Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

USA - Perły Krajobrazowe zachodu 20 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Chicago

Wylot z Lotniska Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Przylot do Chicago Odprawa migracyjna. Transfer do hotelu. Nocleg.
 
2 DZIEŃ:

Chicago

Opcjonalna wycieczka po Chicago lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie. O godzinie 19.00 wieczorem wyjazd z Chicago, przejazd przez stany Illinois, Wisconsin i Minesota. Postoje na stacjach benzynowych co 2-3 godziny.
 
3 DZIEŃ:

Mitchell – P. N. Badlands

W następnym etapie widok królowej rzek amerykańskich Mississippi* i wjazd do Minesoty. Zwiedzanie farmerskiego miasteczka Mitchell a tam obejrzymy Pałac Kukurydziany**. Jego zmieniana corocznie elewacja wykonana jest z kolb kukurydzy. Przedstawia ważne z różnych względów wydarzenia minionego roku. Dojazd do punktu widokowego nad rzeką Missouri. Przejazd do Parku Narodowego Badlands. Przed wjazdem zatrzymamy się w kolonii piesków preriowych. Zwiedzanie Badlands w czasie przejazdu parkową obwodnicą.

Przed zmierzchem zwiedzamy Park Narodowy Badlands. "Złe Ziemie" - tak nazwali to miejsce Indianie i pierwsi traperzy przerażeni niedostępnością terenu a jednocześnie zafascynowani tutejszym krajobrazem. Wieczorna gra świateł nad Badlands da nam okazję docenić w pełni niezwykłość miejsca. Mieni się ono tysiącami refleksów świetlnych wśród księżycowych wręcz krajobrazów. Dojazd do miasteczka Wall*** słynącego z wystroju i atmosfery dawnego Dzikiego Zachodu. Wieczór spędzimy przy ognisku piekąc kiełbaski i zapijając je miejscowym piwem.
 
4 DZIEŃ:

Mt Rushmore – Big Horn Range

Przejazd przez tereny Siuksów i Chejenów oraz przez święte góry Indian, Black Hills. Dojazd do Mt Rushmore* gdzie w granitowym zboczu góry wykuto monumentalne rzeźby popiersi czterech amerykańskich prezydentów. Przejazd do podnóża góry Mt Thunderhead** gdzie od kilkudziesięciu lat powstaje jeszcze większa rzeźba wykuwana w skale. Dzieło ukazujące indiańskiego wodza Crazy Horse'a zostało zapoczątkowane przez naszego rodaka Korczaka Ziółkowskiego. Oglądanie gotowych fragmentów gigantycznej rzeźby.

Wizyta w muzeum indiańskim oraz w domu muzeum Korczaka Ziółkowskiego. Zwiedzanie pięknych grot w parku narodowym Wind Cave Nat'l Park***. Park Narodowy Wind Cave - położony na północ od miasta Hot Springs. Park został założony przez prezydenta Theodora Rosevelta w 1903 roku. Była to pierwsza jaskinia, której nadano miano parku narodowego. Dalszy przejazd przez Czarne Wzgórza w kierunku Devil's Tower. Oglądanie granitowej góry będącej pozostałością po zastygłym wulkanie, znanej z filmu "Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia". W ostatniej części dnia przejazd przez Big Horn Range - najprawdziwsze z prawdziwych - Góry Skaliste.
 
5 DZIEŃ:

P. N. Yellowtone

Przejazd wyjątkowo urokliwą trasą w kierunku Parku Narodowego Yellowstone. Park Narodowy Yellowstone (Yellowstone National Park) położony na terenie stanów Wyoming, Montana i Idaho. Park Narodowy Yellowstone jest najstarszym parkiem narodowym na świecie. Na terenie parku znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, błotne wulkany, fumarole i wodospady.

Park usytuowany jest na rozległym wulkanicznym płaskowyżu, pod którym na głębokości 7-17 km (pomiar metodami sejsmicznymi) znajduje się komora magmowa (dł.72 km, szer.30km i głębokość 660 km). Ustalono, że 300 km pod ziemią również znajdują się silnie stopione skały. W przeszłości (przed ponad 2 mln lat; 1,3 mln lat i 640 tys. lat) dochodziło w tym miejscu do eksplozji superwulkanu powodujących ogromne i rozległe zniszczenia. Park Narodowy jest rozcięty głębokim wąwozem rzeki Yellowstone. Przejazdu wzdłuż jego wybrzeży Jeziora Yellowstone.

