Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Kuba, Plaże i zabytki w słońcu Antylii 15 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa - Hawana

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie - hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do stolicy Kuby - Hawany. Transfer do hotelu, nocleg.


2 DZIEŃ:

Hawana- Vinales

Śniadanie. Wycieczka do prowincji PINAR del RIO - najstarszej geologicznie części wyspy, z pięknymi lasami piniowymi, słynącej z produkcji znanych na świecie cygar, wizyta w Dolinie Vinales, z  plantacjami tytoniu. Przejażdżka łodzią podziemną rzeką, w indiańskiej jaskini - CUEVA del INDIO w której ukrywali się zbiegli niewolnicy, zwiedzanie miasteczka VINALES.. Wizyta w fabryce cygar. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:

Vinales – Cayo Levisa-Hawana

Śniadanie. Transfer do portu. Przepłynięcie łodzią na uroczą Wyspę Cayo Levisa.
Całodzienny relaks na cudownie białych plażach.  Lunch. Powrót łodzią w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu w sercu Hawany. Kolacja. Nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Hawana

Śniadanie. Zwiedzanie HAWANY, najważniejszej metropolii Karaibów: Malecón - nadmorski bulwar, dzielnice Miramar i Cubanacan - gdzie przed rewolucją mieszkała arystokracja kubańska, cmentarz Colon, na którym znajdziemy ślady Polskich bohaterów, Pomnik Generała Carlosa Roloffa Mialowskiego, Polaka, kubańskiego bohatera narodowego,  do dziś patrona Kubańskiego Urzędu Podatkowego.  Plac Rewolucji - miejsce 1-majowych wieców, przejazd przez dzielnicę chińską, Kapitol - dawny parlament, Park Centralny z pięknym teatrem Garcia Lorca - zbudowanym w 1837 roku w którym oklaskiwano takie znakomitości jak Enrico Caruso czy Sarah Bernhardt i gdzie występuje światowej sławy Ballet National de Cuba, przejazd pod posąg Cristo de la Habana , skąd rozciąga się piękny widok na zatokę.

Przejazd do muzeum rumu. Następnie zwiedzanie starej Hawany: Hotel Ambos Mundos, gdzie mieszkał Ernest Hemingway, Katedra zbudowana w stylu barokowym, usytuowana w sercu starówki, Pałac Prezydencki, plac targowy (hawańska starówka ma typowy dla hiszpańskich miast kolonialnych prostokątny układ ulic, z czterema placami targowymi, a nie jak to zazwyczaj jednym), Bodeguita del Medio i Floridita - ulubione bary Hemingwaya , powrót do hotelu .Wieczorem fakultatywnie możliwość odwiedzenia najsłynniejszego kabaretu Kuby – „TROPICANA”. Kolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Hawana- Cienfuegos - Trynidad

Śniadanie. Wyjazd w stronę Trynidad, po drodze fakultatywnie zwiedzanie fermy krokodyli. Przejazd do CIENFUEGOS miasta zwanego Perłą Południa, spacer po mieście - Teatro Terry, bulwar Prado, pałac Valle. Przejazd na Półwysep Ancon. Zakwaterowanie w hotelu ALL INCLUSIVE przy plaży. Kolacja, nocleg.

6 DZIEŃ:

Trynidad

Po śniadaniu zwiedzanie TRYNIDADU, pięknego kolonialnego miasta, ze wspaniałym zespołem architektonicznym (lista UNESCO): Plaza Mayor, kościół parafialny Przenajświętszej Trójcy, z końca XIX w. targ rzemiosła, Museo Romantico. Po południu czas na wypoczynek na plaży i kąpiel w ciepłych wodach Morza Karaibskiego. Kolacja, nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Trynidad - Valle de los Ingenios - Camaguey

Śniadanie. Wyjazd do Camagüey. Przejazd skrajem malowniczej doliny VALLE de LOS INGENIOS
 Po przybyciu do CAMAGUEY, zwiedzanie miasta (katedra, park Ignacio Agramonte, kościół Nuestra Senora de la Merced) kolacja i nocleg .
 
8 DZIEŃ:

Camaguey - Boyamo - Santiago de Cuba

Śniadanie. Wyjazd do Santiago de Cuba, najważniejszego miasta prowincji Oriente, słynącego z muzyki i patriotyzmu swych mieszkańców. Po drodze przejazd przez Bayamo – jedno z najstarszych miast Kuby, wizyta w Sanktuarium Maryjnym Virgen de la Caridad del Cobre, patronki Kuby. Przyjazd do Santiago de Cuba, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Santiago de Cuba

Śniadanie. Zwiedzanie SANTIAGO de CUBA - drugiego co do wielkości miasta Kuby:, cmentarz Santa Efigenia - groby słynnych kubańczyków, dom Diego Velazqueza, forteca San Pedro de la Roca ( lista UNESCO). Kolacja . Wieczorem czas wolny (możliwość odwiedzenia Casa de la Trova lub innego lokalu z muzyką kubańską na żywo), nocleg .
 
10 DZIEŃ:

Santiago de Cuba -Santi Spiritus

Śniadanie. Przejazd do Santi Spiritus. Kolacja i nocleg.

11 DZIEŃ:

Santi Spiritus –Cayo Santa Maria

Śniadanie. Przejazd na Cayo Santa Maria. Odpoczynek na pięknych, piaszczystych plażach. Podczas pobytu ALL INCLUSIVE.
 
12 DZIEŃ:

Cayo Santa Maria– Remedios-Santa Clara Varadero

Śniadanie. Przejazd przez Remedios do SANTA CLARA - miasta bohatera rewolucji Che Guevary, wizyta w mauzoleum i odwiedziny miejsca bitwy z El Tren Blindado. Przejazd do Varadero. W czasie pobytu w Varadero ALL INCLUSIVE

13 DZIEŃ: 

Varadero

Wypoczynek na najpiękniejszych plażach Antyli, możliwość udziału w licznych wycieczkach  fakultatywnych. Wieczorem możliwość posłuchania kubańskiej muzyki na żywo lub wybrania się do którejś ze słynnych dyskotek Varadero.
 
14 DZIEŃ:

Varadero - Matanzas - Hawana

Śniadanie. Czas wolny, wyjazd w kierunku lotniska w Hawanie, po drodze przejazd przez miasto MATANZAS, znane jako kubańska Wenecja, a następnie  przez najwyższy most na Kubie (110 m wysokości) uważany za perłę inżynierii kubańskiej, z mostu roztacza się wspaniała panorama doliny rzeki Yumuri stanowiąca jeden z najpiękniejszych widoków na Kubie. Wylot do Europy.

15 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 
Uwaga: istnieje możliwość przedłużenia wypoczynku w VARADERO w wybranym przez Państwa hotelu
 
 

Cena już od 6590 PLN + 1150 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • zakwaterowanie w hotelach 3***/4**** w pokojach (typu standard) 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją
 • 2 posiłki dziennie ( śniadania, obiady lub kolacje) wg programu, na Playa Ancon, na Cayo Santa Maria i w Varadero wyżywienie ALL INCLUSIVE
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • opiekę pilota oraz lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opłatę za wizę
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty lotniskowej ( ok. 25 EUR) płatnej przed wylotem w Hawanie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 EUR dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego 260 EUR
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.