Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk: Słonecznym szlakiem na Jukatan 14 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Mexico City

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Mexico City. Po przylocie powitanie i transfer do hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ:

Mexico City

Po śniadaniu, wizyta w Narodowym Muzeum Antropologii i Historii uważanym za jedno z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponująca kolekcja sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Zwiedzanie: Park Chapultepec, Aleja Reformy, Aleja Juarez, centrum historyczne: Plac Zocalo, Palac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna, ruiny najważniejszej świątyni azteckiej Templo Mayor, itd. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:

Mexico City – Puebla

Po śniadaniu krótka wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, Patronki Meksyku, Cesarzowej obu Ameryk. Zwiedzanie tzw. "miasteczka" Matki Bożej z Guadalupe, na które składają się piękne kościoły i ogrody związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku w 1531 r.

Przejazd do prehiszpańskiego miasta Teotihuacan, oddalonego o 48 km od stolicy. Teotihuacan, jako dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos, będące na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jest jedna z najczęściej odwiedzanych stref archeologicznych w całej Ameryce Łacińskiej. Wspaniałe piramidy Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża są najbardziej fotografowanymi budowlami w Meksyku. Przejazd do miasta Puebla na kolacje i nocleg.

4 DZIEŃ:

Puebla – Oaxaca

Po śniadaniu, zwiedzanie miasta Puebla: Starówka wraz z katedra i Pałacem Gubernatora, kościół Świętego Dominika wraz ze słynna Kaplicą Różańcową, targ rękodzieła El Parian. Wyjazd w kierunku Oaxaca. Spacer po centrum historycznym miasta Oaxaca: przepiękny barokowy kościół Santo Domingo, Pasaż Alcala, główny rynek wraz z Katedra, barwny targ rzemiosła i owoców, wytwórnia czekolady. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

5 DZIEŃ:

Oxaca – Mitla

Po śniadaniu, wizyta w strefie archeologicznej Monte Alban, dawnym centrum ceremonialnym i pałacowym Indian Zapotekow, usytuowanym na wzgórzach, 400 m powyżej miasta Oaxaca. Przejazd do miejscowości Santa María del Tule, by zobaczyć największe - pod względem objętości - drzewo na świecie, słynny cypryśnik “Arbol del Tule”, mający 58 m obwodu! Przejazd do Mitla, słynnej nekropolii prehiszpanskich Indian Mixtekow. Znajduje się tam wiele krypt w kształcie krzyża, których ściany ozdobione są freskami przedstawiającymi sceny kultowe. W dobrze zachowanym Palacu możemy podziwiać wspaniałe, geometryczne ornamenty z wapienia przypominające sploty tkackie. Kolacja i nocleg w pobliżu miasta Tehuantepec.

6 DZIEŃ:

Tehuantepec – San Cristobal de las Casas

Po śniadaniu, przejazd do stanu Chiapas. Rejs motorową łodzią po rzece Grijalva w słynnym Kanionie Sumidero, którego ściany maja wysokość 1000 metrów. Przejazd do San Cristobal de las Casas, spacer po miasteczku, zadziwiająco kosmopolitycznym, pełnym prawdziwych Indian handlujących na ulicy tradycyjnymi wyrobami rękodzielniczymi, ale też klubów muzyki jazzowej na wysokim poziomie. Kolacja i nocleg w San Cristobal.

7 DZIEŃ:

San Cristobal de las Casas – Plenque

Po śniadaniu, wizyta w wiosce San Juan Chamula w celu odwiedzenia synkretycznego kościoła Świentego Jana i przyjrzenia się indianskiem modłom i ceremoniom uzdrawiania. Krótka wizyta w innej indiańskiej wiosce, Zinacantan, znanej z bajecznie kolorowych wyrobów tekstylnych. Przejazd do Parku Narodowego Agua Azul z ciągiem imponujących wodospadów o turkusowej wodzie, scenerii wielu reklam i filmów. Kolacja i nocleg w miejscowości Palenque.

