Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk - Kuba: "Rum, tequila, fiesta" 17 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Mexico City

Spotkanie grupy na MDL im. Fryderyka Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Mexico City. Przylot, powitanie i transfer do hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ:

Mexico City – Teotihuacan – Mexico City

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur, Sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe – patronki Meksyku i Ameryki. Wycieczka do TEOTIHUACAN (lista UNESCO) – "miejsca, gdzie ludzie stają się bogami". Zwiedzanie Piramidy Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie, Pałacu Jaguara, Alei Umarłych, Świątyni Quetzalcoatla – Pierzastego Węża. Obiad w przerwie zwiedzania. Powrót do hotelu w mieście Meksyk, nocleg.

3 DZIEŃ:

Mexico City - Puebla

Śniadanie. Zwiedzanie miasta MEKSYK - stolicy Meksyku -  największej aglomeracji świata (ok. 25 mln mieszkańców): centrum historycznego (lista UNESCO), Zocalo, Katedry Metropolitarnej, Pałacu Narodowego, urokliwego Parku Chapultepec, Muzeum Antropologicznego. Wyjazd do Puebla – „Miasta Aniołów”, najbardziej hiszpańskiego spośród meksykańskich miast, stolicy kuchni meksykańskiej, po drodze podziwianie panoramy słynnej "pary" wulkanów POPOCATEPETL i IXTACCIHUATL. Kolacja, nocleg w Puebla.

4 DZIEŃ:

Puebla – Villahermosa

Śniadanie. Przejazd do stolicy stanu Tabasco - Villahermosa. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ:

Villahermosa (Piękne Miasto) – Palenque

Śniadanie. Zwiedzanie słynnego Parque-Museo LA VENTA, stanowiącego wspaniałe połączenie muzeum wkomponowanego w  rezerwat przyrody, w którym żyje wiele gatunków zwierząt i ptaków charakterystycznych dla stanu Tabasco. Muzeum prezentuje historie i kulture Olmeków , można obejrzeć w nim najbardziej znaczące znaleziska pochodzące z powstałego około 1.500 r. p.n.e. miasta zbudowanego przez Olmeków, w tym słynne głowy olmeckie.

Trasę zwiedzania rozpoczyna gigantyczna ceiba będąca świętym drzewem Olmeków i Majów. Szlak prowadzi przez bujną tropikalną roslinność przy którym znajduje się ponad 30 rzeźb wyonanych przez Olmeków. Przejazd malowniczą trasą prowadzącą przez stan Chiapas do Palenque. Zwiedzanie PALENQUE (lista UNESCO) - ruin świętego miasta Majów, jednego z najpiękniejszych miast prekolumbijskich Meksyku: Świątyni Inskrypcji, Świątyni Słońca, Świątyni Liściastego Krzyża, Pałacu. Kolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: 

Palenque – Campeche - Uxmal

Śniadanie. Przejazd do Campeche (lista UNESCO) – panoramiczne zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do Uxmal. Kolacja i nocleg.

7 DZIEŃ:

Uxmal – Merida - Chichen Itza – Cancun/Riviera Maya

Śniadanie. Zwiedzanie  UXMAL (lista UNESCO) – jednego z najważniejszych miejsc historycznych Meksyku, najpiękniejszego przykładu baroku Majów – zwiedzanie: Świątyni Wróżbity, Pałacu Gubernatora, Czworoboku Mniszek, boiska do rytualnej gry w piłkę. Przejazd przez stolicę Jukatanu – Meridę, krótki spacer po centrum historycznym. Wyjazd do CHICHEN ITZA  (lista UNESCO) - zwiedzanie największego Miasta Majów: Świątyni Tysiąca Wojowników, Platformy Wenus, Piramidy, Świętej Studni Cenote, Obserwatorium Astronomicznego. Przejazd do CANCUN/RIVIERA MAYA kolacja, nocleg.

8 DZIEŃ:

Cancun/Riviera Maya-Havana

Śniadanie. Czas wolny. Wypoczynek na słynnej Riviera Maya położonej nad Morzem Karaibskim. Transfer na lotnisko w Cancun i przelot do Hawany.Transfer do hotelu. Nocleg.

9 DZIEŃ: 

Havana

Śniadanie. Zwiedzanie HAWANY (miasta, które założone zostało w 1515 roku przez hiszpańskich kolonizatorów, obecnie najważniejszej metropolii Karaibów): Malecón - nadmorski bulwar, dzielnice Miramar i Cubanacan - gdzie przed rewolucją mieszkała arystokracja kubańska,  cmentarz Colon, Plac Rewolucji - miejsce 1-majowych wieców, przejazd przez dzielnicę  chińską, Kapitol - dawny parlament, Park Centralny z pięknym teatrem Garcia Lorca - zbudowanym w 1837 roku w którym oklaskiwano takie znakomitości jak Enrico Caruso czy Sarah Bernhardt i gdzie występuje światowej sławy Ballet National de Cuba, przejazd pod posąg Cristo de la Habana , skąd rozciąga się piękny widok na zatokę.

