Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

USA - Alaska latem 11 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Chicago

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Chicago. Przylot i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
2 DZIEŃ:

Chicago - Anchorage

Odbiór z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Anchorage, największego miasta Alaski. Transfer do hotelu. Spacer po centrum połączony ze zwiedzaniem muzeum przyrodniczego, w ośrodku informacji turystycznej zaopatrujemy się w niezbędne mapy i broszury, wieczorem oglądamy film o fenomenie zorzy polarnej.
 
3 DZIEŃ:

Anchorage - Denali

Wyjazd w góry Alaska Range. Odwiedzamy miasteczko Talkeetna, które jest główną bazą wspinaczy atakujących najwyższą górę kontynentu - Mt McKinley (6 194 m n.p.m.). Proponujemy – jeśli pozwolą warunki meteorologiczne - lot samolotem (typu Cessna lub Beaver) pod Mt McKinleya z lądowaniem na jednym z otaczających górę lodowców. Barbecue w lesie nad łososiowym strumieniem. Nocleg w drewnianych domkach w tajdze w podnóża gór Alaska.
 
4 DZIEŃ:

Park Narodowy Denali

Ośrodek informacji turystycznej, wystawa przyrodnicza, zakup pamiątek związanych z Denali. Około południa rozpoczynamy 8-godzinny, mierzący 100 km w jedną stronę przejazd parkowym autobusem żwirową drogą przez park narodowy. Podziwiamy krajobrazy pastelowych gór wypatrując niedźwiedzi grizli, reniferów, łosi, orłów i muflonów .Podczas tego spektakularnego przejazdu urządzamy postoje w co ciekawszych widokowo miejscach, m.in. na „kolorowej” przełęczy Polychrome Pass i w dolinie Toklat. Dojazd do Eielson ze wspaniałą panoramą najwyższych gór Ameryki Północnej (jeśli dopisze pogoda) z granitowym masywem Mt McKinley.
 
5 DZIEŃ:

Nenana – Chena Village – Fairbanks

Przejazd do indiańskiej osady Nenana, podziwamy most Rudolfa Modrzejewskiego, wsłuchując się w dźwięki krakowiaka granego na harmonii przez lokalną artystkę. Słuchamy ciekawej historii zakładów Ice Classic. Dojazd do rzecznego portu w Fairbanks, gdzie od godz. 14 odbywamy 3-godzinny rejs statkiem do skansenu Chena Village. Oglądamy oryginalne indiańskie i traperskie chaty, podziwiamy psy husky, które poprowadziły Susan Butcher do 4-krotnego zwycięstwa renomowanego wyścigu zaprzęgów psich - Iditarod, zachwycamy się  umiejętnościami miejscowych pilotów, którzy dokonują zadziwiających manewrów ponad naszym statkiem. Obiad na terenie skansenu, gdzie zgromadzono najstarsze domy z początków Fairbanks i gorączki złota 1902 roku. Nocleg w Fairbanks.
 
6 DZIEŃ:

Koło Podbiegunowe

Przy minimum 6 chętnych uczestnikach proponujemy udział w wycieczce na Koło Podbiegunowe. W drodze do Kręgu Polarnego jedziemy poprzez wzgórza porośnięte tajgą a następnie arktyczną tundrą. Pokonujemy rzekęJukon, jedynym na tej rzece mostem na Alasce, zachwycamy się technicznym arcydziełem jakim jest rurociąg naftowy Alaska Pipeline o długości prawie 1300 km. Spacer pośród granitowych ostańców góry Finger Mountain. Uroczyście przekraczamy Koło Polarne, z rozdaniem pamiątkowych dyplomów. Wizyta w Joy Alaska.