8 DZIEŃ:

Palenque- Campeche

Po śniadaniu, wizyta w strefie archeologicznej oddalonej o 9 km od miasta Palenque, będącej na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, usytuowanej w samym sercu tropikalnej dżungli. Zwiedzanie Świątyni Czerwonej Królowej, Świątyni Inskrypcji, Świątyń tzw. Zespołu Krzyży, Palacu, itd. Możliwość obserwacji miejscowej fauny. Przejazd do miasta Campeche, usytuowanego nad Zatoka Meksykańską, będącego w czasach kolonialnych częstym celem ataków piratów i korsarzy. Kolacja i nocleg w Campeche.

9 DZIEŃ:

Campeche – Merida

Po śniadaniu, przejazd do strefy archeologicznej Uxmal, jednego z najważniejszych ośrodków ceremonialno-mieszkalnych dawnych Majów północnych. Zwiedzanie Świątyni Wróżbity, Czworoboku Mniszek, Pałacu, Wielkiej Piramidy. Spotkanie z bogatym światem przyrody Jukatanu, którego godnymi przedstawicielami są ogromne iguany, niebojące się człowieka Przejazd do stolicy stanu, „białego” miasta Merida, pełnego wspaniałych XIX-wiecznych rezydencji, świadectwa dobrobytu jego mieszkańców wzbogaconych na produkcji włókna sizalowego. Spacer po Starówce, wizyta w Pałacu Gubernatora. Kolacja i nocleg w mieście Merida.

10 DZIEŃ:

Merida - Chichen-Itza

Po śniadaniu, przejazd do miejscowości Izamal, gdzie znajduje się kolonialny klasztor Św. Antoniego wraz z Sanktuarium Matki Boskiej Jukatańskiej, pobudowanych na ruinach dawnego centrum ceremonialnego Majów północnych. Izamal, miasto Trzech Kultur, znajduje się na krajowej liście tzw. Miast Magicznych.

Przejazd do strefy archeologicznej Chichen-Itza, największej i najważniejszej strefy administracyjno-ceremonialnej Majów północnych, umieszczonej na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, gdzie znajduje się słynna Piramida Kukulcana, uznana za jeden ze współczesnych Cudów Świata! Możliwość zakupu ciekawych pamiątek indiańskich oraz Xtabentun, tajemniczego “napoju bogów”. Przejazd do miasta Valladolid, znanego m.in. ze swych cenot, czyli wapiennych studni o ścianach pokrytych bujną, tropikalną roślinnością, prawdziwych cudów przyrody! Kolacja i nocleg w Valladolid.

11 DZIEŃ:

Valladolid – Tulum – Playa del Carmen

Śniadanie. Przejazd do Tulum, usytuowanego strategicznie na wysokim klifie; spacer po ruinach miasta otoczonego niegdyś murami, gdzie rozkwitali kult tzw. Zstępującego boga. Przejazd autokarem do Playa del Carmen wzdłuż słynnej Riviera Maya, oblewanej szmaragdowymi wodami Morza Karaibskiego. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny do kolacji. Kolacja w formule All Inclusive. Nocleg.

12 DZIEŃ:

Playa del Carmen

Wypoczynek na plaży w formule All Inclusive. Możliwość skorzystania z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych, dodatkowo płatnych.

13 DZIEŃ:

Playa del Carmen – Cancun

Po śniadaniu, transfer na lotnisko w Cancun w celu powrotu do Europy vía Cancun lub Miasto Meksyk.

14 DZIEŃ:

Cancun – Warszawa

Przylot do Warszawy

 

Cena już od 5980 PLN + 1395 USD


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa - Mexico City., Cancun - Mexico City - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. (typu standard) z łazienkami
 • śniadania, obiady lub kolacje wg programu, w Puerto Vallarta ALL INCLUSIVE
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
 • opiekę pilota na całej trasie w Meksyku.
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE ZAWIERA:

 • napojów do obiadów lub kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Dopłata do pokoju 1- osobowego: 590 USD

 

Istnieje możliwość przedłużenia wypoczynku w CANCUN / RIVIERA MAYA w wybranym przez Państwa hotelu

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.