Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk - Gwatemala - Honduras - Belize 17 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Mexico City

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okecie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Mexico City. Przylot, powitanie i transfer do hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ:

Mexico City – Teotihuacan – Mexico City

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur, Sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe – patronki Meksyku i Ameryki. Wycieczka do TEOTIHUACAN (lista UNESCO) – "miejsca, gdzie ludzie stają się bogami". Zwiedzanie Piramidy Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie, Pałacu Jaguara, Alei Umarłych, Świątyni Quetzalcoatla – Pierzastego Węża. Obiad w przerwie zwiedzania. Powrót do hotelu w mieście Meksyk, nocleg.

3 DZIEŃ:

Mexico City - Puebla

Śniadanie. Zwiedzanie miasta MEKSYK - stolicy Meksyku – jednej z największych aglomeracji świata (ok. 25 mln mieszkańców): centrum historycznego (lista UNESCO), Zocalo, Katedry Metropolitarnej, Pałacu Narodowego, przejazd przez urokliwy Park Chapultepec, Muzeum Antropologicznego. Przejazd do Puebla. Zwiedzanie PUEBLA – „Miasta Aniołów”, najbardziej hiszpańskiego spośród meksykańskich miast, stolicy kuchni meksykańskiej. Kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ:

Puebla – Monte – Alban - Oaxaca

Śniadanie. Wyjazd do Oaxaca, po drodze panorama słynnej "pary" wulkanów POPOCATEPETL i IXTACCIHUATL. Przejazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Meksyku, prowadzącą przez Góry Sierra Madre, podziwianie cereusów (zdjęcie przy dyżurnym olbrzymim kaktusie). Zwiedzanie MONTE ALBAN (lista UNESCO), najstarszej strefy archeologicznej w Mezoameryce. Dla chętnych fakultatywnie możliwość udziału w folklorystycznym widowisku indiańskim – GUELAGUETZA. Kolacja, nocleg.

5 DZIEŃ:

Oaxaca - Tule – Mitla - Tehuantepec

Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum miasta OAXACA (lista UNESCO). Przejazd do Tehuantepec. Po drodze zwiedzanie TULE – z największym cypryśnikiem świata oraz MITLI - centrum religijnego i nekropolii władców zapoteckich. Wizyta w wytwórni mezcala połączona z degustacją. Kolacja, nocleg w Tehuantepec.

6 DZIEŃ:

Tuxtla Gutierrez – El Sumidero – San Juan Chamula – San Cristobal de las Casas
Śniadanie. Przejazd przez Tuxtla Gutierrez. Następnie rejs łodzią po rzece Grijalva w słynnym kanionie EL SUMIDERO, podziwianie pięknej fauny i flory. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS. Po drodze wizyta w indiańskiej wiosce SAN JUAN CHAMULA. Kolacja, nocleg.

7 DZIEŃ:

San Cristobal de las Casas - Panajachel
Śniadanie. Spacer po San Cristobal de las Casas, dawnej stolicy stanu Chiapas. Przejazd do Gwatemali. Odprawa graniczna. Kolacja i nocleg w Panajachel położonym nad jeziorem Atitlan.

8 DZIEŃ:

Panajachel – Jezioro Atitlan - Antigua Guatemala

Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO ATITLAN uważane za jedno z najpiękniejszych na świecie. Rejs po jeziorze. Przejazd do ANTIGUA GUATEMALA. Kolacja, nocleg w Antigua.

9 DZIEŃ:

Antigua Guatemala – Ciudad de Guatemala

Śniadanie. Zwiedzanie ANTIGUA GUATEMALA (lista UNESCO) – dawnej stolicy Gwatemali, zwanej Florencją Mezoameryki; zwiedzanie jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast Mezoameryki. Następnie przejazd do CIUDAD DE GUATEMALA – krrótkie zwiedzanie. Kolacja, nocleg.

10 DZIEŃ:

Ciudad de Guatemala – Copan – Rio Hondo

Śniadanie. Przejazd do COPAN (lista UNESCO) w Hondurasie. Zwiedzanie jednego z największych kompleksów budowli Imperium Majów. Następnie przejazd do Rio Hondo w Gwatenali, kolacja, nocleg.

11 DZIEŃ:

Rio Hondo - Flores

Śniadanie. Przejazd do Flores. Po drodze zwiedzanie Quirigua i postój w Rio Dulce. Kolacja, nocleg.

12 DZIEŃ:

Flores – Tical – Belmopan - Chetumal

Śniadanie. Przejazd do leżącego w sercu tropikalnych lasów TIKAL (lista UNESCO), zwiedzanie największego kompleksu budowli w Imperium Słońca słynącego z niebotycznych piramid świątynnych i wspaniałych pałaców. Przejazd do Belmopan – stolicy Belize, krótkie zwiedzanie. Następnie przejazd do Chetumal. Kolacja, nocleg.

13 DZIEŃ:

Chetumal – Tulum - Cancun

Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonej na wschodnim brzegu Morza Karaibskiego nadmorskiej twierdzy Majów w TULUM, zwiedzanie. Wyjazd w kierunku Riviera Maya, po drodze odwiedzenie egzotycznego, pełnego kolorów cmentarza potomków wielkiej cywilizacji Majów. Przejazd do CANCUN / RIVIERA MAYA. Kolacja, nocleg.

14 DZIEŃ:

Cancun / Riviera Maya

Śniadanie. Czas wolny. Wypoczynek w CANCUN / RIVIERA MAYA połozonej nad Morzem Karaibskim.

15 DZIEŃ:

Cancun / Riviera Maya

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Europy.

16 DZIEŃ:

Warszawa

Śniadanie. Przylot do Warszawy.


Cena już od 6990 PLN + 1995 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa - Mexico City , Cancun – Mexico City - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • zakwaterowanie w hotelach***/**** w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
 • śniadania, obiady lub kolacje wg programu
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • opiekę pilota na całej trasie oraz lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),
 • VAT


CENA OBEJMUJE:

 • wiz, opłat wjazdowych i wyjazdowych z Gwatemali, Hondurasu i Belize ok. 50 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych (ok. 3 USD dziennie)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 190 USD
 • napojów do obiadów lub kolacji
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • dopłaty do wysokiego sezonu (wylot w lipcu):
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 650 USD


Istnieje możliwość przedłużenia wypoczynku w CANCUN / RIVIERA MAYA w wybranym przez Państwa hotelu

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.