Przejazd do muzeum rumu. Następnie zwiedzanie starej Hawany: Hotel Ambos Mundos, gdzie mieszkał Ernest Hemingway, Katedra zbudowana w stylu barokowym, usytuowana w sercu starówki, Pałac Prezydencki, plac targowy (hawańska starówka ma typowy dla hiszpańskich miast kolonialnych prostokątny układ ulic, z czterema wielkimi placami targowymi, a nie jak to zazwyczaj bywa jednym), Bodeguita del Medio i Floridita - ulubione bary Hemingwaya , powrót do hotelu bulwarem Obispo. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie możliwość odwiedzenia najsłynniejszego kabaretu Kuby – „TROPICANA” jak również posłuchania muzyki kubańskiej na żywo i poczucia niepowtarzalnej, hawańskiej atmosfery w wielu miejscach stolicy Kuby.

10 DZIEŃ:

Hawana - Pinar del Rio-Hawana

Śniadanie. Wycieczka do prowincji PINAR del RIO - najstarszej geologicznie części wyspy, z pięknymi lasami piniowymi, słynącej z produkcji znanych na świecie cygar, wizyta w Dolinie Vinales, z  plantacjami tytoniu. Przejażdżka łodzią podziemną rzeką, w indiańskiej jaskini - CUEVA del INDIO w której ukrywali się zbiegli niewolnicy, zwiedzanie miasteczka VINALES. Przejazd przez PINAR del RIO. Wizyta w fabryce cygar. Przejazd  do hotelu, kolacja, nocleg

11 DZIEŃ:

Hawana - Cienfuegos - Trynidad

 Śniadanie. Wyjazd w stronę Trynidad, po drodze dla chętnych fakultatywnie zwiedzanie fermy krokodyli (ok 5 EUR). Przejazd do CIENFUEGOS miasta zwanego Perłą Południa, spacer po mieście - Teatro Terry, bulwar Prado, pałac Valle. Przejazd na Półwysep Ancon. Zakwaterowanie w hotelu z formułą ALL INCLUSIVE. Kolacja, nocleg.

12 DZIEŃ:

Trynidad-Santa Clara -Cayo Santa Maria

Po śniadaniu zwiedzanie TRYNIDADU, pięknego kolonialnego miasta, będącego pomnikiem narodowym Kuby, ze wspaniałym zespołem architektonicznym (lista UNESCO): Plaza Mayor, kościół parafialny Przenajświętszej Trójcy, z końca XIX w. targ rzemiosła, Museo Romantico. Wyjazd na Cayo Santa Maria. Odpoczynek na dziewiczych plażach Podczas pobytu ALL INCLUSIVE .

13 DZIEŃ:

Cayo Santa Maria

Wypoczynek, czas wolny na kąpiel, plażowanie, sporty wodne. ALL INCLUSIVE  

14 DZIEŃ:

Cayo Santa Maria – Remedios - Santa Clara - Varadero

Śniadanie. Przejazd przez Remedios  do SANTA CLARA - miasta bohatera rewolucji Che Guevary, wizyta w  mauzoleum i odwiedziny miejsca bitwy z El Tren Blindado. Przejazd do znanego kurortu Varadero. Zakwaterowanie w hotelu 4* (możliwość wyboru  hotelu wyższej kategorii za dodatkową opłatą), kolacja, nocleg. W czasie całego pobytu w Varadero wyżywienie ALL INCLUSIVE)

15 DZIEŃ:

Varadero

Wypoczynek na najpiękniejszych plażach Antyli, możliwość udziału w licznych wycieczkach  fakultatywnych. Jedna z ciekawszych to rejs żaglowym katamaranem na wyspę Cayo Blanco (snorkeling, pływanie z delfinami ok. 100 EUR ).Wieczorem możliwość posłuchania kubańskiej muzyki na żywo w licznych barach, kafejkach, restauracjach lub wybrania się do którejś ze słynnych dyskotek Varadero.

16 DZIEŃ:

Varadero-Matanzas-Havana

Śniadanie. Czas wolny, wyjazd w kierunku lotniska w Hawanie, po drodze przejazd przez miasto MATANZAS, znane jako kubańska Wenecja, a następnie przez najwyższy most na Kubie (110 m wysokości) uważany za perłę inżynierii kubańskiej, z mostu roztacza się wspaniała panorama doliny rzeki Yumuri, stanowiąca jeden z najpiękniejszych widoków na Kubie. Odlot do Europy.

17 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.


Istnieje możliwość przedłużenia wypoczynku w VARADERO w wybranym hotelu

Cena już od 6550 PLN + 2200 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Mexico City, Hawana - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przelot Cancun-Hawana
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2 os z łazienkami
 • śniadania, obiady lub kolacje wg programu w czasie pobytu w Cancun, Trynidadzie, Cayo Santa Maria i  w Varadero ALL INCLUSIVE
 • opiekę pilota na całej trasie oraz lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • wizę na Kubę
 • VAT 


CENA NIE OBEJMUJE:

 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok.  3 EUR dziennie
 • opłaty lotniskowej w Hawanie (ok. 25 EUR) płatnej przed wylotem w Hawanie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

Tagi: Hotel National de Cuba 5*, Kuba hotele, wycieczki objazdowe, zwiedzanie

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.