Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Panama - Kostaryka - Nikaragua - Gwatemala - Honduras - Belize - Meksyk 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Panama City

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Panama City. Przylot, powitanie i transfer do hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ:

Panama City

Śniadanie. Zwiedzanie CIUDAD DE PANAMA pierwszego europejskiego miasta założonego na wybrzeżu Pacyfiku w Ameryce w 1519 roku przez konkwistadora Pedrario Darila: Panama La Vieja - XVI w. miasta założonego przez Hiszpanów (lista UNESCO), katedry, słynnego Złotego Ołtarza w klasztorze San Jose, Placu Niepodległości, na którym 3 listopada 1903 roku Panamczycy ogłosili niepodległość.

Podziwianie KANAŁU PANAMSKIEGO będącego jednym z najważniejszych kanałów żeglugowych świata, przecinającego Przesmyk Panamski i łączący Ocean Atlantycki ze Spokojnym. Długość kanału wynosi ponad 81 km, szerokość waha się od 91,5 do 305 m, głębokość minimalna to 13,7 m. Budowę kanału zainicjował F. Lesseps w 1879. Budowę jednak przerwano. Budowa została zrealizowana w latach 1904-1914 przez USA. Stany Zjednoczone sprawowały zarząd nad strefą kanału w latach 1914-1999 na mocy umowy o wieczystej dzierżawie. 14 grudnia 1999 odbyły się oficjalne uroczystości związane z przekazaniem przez USA zarządu nad kanałem Panamie. Pokonanie Kanału Panamskiego zajmuje 24-30 godzin. Nocleg w Panama City.

3 DZIEŃ:

Panama City – San Jose – Cartago – Orosi – San Jose

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do stolicy Kostaryki – SAN JOSE. Panorama miasta. Przejazd do pierwszej stolicy Kostaryki – CARTAGO, zwiedzanie Sanktuarium MB Patronki Kostaryki.  Wyprawa przez las tropikalny do wodospadów La Paz: podglądanie życia barwnych motyli i kolibrów. Nastepnie zwiedzanie bajecznie zielonej Doliny Orosi. Powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ:

San Jose – Tortuguero

Wczesnie rano wyjazd z San Jose. Po drodze śniadanie. Przejazd przez plantacje bananowców do Cano Blanco. Przyjazd do Parku Narodowego TORTUGUERO będącego jednym z największych atrakcji Kostaryki. Rejs łodzią po kanałach, oglądanie wielu gatunków zwierząt, w tym słynnych zielonych żółwi morskich ( w okresie lipiec – wrzesień możliwość nocnego spaceru wzdłuż plaży i obserwowanie żołwi morskich składających na piasku jaja). Nocleg.

5 DZIEŃ:

Tortuguero – La Fortuna

Wczesnie rano ciag dalszy podziwiania przyrody: jej fauny i flory. Podczas rejsu łodzią istnieje możliwośc oglądania kajmanów, żółwi, róznych gatunków małp i innych, a także wielu gatunków ptaków. Śniadanie. Powrót łodzią do Cano Blanco i przejazd do La Fortuna z postojem na obiad w Guapiles. Po przyjezdzie wizyta przy jednych z lokalnych gorących źrodeł u stóp wulkanu Arenal. Kolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ:

La Fortuna - Granada

Śniadanie. Krótkie spojrzenie na wulkan Arenal, a następnie przejazd do granicy z Nikaraguą. Przejazd do Granady. Nocleg.

7 DZIEŃ:

Granada – Park Narodowy Wulkanu Masaya - Managua

Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY. Przejazd dorozkami po mieście i nad jezioro. Rejs łodzią pośród malowniczych wysepek ISLETAS GRANADAS na jeziorze Nikaragua. Wycieczka do PARKU NARODOWEGO WULKANU MASAYA, będącym jednym z najbardziej interesujących i uroczych miejsc w Nikaragui. Przejazd do MANAGUA - Panoramiczne zwiedzanie miasta - centrum historyczne miasta z piękną, nowoczesną katedrą. Nocleg w Managua.

8 DZIEŃ:

Managua - Guatemala City – Antigua Gwatemala

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Guatemala City. Przejazd do Antigua Guatemala. Zwiedzanie ANTIGUA GUATEMALA ( lista UNESCO) – dawnej stolicy Gwatemali, zwanej Florencją Mezoameryki. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast Mezoameryki. Nocleg.

9 DZIEŃ:

Antigua – Panajachel - Jezioro Atitlan – Antigua Guatemala

Śniadanie. Przejazd do Panajachel, nad JEZIORO ATITLAN uważane za jedno z najpiękniejszych na świecie. Rejs po Jeziorze do Santiago Atitlan. Powrót do Antigua Guatemala. Nocleg.

10 DZIEŃ:

Antigua Guatemala – Copan – Rio Hondo

Śniadanie. Przejazd do COPAN (lista UNESCO) w Hondurasie. Zwiedzanie jednego z największych kompleksów budowli Imperium Majów. Nocleg w Rio Hondo.

11 DZIEŃ:

Rio Hondo – Quirigua – Jezioro Izabal - Flores

Śniadanie. Przejazd przez niekończące się plantacje bananowców do słynnej strefy archeologicznej QUIRIGUA (lista UNESCO). Podziwianie ogromnych słupów czasu i tajemniczych monolitycznych zoomorfów kultury Majów. Postój nad JEZIOREM IZABAL. Nocleg we Flores.

12 DZIEŃ:

Flores – Tikal – Belize

Śniadanie. Przejazd do leżącego w sercu tropikalnych lasów TIKAL (lista UNESCO), zwiedzanie największego kompleksu budowli w Imperium Słońca słynącego z niebotycznych piramid świątynnych i wspaniałych pałaców. Przejazd w kierunku granicy z BELIZE. Nocleg w Belize.

13 DZIEŃ:

Belize - Chetumal – Tulum – Cancun / Riviera Maya

Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonej na wschodnim brzegu Morza Karaibskiego nadmorskiej twierdzy Majów w TULUM. Zwiedzanie. Wyjazd w kierunku Riviera Maya, po drodze odwiedzenie egzotycznego, pełnego kolorów cmentarza potomków wielkiej cywilizacji Majów. Nocleg w Cancun lub na Riviera Maya.

14 DZIEŃ:

Cancun / Riviera Maya

Śniadanie. Czas wolny. Wypoczynek w CANCUN / RIVIERA MAYA położonej nad Morzem Karaibskim. Nocleg.

15 DZIEŃ:

Cancun / Riviera Maya

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Europy..

16 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy

 

Cena już od 9990 PLN +2590 USD/os.CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Panama City, Cancun - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty, przejazdy autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach *** /****w pokojach 2 os ( typu standard) z łazienkami
 • śniadania
 • opiekę pilota na całej trasie oraz lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłat lotniskowych i wjazdowych ok. 70 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 795 USD


Istnieje możliwość przedłużenia wypoczynku w CANCUN / RIVIERA MAYA w wybranym przez Państwa hotelu

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.