Zobaczymy też między innymi wodospady w tzw. Grand Canyon Yellowstone River czyli słynny Wielki Kanion Rzeki Yellowstone. Obejrzymy też liczne gejzery, bulgoczące błota, kolorowe oczka wodne, stada bizonów a przy odrobinie szczęścia może spotkamy niedźwiedzia. Ostatni postój planujemy przy najsłynniejszym gejzerze Old Faithful, gdzie zobaczymy jego erupcję. Po południu zwiedzimy sąsiedni park narodowy Grand Teton National Park. Jeśli szukamy definicji gór w naturze, to zapewne znakomitym przykładem będą wspaniałe i jeszcze o tej porze ośnieżone szczyty Teton Range. Nocleg w kurorcie Jackson Hole.
 
6 DZIEŃ:

P. N. Grand Teton- Salt Lake City – Wielka Pustynia Słona

Na terenie Parku Narodowego Grand Teton żyje bardzo wiele dzikich gatunków zwierząt, wśród których można wymienić: grizzly, baribala, pumę, bizona, kojota, wilka, łosia, wapitii, wiewiórkę szarą, kunę świerkową. Spośród ptaków można wymienić: orła przedniego, bielika amerykańskiego, rybołowa. Dzień rozpoczynamy od wjazdu kolejką linową na punkt widokowy na jednym z okolicznych szczytów górskich. Rendezvous Peak ma wysokość ponad trzy tysiące sto metrów. Nagrodą za trudy porannego wstawania jest fantastyczna panorama okolicznych gór z jego szczytu.

Chętni i o mocnych nerwach mogą też zaliczyć z tego szczytu lot spadochronem (z instruktorem po rezerwacji). Pełni wrażeń zjeżdżamy w dolinę rzeki Snake gdzie czeka nas kolejna atrakcja. Jest nią spływ pontonem wspomnianą wcześniej rzeką. Resztę dnia spędzimy przejeżdżając widokowymi trasami do Salt Lake City, stolicy stanu Utah i  światowej stolicy Mormonów. Wizyta na Temple Square (Placu Kościelnym), miejscu, od którego Mormoni rozpoczęli budowę miasta. Obejrzymy Stanowy Kapitol. Dalszy przejazd wzdłuż słonego jeziora Salt Lake. Zobaczymy jak uzyskuje się sól z jeziora i co to jest zjawisko fata morgana. Postój przy słynnym torze Bonneville.

Bonneville - prehistoryczne słodkowodne jezioro obejmujące większość Wielkiej Kotliny. W większości znajdowało się na obszarze dzisiejszego stanu Utah a mniejsze części na terenie obecnych stanów Idaho i Nevada. Istniało od około 32 tys. lat temu do około 16,8 tys. lat temu, kiedy większość wody wydostała się przez przełęcz Red Rock Pass w Idaho. Dawne jezioro miało ponad 50 000 km kwadratowych powierzchni, czyli było prawie tak duże jak dzisiejsze jezioro Michigan, lecz znacznie głębsze: jego głębokość wynosiła 305 m, o czym świadczą dobrze zachowane tarasy abrazyjne, miejscami widoczne w 6 kondygnacjach. Wraz ze zmianą klimatu jezioro zaczęło wysychać a równocześnie wzrastała w nim koncentracja soli. Dziś jego pozostałościami są Wielkie Jezioro Słone, Utah Sevier Lake, Rush Lake i Little Lake Salt oraz towarzyszące im solniska, natomiast zachodnią część dawnej misy jeziornej zajmuje Wielka Pustynia Słona.

