Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk: zwiedzanie i wypoczynek 10 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Mexico City

Spotkanie grupy na MDL im. Fryderyka Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Mexico City. Przylot, powitanie i transfer do hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ:

Zocalo – Katedra – Reforma – Muzeum Antropologii - Xochimilco

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk. Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera – przedstawiają 300 lat historii Meksyku, namalowane na ścianach dziedzińca Pałacu Narodowego, w którym znajdują się biura Prezydenta Meksyku. Diego namalował nie tylko historię, ale również swoja wizję przyszłości Meksyku. Katedra Metropolitańska. Jedna z pierwszych światyń, których budowę rozpoczęto zaraz po konkwiście Meksyku. Największa w Meksyku. Charakteryzuje się mieszanką stylów architektonicznych. Przejazd najpiękniejsza i najbardziej reprezentacyjną ulicą Meksyku – Reforma. Powstała za czasów cesarza Maksymiliana, i miała naśladować francuskie Champs Elysee.

Dzisiaj wzdłuż Reformy ustawiono pomniki najbardziej znanych osobistości historii Meksyku i Ameryk – Krzysztof Kolumb, Cuahutemoc i najważniejszy Pomnik Anioła Niepodległości wystawiony z okazji 100- letniej rocznicy wybuchu Rewolucji Narodowowyzwolenćzej w 1810 roku.Dojazd do Chapultepec, zwiedzanie Muzeum Antropologii. Największe muzeum zbiorów kultur mezoamerykanskich, poczynając od najstarszej olmeckiej , a kończąc na azteckiej z XV wieku. Przejazd do Xochimilco( lista UNESCO) - godzinny rejs łodziami po kanałach. Xochimilco w języku nahuatl Azteków oznacza „miejsce kwiatów”. Dziesiaj jedyne miejsce, które pozwala nam wyobrazić sobie jak wyglądzło Tenochtitlan wybudowane przez Azteków. Kanały wodne i ogrody kwietne. Obiad. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ:

Plac Trzech Kultur - Bazylika – Teotihuacan

Śniadanie. Plac Trzech Kultur – dawne miasto azteckie – Tlatelolco, na ruinach ktorego Hiszpanie wybudowali pierwszy kosciół św. Jakuba. Bazylika - Zwiedzanie kompleksów Bazylkii Najświętszej Marii Panny.. Ogrody Tepeyac z przepiekna fontanną „Ofiarowanie”. Kaplica del Cerrito, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na dokonanie zakupów w sklepie oficjalnym Bazyliki.Teotihuacan - najważniejsze miasto prekolumbijskie Mezoameryki, rozwijało sie od pierwszego wieku przed naszą erą, do VIII wieku naszej ery. W latach apogeum osiągnęło liczbę około 200.000 mieszkanców. Do niedawna nieznane były przyczyny upadku miasta.

Cytadela Pierzastego Węża Quetzacoatla – jedyna budowla, która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Pałac Pierzastych Muszli – najstarsza budowla kompleksu z przepięknie zachowanym freskiem procesji papug. Pałac Pierzastych Motyli, Plac Księżycowy ze słynną Piramidą Księżyca. Piramida Słońca, ktora jest najwyższą - 64 metry, mozliwość wejścia na szczyt Piramidy.
Warsztat obsydianu – przed zwiedzaniem strefy archeologicznej udamy się do warsztatu świętego kamienia azteków obsydian. Poznamy jego pochodzenie i zasady obróbki tego kamienia. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek ze świętego kamienia obsydianu .
Obiad i powrót do hotelu.

4 DZIEŃ:

Meksyk - Cholula – Tonatzintla – Puebla

Śniadanie. Przejazd do Cholula największa piramida Mezoameryki, która została pokryta ziemią, aby obronić ją przed Hiszpanami. Dzisiaj na samym szczycie znajduje się Kościół, wybudowany przez konkwistadorów Postój w Tonantzintla – przepiękny kościółek barokowy wybudowany przez Indian. Dojazd do Puebla. Zakwaterownie w hotelu w centrum.
Spacer po centrum miasta – Katedra, Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różancowej. Targ rzemiosla – el Parian. Nocleg w Puebla. Kolacja w hotelu.

5 DZIEŃ:

Puebla – Cacahuamilpa – Taxco

Śniadanie - przejazd do najpiękniejszych jaskiń Cacahuamilpa- przepiękne stalagmity i stalaktyty. Dwugodzinny spacer po jaskiniach. Następnie udamy się w kierunku Taxco- stolica srebra. Pięknie położone na wzgórzu. Zobaczymy Kościół Santa Prisca – wybudowany w ciągu 10 lat przez ojca dla syna. Całe wnętrze kościoła pokryte jest płatkami złota. Przepiękny styl barokowy. Również udamy się do warsztatu, gdzie poznamy sposób jego produkcji wyrobów ze srebra. Czas na zakupy pamiątek.
Obiad w restauracji w Taxco. Zakwaterowanie w hotelu.

6 DZIEŃ:

Taco-Acapuclo

Śniadanie- Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w Hotelu All Inclusive.

7 - 8 DZIEŃ: 

Acapulco

Wypoczynek. ALL INCLUSIVE.

9 DZIEŃ: 

Acapulco-Mexico City

Przejazd na lotnisko w Meksyku. Odlot do Polski.

10 DZIEŃ: 

Warszawa

Przylot do Warszawy

Cena już od 4990 PLN + 1500 USD


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Mexico City- Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 4 **** w pokojach 2 os z łazienkami
 • śniadania, obiady lub kolacje wg programu w czasie pobytu w Acapulco ALL INCLUSIVE
 • opiekę przewodnika w języku polskim podczas zwiedzania
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT 


CENA NIE OBEJMUJE:

 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego 320 USD
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.