferencyjne). Cena nie zawiera transferów polskojęzycznych i pobytu przewodnika podczas kabaretu.
 • Przejażdżka starymi samochodami po Hawanie (wycena indywidualna w zależności od ilości zgłoszonych osób / długości trasy / rodzaju i ilości samochodów)

 

Dzień 3:

Śniadanie. Wyjazd do miasteczka Pinar del Río, gdzie przewidziana jest krótka wycieczka ze zwiedzaniem fabryki cygar. W czasie przejazdu na lunch do typowej kubańskiej restauracji będzie można podziwiać piękne krajobrazy Doliny Viñales, historycznej krainy uprawy tytoniu, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po lunchu wizyta w indiańskiej jaskini z rejsem statkiem po rzece podziemnej. Następnie przejazd do słynnego gigantycznego malowidła Mural de la Prehistoria, wykonanego w latach 60-tych na zlecenie Fidela Castro, a także chwila na zrobienie zdjęć na punkcie widokowym "Mirador Los Jasminez". Wizyta w najwiekszym na Kubie ogrodzie orchidei w Soroa i pod wodospadami. Powrót do Hawany, nocleg w hotelu.

 

Dzień 4:

Śniadanie. Wyjazd do Cienfuegos i zwiedzanie starowki zalozonej w XIX wieku przez Francuzow. Zwiedzanie Parku Narodowego Montemar w Cienaga de Zapata. Wycieczkę rozpoczyna wizyta na farmie krokodyli, po zwiedzeniu, której szybką łodzią przepływa się przez jezioro "Laguna Skarbów" do repliki wioski indiańskiej Guama. Obiad. Przejazd nad Morze Karaibskie do Ancon, Półwyspu położonego obok pięknego miasta Trinidad, do hotelu All inclusive. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 5:

Śniadanie. Przejazd do Trynidadu. Miasto było jedną z pierwszych siedmiu osad, założonych przez Diego Valazqueza na początku XVI wieku. Trynidad jest jednym z najlepiej zachowanych na świecie miasteczek kolonialnych i znajduje się na liście UNESCO. Przewidziany jest spacer po miasteczku wśród brukowanych uliczek, Plaza Mayor i kościół Świętej Trójcy, a na końcu wizyta w Muzeum La Canchànchara, gdzie skosztować będzie można słynnego drinka z rumu, miodu i limonki. Wizyta na dawnej plantacji trzciny cukrowej w Manaca Iznaga. Kolacja i nocleg w okolicach Trinidadu.

 

Dzień 6:

Śniadanie. Zwiedzanie Santa Clara - kolebki rewolucji kubańskiej. Obiad w restauracji, po którym rozpocznie się zwiedzanie miasteczka z głównym punktem programu: Muzeum i Mauzoleum Che Guevary. Przejazd do najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero, do hotelu All inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

 

Dzien 7-8:

Odpoczynek All inclusive.

 

Dzień 9:

Ostatnie chwile wypoczynku, transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Europy.

Cena wycieczki od 1 osoby:

 3.850 PLN (płatne w dniu rezerwacji) + 1.400 USD

Kwota USD będzie przeliczana według kursu BNP na 30 dni przed wyjazdem, kiedy będzie dokonywana ostatnia wpłata lub przelew / wpłata w walucie USD na konto walutowe Organizatora.

 

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.