Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk - Panama - Peru - Brazylia - 15 dni

1 DZIEŃ: 

Warszawa – Mexico City

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Meksyku. Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


2 DZIEŃ:

Maxico City

Śniadanie. Zwiedzanie miasta MEKSYK – stolicy Meksyku – jednej z największych aglomeracji świata ( OK. 25 mln mieszkańców ): centrum historycznego Zocalo, Pałacu Narodowego, Katedry Metropolitarnej. Dla chętnych fakultatywnie wieczór folkloru meksykańskiego z kolacją. Nocleg.
 
3 DZIEŃ: 

Mexico  City –Merida

Śniadanie.  Transfer na lotnisko i przelot do Meridy. Przylot do Meridy i transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta. Zwiedzanie miasta Merida - „Białego Miasta”, gdzie będzie można zobaczyć m.in. Pałac Rządowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, najstarszą katedrę na kontynencie amerykańskim oraz przespacerować się po słynnym pasażu Montejo.
 
4 DZIEŃ:

Merida –Chichen Itza – Cancun

Po śniadaniu przejazd do malowniczego miasteczka Izamal z zakonem franciszkanów. Następnie zwiedzanie Chichen Itza, największego i najsłynniejszego starożytnego miasta kultu w Meksyku, które zostało wpisane przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Przejazd do Cancun.
 
5 DZIEŃ:

Cancun

Odpoczynek na pięknych plażach w Cancun. Możliwość fakultatywnego zwiedzania COBA – miastaMajów położonego w sercu tropikalnej dżungli.
 
6 DZIEŃ:

Cancun – Panama

Po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko i przelot do Panamy  –miasta założonego w 1519r. Czas wolny na lokalnym targu: okazja do zakupu pamiątek i wyrobów rękodzieła miejscowych Indian.
 
7 DZIEŃ:

Panama – San Lorenzo

Śniadanie. Przejazd do położonego w dżungli, malowniczego portu San Lorenzo, który w XV w. był punktem, do którego zwożono peruwiańskie skarby. Zwiedzanie ukrytych w dżungli ruin, które według legendy nadal skrywają wiele skarbów pozostawionych tam przez kolonizatorów z Hiszpanii. Następnie przejazd do Colon skąd rozpocznie się podróż historyczną trasą kolejową do Panama City.
 
8 DZIEŃ:

Panama – Lima - Cusco

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przylot do Limy. Dalej przelot do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo – Cusco co znaczy ,,Pępek Świata ” , leżącego na wysokości 3.400 m n.p.m. Zwiedzanie centrum miasta: Plaza de Armas, Katedry oraz Świątyni Słońca. Zwiedzanie labiryntu i miejsca kultu Quenego oraz świątyni poświęconej kultowi wody zwaną „ Laźnią Inki ”  gdzie tryska nieskazitelnie czyste źródło.
 
9 DZIEŃ: 

Cusco : Machu Picchu

Śniadanie, transfer na dworzec kolejowy skąd rozpoczyna się niezapomniana podróż specjalną koleją do Machu Picchu - Zaginionego Miasta Inków, jednego z 7 cudów świata. W trakcie podróży podziwiać można malownicze wioski i przepiękne krajobrazy. Machu Picchu znajduje się 120 km od Cusco. Na miejscu zwiedzanie cytadeli, która powstała pomiędzy Huayana Picchu i Machu Picchu i której historia owiana jest tajemnicą. Popołudniu powrót do Cusco.
 
10 DZIEŃ:

Święta Dolina Inków

Po śniadaniu wycieczka po pełnej urokliwych, niepowtarzalnych krajobrazów Dolinie Inków, która leży nad rzeką Wilkamaju ( Święta Rzeka ) obecnie nazywana Urumbamba. Wizyta w ruinach archeologicznego Pisac oraz  miasteczku o tej samej nazwie, gdzie do dziś dnia odbywa się handel wymienny.
 
11 DZIEŃ:

Cusco -  Lima

Po śniadaniu przejazd do Limy -stolicy i największego miasta Peru, liczącego ok. 8 milionów mieszkańców. Została założona w 1535 r. przez Francisca Pizarra. Obejrzenie Plaza de Armas – najważniejszego placu w mieście, wokół którego znajdują się najsłynniejsze budowle stolicy, m.in. Pałac Rządowy, pałac arcybiskupi i katedra z grobowcem Pizarra. Wieczorny przelot do Rio De Janeiro.
 
12 DZIEŃ:

Rio De Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Głowa cukru, centrum, katedra i odwiedzenie sławnego miejsca widokowego – Corcovado, gdzie znajduje się statua   Chrystusa. Nocleg.
 
13 DZIEŃ:

Foz do Iguazu.

Po śniadaniu przelot do Iguazu. Oglądanie od strony brazylijskiej jednych z najpiękniejszych i największych wodospadów na świecie. Nocleg
 
14 DZIEŃ:

Foz Iguazu –Rio De Janeiro

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Rio De Janeiro i dalej przez jeden z portów europejskich do Polski.
 
15 DZIEŃ: 

Warszawa

Przylot do Warszawy
 

Cena już od 9700 PLN + 2370 USD
 
 
CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa –Mexico ---Rio De Janeiro  –Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych),
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2 –osobowych typu standard,
 • przejazdy i przeloty wewnętrzne
 • wyżywienie: śniadanie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu ok. 140 USD / os.,
 • opłat lotniskowych za przeloty lokalne ok. 60 USD / os.
 • opłata wylotowa z Limy ok. 60 USD / os.,
 • wycieczek fakultatywnych oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie,
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników i bagażowych – ok. 3-4 USD dziennie.
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 450 USD
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.