Obecnie oprócz wiosny i jesieni, kiedy padają deszcze, 20 tys. hektarów soli na byłym dnie jeziora tworzy strukturę twardą jak beton. Jest to jedno z niewielu miejsc na lądzie, gdzie można zobaczyć krzywiznę horyzontu. Na tej niemal idealnie płaskiej i twardej solnej pustyni utworzono tor do ustanawiania rekordów prędkości pojazdów kołowych. W czasie dalszego przejazdu podziwiamy krajobrazy Pustyni Wielkiego Słonego Jeziora (Great Salt Lake Desert) oraz kamiennych pustyń Nevady. Nocleg w jednym z kasyn gry w Nevadzie.
 
7 DZIEŃ:

Sierra Vevada – San Francisco

Od rana pokonujemy skaliste pustynie Nevady i kolejne łańcuchy górskie gór Sierra Nevada. Sierra Nevada zbudowana jest z gnejsów, granitów oraz łupków i dolomitów. Wznosi się do 4418 m n.p.m. Mount Whitney - najwyższy szczyt USA poza Alaską. Tworzy potężny blok górski o wyraźnie zaznaczonej asymetrii stoków. Wschodnie stoki są łagodniejsze, zachodnie - bardziej strome i silniej rozczłonkowane. Ostatnie zlodowacenie pozostawiło liczne formy polodowcowe: kotły, żłoby, misy jeziorne. Stoki Sierra Nevada (powyżej 1200 m n.p.m.) porastają lasy iglaste ze znacznym udziałem sekwoi, przekraczających niekiedy 100 m wysokości ale także mnóstwem lasów cedrowych.

Sierra Nevada stanowi barierę klimatyczną, skłon wschodni jest znacznie suchszy od zachodniego. Na wysokościach ok. 3000 m obserwuje się charakterystyczne zjawisko atmosferyczne nazywane arbuzowym śniegiem. Spośród złóż mineralnych występuje złoto (tu właśnie miała miejsce słynna gorączka złota w 1849 roku) i wolfram. Północną część pasma przecinają 3 linie kolejowe i kilka dróg samochodowych. Punkty widokowe tych gór, min. w okolicy Squaw Valey i Lake Tahoe. Przejazd do San Francisco. Wieczorna panorama miasta i zatoki z Wyspy Skarbów (Traesure Island). Nocleg i wieczór w mieście, dla chętnych czas wolny w dzielnicy cyganerii przy Columbus Ave.
 
8 DZIEŃ:

San Francisco

Wizyta na przystani "Fisherman's Warf" oraz rejs statkiem po zatoce w kierunku otwartego oceanu. Wspaniały widok z wód Zatoki San Francisco na most Golden Gate. Opłynięcie w najbliższej odległości wyspy Alcatraz, z ruinami nieczynnego już legendarnego więzienia. Przejazd przez najbardziej znany w mieście most Golden Gate Bridge, z postojem w punkcie widokowym. Przejażdżka otwartym tramwajem linowym gdzie sam motorniczy zachęca do stania na zewnętrznych stopniach. Przejdziemy po najbardziej stromej i krętej ulicy świata Lombard Street.

Na zakończenie dnia w San Francisco odwiedzimy Chińską Dzielnicę. Żegnamy San Francisco wyjeżdżając słynną drogą nr 1. Trasa wiedzie nad Pacyfikiem z Monterey do Santa Barbara. Podczas przejazdu po legendarnej 17 Mile Drive widoki wspaniałych klifów nad oceanem, sekwojowych i eukaliptusowych lasów oraz starych hiszpańskich misji. Odwiedzimy bodaj najpiękniejszą spośród nich Mt.Carmel**. Nocleg w pobliżu Yosemite National Park.
 
9 DZIEŃ:

P. N. Yosemitte – Los Angeles

Od rana pokonujemy po raz kolejny łańcuch górski Sierra Nevada. Wjeżdżamy do najpiękniejszej, górskiej polodowcowej doliny świata, Parku Narodowego Yosemite. Dolina Yosemite była od wieków domem Indian Miwok i Pajutów, którzy żyli tam w spokoju do chwili wybuchu gorączki złota w Kalifornii. Nazwa Yosemite wywodzi się od indiańskiego słowa określającego niedźwiedzia grizzly, będącego plemiennym totemem rdzennych mieszkańców tych ziem. Uważa się, że pierwszymi białymi, którzy ujrzeli dolinę Yosemite z góry, nie wkraczając do niej, byli traperzy pod wodzą Josepha Reddeforda Walkera. Było to w 1833 roku. Prawdopodobnie patrzyli oni ze szczytu wodospadów Yosemite.

