Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk - Śladami Azteków i Majów objazd + wypoczynek

Terminy i ceny: jeśli nie znalazłeś interesującego Cię terminu wyjazdu zapytaj o inny termin...

25.02.2015 -  08.03.2015 cena: 7.999 PLN/os.

22.03.2015 -  09.04.2015 cena: 8.559 PLN/os.

08.04.2015 -  23.04.2015 cena: 8.439 PLN/os.

Powyższe ceny zostały skalkulowane uwzględniając wycieczkę objazdową (śniadania i obiadokolacje) + pobyt w hotelu Oasis Cancun Resort 4* all inclusive

Program wycieczki:

Mexico City - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Mitla - Tehuantepec - San Cristobal - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Cichen Itza - Cancun

Orientacyjna długość objazdu 2131 km

MEXICO - TEOTIHUACAN - MEXICO: 98KM
MEXICO - OAXACA: 470KM
OAXACA - TEHUANTEPEC: 253KM
TEHUANTEPEC - SAM CRISTOBAL DE LAS CASAS: 395KM
SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENQUE: 192KM
PALENQUE - CAMPECHE: 362KM
CAMPECHE - MERIDA: 159KM
MERIDA - CANCUN: 202KM


1 DZIEŃ:

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów przy stanowiskach odpraw. Przylot do Meksyku po przesiadce w jednym z portów europejskich, lądowanie w Mexico City.  Transfer i zakwaterowanie w hotelu w Mexico City, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Przedpołudnie to najlepszy czas, aby odwiedzić największy plac na zachodniej półkuli – Zocalo, a tam katedrę oraz Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery. W drugiej części dnia odwiedzimy ważny ośrodek religijny i polityczny Azteków – Teotihuacan. Ruiny tego miejsca znajdują się na liście UNESCO. Tego popołudnia zwiedzimy również jedne z największych piramid na świecie: Piramidę Słońca i Księżyca. Pomiędzy piramidami spacer Aleją Umarłych. Na zakończenie odwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy – patronki Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, odwiedzimy znajdujące się w Mexico City, najważniejsze Muzeum Antropologiczne na świecie, które może pochwalić się ogromnymi zbiorami przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku. Kolejny punkt programu, to Miasto Aniołów – Puebla – położone między najwyższymi szczytami meksykańskich wulkanów i słynące z doskonałej kuchni.

Punktem docelowym tego dnia jest Oaxaca. Miasto o kolonialnym charakterze. Główny plac Zocalo, to miejsce z niezwykłą atmosferą, m.in. ze względu na obecność wielu zespołów grających na marimbie. Kilka przecznic dalej można odwiedzić najsłynniejszy barokowy kościół Santo Domingo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, będziemy przemieszczać się w kierunku Tehuantepec. Zwiedzanie rozpoczniemy od dawnej twierdzy Zapoteków - Monte Alban. Tutaj będziemy mieli okazję podziwiać pozostałości niegdysiejszej stolicy, położonej na szczycie wzgórza, szczególnie interesujące są ruiny Świątyni Północnej i Południowej, doskonale zachowane obserwatorium astronomiczne Monticulo oraz dobrze zachowane stele. Tutaj również jest okazja, żeby zobaczyć boisko do gry w piłkę – Juego de Pelota. Z Monte Alban wyruszymy w kierunku Tehuantepec.

Po drodze zobaczymy 2000 letnie drzewo – Arbol de Tule – największe w Meksyku. Pień jego liczy 14 metrów średnicy. Dzień ten, to również okazja do podziwiania ruin pałacu w mieście Mitla – założonym przez Zapoteków. Przejazd przez góry. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w stronę stanu Chiapas, gdzie w Parku Narodowym Kanionu Sumidero,   popłyniemy rzeką Grijalva. Będzie to okazja do podziwiania wspaniałej przyrody. Po rejsie pojedziemy z wizytą do wiosek Zinacantan i San Juan Chamula, zamieszkałych przez potomków Majow Tzotzil. Do dziś zachowują oni tradycyjny styl życia oraz ubiór. Zakwaterowanie w hotelu,  po obiadokolacji, późno wieczorny spacer po starówce San Cristobal, nocleg.

