Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

USA - Alaska zimą 11 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Chicago

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Chicago. Przylot i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
2 DZIEŃ:

Chicago – Anchorage

Odbiór z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Anchorage na Alasce, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Aklimatyzacja do zmiany klimatu i warunków subarktycznej zimy. Wieczorne podziwianie nieba.
 
3 DZIEŃ:

Anchorage

Po śniadaniu wypad poza miasto do najsłynniejszego na Alasce narciarskiego resortu - Alyeska. Uprawiamy sporty zimowe, do wyboru: narciarstwo zjazdowe, wycieczki na skuterach śnieżnych i spacery w rakietach śnieżnych w miarę możliwości po zamarzniętym, górskim jeziorze Portage. Resort Alyeska oferuje szlaki dla początkujących, dla zaawansowanych i dla samobójców.

Górna część tras leży na wys. 1200 m npm, baza jest na wys. zaledwie 80 m npm, przez co jest to prawdopodobnie najniżej położony resort narciarski na świecie. Do dyspozycji mamy 5 wyciągów krzesełkowych i jedną kolejkę linową. Powrót na nocleg do Anchorage. Obserwacja zachodu słońca ponad miastem i wieczornego nieba.
 
4 DZIEŃ: 

Anchorage – Fairbanks

Całodniowy, malowniczy przejazd z Anchorage do Fairbanks (600 km). Postój na cmentarzu prawosławnych indian Atabaska. Jazda w zimowych warunkach z widokami na ośnieżone szczyty łańcuchów Czugacz, Talkeetna i Alaska Range. Oczekujemy wspaniałego widoku McKinleya - najwyższej góry Ameryki Północnej! Urządzamy częste postoje po drodze, aby nasycić oczy i aparaty fotograficzne niepowtarzalnymi krajobrazami Alaski spowitej zimową szatą. Po zapadnięciu zmierzchu, już w Fairbanks, sugerujemy nocne czuwanie, na zmianę, celem ujrzenia na niebie zorzy polarnej! Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, albo na leśnej polanie poza Fairbanks.
 
5 DZIEŃ: 

Fairbanks

Pierwszy dzień wiosny! Od rana czeka nas półgodzinna przejażdżka na saniach ciągniętych przez słynne alaskańsie psy husky. Przemierzamy blisko 8 kilometrów pośród subarktycznej scenerii wzgórz Chena pokrytych białymi świerkami. Przejazd do lokalnego uzdrowiska Chena Hot Springs z gorącymi źródłami: kąpiele w basenie, jacuzzi, wędrówki po tajdze albo... jazda na skuterach śnieżnych! Późnym popołudniem powrót do Fairbanks, o zmierzchu (od godz. 20:30) wizyta w miejskim parku, gdzie eksponowane są lodowe rzeźby podczas dorocznego, Światowego Konkursu Rzeźby w Lodzie. Wszystkie figury nocą będą kolorowo podświetlone. Kolejną noc poświęcamy na wyszukiwanie fenomenu Aurory Borealis.
 
6 DZIEŃ: 

Talkeetna

Powrotny, widokowy przejazd (500 km) do miasteczka Talkeetna, które swoim urokiem zainspirowało twórców scenariusza filmu „Przystanek Alaska”. Z Talkeetnej roztacza się fantastyczna panorama na najwyższe szczyty pasma Alaska Range. Po zmierzchu mamy kolejną okazję oglądania zorzy polarnej na czarnym niebie, gdyż dzisiaj właśnie przypada nów księżyca!
 
7 DZIEŃ: 

Alyeska - Anchorage

Od rana podziwiamy ośnieżone góry Czugacz jadąc przez Anchorage do resortu Alyeska. Od południa jeździmy na nartach w resorcie Alyeska/Girdwood labo, dla chętnych wizyta w sanktuarium alaskańskich zwierząt. Powrót na nocleg do Anchorage.
 
8 DZIEŃ:

Anchorage

Wczesnym rankiem wylot do Chicago.
 
10 DZIEŃ:

Chicago

Przylot do Chicago a następnie wylot do Warszawy.
 
11 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy
 

Cena już od 5450 PLN + 1990 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Chicago - Warszawa oraz Chicago – Anchorage - Chicago
 • zakwaterowanie w hotelach / motelach o standardzie turystycznym w pokojach 2, 3-osobowych
 • opiekę polskiego przewodnika w USA
 • przejazdy mikrobusem
 • transfer lotnisko – hotel - lotnisko w Chicago
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)


CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia, ok. 30 USD dziennie
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
 • zwyczajowych napiwków  dla kierowcy / przewodnika: 5 USD dziennie / os.
 • opłaty lotniskowej i bagażowej za przeloty po USA ok. 60 USD
 • wizy do USA 140 USD

 

Zimą na Alasce istnieje prawdopodobieństwo, iż zamiecie śnieżne uniemożliwią nam przejazd w 3 dniu wycieczki, wtedy będziemy zmuszeni do kupna biletu lotniczego ANCHORAGE - FAIRBANKS – ANCHORAGE w cenie ok. 130 USD w każdą stronę.

Bilety wstępów: Alyeska - wyciągi narciarskie otwarte są w godz. 10:30 - 17:30, cena dziennego karnetu - ok. 75 USD, wynajem sprzętu – ok. 25 USD za narty, buty narciarskie – ok. 15 USD, pozostałe detale i aktualizacje cen: www.alyeskaresort.com, 5-godzinna wycieczka na skuterach śnieżnych – ok. 250 USD. Półgodzinna jazda psim zaprzęgiem w Fairbanks – ok.65 USD, godzinna jazda na skuterach w Chena – ok. 100 USD, gorące żródła – od ok.10 USD; wystawa rzeźb lodowych – ok. 25 USD
 
Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o indywidualny wypoczynek na Hawajach lub Florydzie.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.