Powrót do hotelu w Fairbanks około godziny 23. Wycieczka kosztuje $150.
Przy niewystarczajacej ilości chętnych odwiedzamy św.Mikołaja w jego własnej rezydencji w miejscowości o znamiennej chociaż mylącej nazwie Biegun Północny (North Pole). Wysyłamy listy do dzieci i wnuków (dotrą w grudniu). Godzinny pobyt w centrum Fairbanks: indiańska kapliczka św. Mateusza, pomnik Eskimosów, sklepy jubilerskie z lokalnym złotem. Godzinny przejazd do popularnego wśród miejscowych (i Japończyków) termalnych leczniczych źródeł Chena. Oprócz kąpieli możemy również oddać się masażowi, spacerom pośród tajgi, jeździe konnej lub... na quadach.  Droga z Fairbanks do Chena przebiega pośród malowniczych, leśnych uroczysk będących znakomitą ostoją dla zwierzyny, zwłaszcza dla łosi.
 
7 DZIEŃ:

Czugacz

Przejazd na południe z postojem w Delta Junction, skąd zaczęto budowę drogi Alaska Highway - AlCan. Ponownie przekraczamy góry Alaska, widok na lodowiec Delta, przełęcz Izabeli, tarlisko łososi czerwonych w rzece Gulkana. Po drodze oglądamy alaskański rurociąg transportujący ropę naftową na odcinku 1300 km od Prudhoe Bay do nie zamarzającego portu w Valdez. Późnym popołudniem dwugodzinny spacer po powierzchni lodowca Matanuska. Nocleg w drewnianych domkach na stokach Góry Koziorożca.
 
8 DZIEŃ:

Gory Czugacz, Półwysep Kenai

Przejazd w stronę Seward. Postój przy prawosławnej cerkwi, wykład o prahistorii i historii Alaski. Postój w Anchorage połączony z podziwianiem panoramy tego pięknie położonego miasta, objazd jeziora Hood, które jest największym lotniskiem na świecie dla hydroplanów! Przejazd wzdłuż zatoki Turnagain domalowniczego jeziora Portage. Piknik w lesie w typowo alaskańskiej scenerii jeziora Kenai. Nocleg w Seward.
               
9 DZIEŃ:

Park Narodowy Kenai Fiords – Anchorage

Rejs statkiem wycieczkowym po Zatoce Wniebowstąpienia i wzdłuż oceanicznego wybrzeża do lodowca Holgate lub Aialik, których ściany obrywają się bezpośrednio do wody!. Fascynująca jazda pośród wysp, zatok i cieśnin, z podziwianiem lodowych jęzorów schodzących z wielkiego pola lodowego Harding Icefield. Obserwujemy foki, lwy morskie, orły bieliki, maskonury, kormorany pelagiczne, wydry morskie, a często również wieloryby Dalla, wieloryby humbaki i orki. Powrót ku Anchorage z postojem w przytułku dla osieroconych zwierząt, gdzie warunki ich bytowania są lepsze niż w ogrodach zoologicznych. Dojazd do Anchorage, ostatnie chwile na zakup pamiątek. Wylot z Anchorage do Chicago po godz. 20.
              
10 DZIEŃ:

Chicago

Przylot do Chicago a następnie wylot do Warszawy.
 
11 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy
 

Cena już od 5450 PLN + 2450 USD

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot Warszawa – Chicago - Warszawa oraz Chicago – Anchorage - Chicago
 • zakwaterowanie w hotelach / motelach o standardzie turystycznym w pokojach 2, 3-osobowych, niektóre domki w Denali posiadają łazienki na zewnątrz
 • opiekę polskiego przewodnika w USA
 • przejazdy mikrobusem
 • transfer lotnisko – hotel - lotnisko w Chicago
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)


CENA NIE ZAWIERA:

 • wyżywienia, ok. 30 USD dziennie
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 390 USD, przelot do Denali 260 USD
 • zwyczajowych napiwków  dla kierowcy / przewodnika: 5 USD dziennie / os.
 • opłaty lotniskowej i bagażowej za przeloty po USA ok. 50 USD
 • wizy do USA 140 USD


Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o indywidualny wypoczynek na Hawajach lub Florydzie.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.