6 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd przez góry Chiapas w kierunku Palenque, położonego zaledwie 60 metrów nad poziomem morza. Po drodze, chwila wytchnienia przy wodospadach Aqua Azul i Misol Ha. Przejazd do Palenque. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


7 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas na zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque. Jest to jedno z tych miejsc, które mogą stanowić jeden z głównych powodów podróży do Meksyku. Niesamowita architektura Majów w połączeniu z dżunglą dostarcza niesamowitych wrażeń widokowych, a przy okazji pozwala podziwiać m.in. Świątynię Inskrypcji, Świątynię Słońca i Pałac Królewski, pełniący funkcję rezydencji i miejsca ceremonii religijnych.

Celem podróży tego dnia jest miasto Campeche położone nad Zatoką Meksykańską, którego  centrum jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w Campeche, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, udając się w stronę Meridy, zatrzymamy się w Uxmal w stanie Jukatan – centrum religijnym Majów, gdzie zobaczymy m.in. największą budowle prekolumbijską w Ameryce – Pałac Gubernatora z Domem Żółwi, Piramidę Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek. Z Uxmal udamy się w dalszą podróż do Meridy, położonej w północnej części Jukatanu, będącej stolicą tego stanu. Zakwaterowanie w miejscowości Merida, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ:

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i podróż do Cancun. Po drodze wizyta w Chichen Itza określanym, jako jeden z siedmiu współczesnych cudów świata. Pobyt tam pozwoli zobaczyć m.in. Piramidę El Castillo, Świątynię Wojowników, Boisko do Gry w Piłkę oraz da nam możliwość kąpieli w kryształowo czystym naturalnym zbiorniku wodnym – Cenote. Po krótkim relaksie udamy się w dalszą podróż do Cancun. Koniec programu objazdowego i rozpoczęcie części pobytowej. Zakwaterowanie w wybranym hotelu.

10-14 DZIEŃ:

Pobyt  w wybranym hotelu, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Podczas pobytu w Cancun proponujemy hotele sieci Oasis z opcją all inclusive.

15 DZIEŃ:

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z Cancun do Polski.

 


CENA ZAWIERA:

 • 8 noclegów w hotelach 3*/4*podczas objazdu
 • 6 noclegów podczas pobytu stacjonarnego, zgodnie z wybraną opcją
 • śniadania i obiadokolacje podczas objazdu, chyba, że program stanowi inaczej, podczas pobytu stacjonarnego zgodnie z wybrana opcją
 • przelot samolotem na trasie Warszawa - Mexico City - Cancun - Warszawa (najczęsciej linie Air France)
 • transfery, przejazd klimatyzowanym autokarem
 • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
 • opłaty lotniskowe i paliwowe dotyczące rejsu regularnego, międzynarodowego
 • opiekę polskojęzycznego pilota

 

CENA NIE ZAWIERA (obowiązkowo płatne na miejscu):

 • bilety wstępu – ok. 100 USD
 • przewodnicy lokalni – ok. 55 USD
 • napiwki – ok. 50 USD


Program jest ramowy i kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych miejsc. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Odradzamy w przypadku imprez objazdowych zabieranie przedmiotów wartościowych, elektronicznych, biżuterii itp. Prosimy o wykonanie ksera paszportu i umieszczenie go w miejscu odrębnym miejscu od oryginału.

Hotele podczas wycieczki objazdowej są lokalnej kategorii 3* i 4* wyglądem przypominające czasy kolonialne co dodaje dodatkowego klimatu.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia baz noclegowych hotelów podczas wycieczki objazdowej. Zdjęcia są własnością Biura Podróży Hawajskie Aloha, wszelkie prawa kopiowania zastrzeżone.


Tagi: wycieczki objazdowa Ameryka Północna i Środkowa, Meksyk wycieczka objadowa, Meksyk objazd i pobyt w Cancun, hotele w Cancun, wycieczki fakultatywne dostępne z regionu Cancun, Meksyk objazdówki, Meksyk i Kuba wycieczka objazdowa, Meksyk śladani Azteków i Majów objazdowa wycieczka

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.