Rok 1851 uważany jest za rok, w którym w Dolinie Yosemite po raz pierwszy postawił nogę biały człowiek. Wkrótce też miejsce to stało się sławne, ściągając malarzy i miłośników przyrody. Przejazd krętą i wyjątkowo malowniczą obwodnicą parkową. Naturalne kaniony gór Sierra zostały w epoce lodowcowej pogłębione i poszerzone przez lodowce. Potężne masy lodu z łatwością kruszyły granitowe, osłabione pęknięciami skały, pozostawiając nietknięte ściany o mocniejszej budowie. Lodowiec posuwający się potokiem Merced pozostawił nietknięte ściany, z których spadają w dół wody wodospadu Nevada oraz Bridaveill. Kanion potoku Yosemite jest typową "doliną wiszącą".

Lodowiec, który go wyrzeźbił, był o wiele mniejszy od lodowca Merced, który wyciął leżącą 600 m niżej dolinę. Potok Yosemite płynie zatem doliną wiszącą, skąd spada w dolinę Yosemite przepięknym, trójkaskadowym wodospadem o takiej samej nazwie jak dolina, o wysokości 740 m, co stawia go na 6. miejscu na świecie. W wyniku działania lodu, który pozostawił w nienaruszonym kształcie ich najtwardsze partie, powstały: Cathedral Rocks, El Capitan (1095 m) i Half Dome. Uformowanie wiszących dolin przyczyniło się do powstania wielu wodospadów. Obejrzymy te cudowne krajobrazy, a także najwyższe na kontynencie wodospady Yosemite Falls oraz gigantyczne El Capitan i Half Dome.

Udamy się w krótką pieszą wędrówkę pod jeden z wodospadów. Czeka nas także spacer po gaju sekwojowym. Na południu parku znajduje się Mariposa Grove słynący z mamutowców olbrzymich*, zwanych potocznie sekwojami. Najsłynniejszy okaz sekwoi w Yosemite to "Grizzly Gigant", liczący 2700 lat. Jest on wysoki na 65 metrów a jego średnica u podstawy liczy 9 metrów. W parku występuje też osiem gatunków sosny i liczne lasy cedrów, znanych jako cedrzyniec kalifornijski. Nocleg w Los Angeles.
 
10 DZIEŃ:

Los Angeles

Zwiedzanie Los Angeles rozpoczynamy od Hollywood. Tam spacer "Aleją Gwiazd". Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów. Kodak Theatre, miejsce rozdawania Oskarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na wzgórze z napisem Hollywood. Następna atrakcja to miasto Beverly Hills oraz dzielnica gdzie przy ulicy Rodeo Drive słynne gwiazdy odwiedzają mieszczące się tam najdroższe sklepy. W dalszej części zwiedzania Los Angeles zobaczymy Music Center gdzie wręczane były nagrody Akademii Filmowej - Oskary a także historyczne centrum przy Olvera Street gdzie od założenia w 1781 roku franciszkańskiej misji El Pueblo De Los Angeles rozpoczęła się historia miasta.

Najważniejszą atrakcją będzie jednak zwiedzanie wspaniałej tzw. Kryształowej Katedry. Wyjeżdżamy z Los Angeles i udajemy się w drogę do Las Vegas. Przejazd przez góry San Gabriel Mts. oraz gorącą Pustynię Mojave, gdzie jak oaza wyrosło jedyne w swoim rodzaju królestwo hazardu, niepowtarzalne Las Vegas. Po drodze wymarłe miasteczko poszukiwaczy srebra Calico. Spacer po głównej ulicy Las Vegas Blvd i zwiedzanie najefektowniejszych kasyn. Oglądanie pokazów, w organizacji których prześcigają się wielkie hotele - kasyna. Nocleg w kasynie gry.
 
11 DZIEŃ:

Kanion Kolorado

Dojazd do jednej z największych atrakcji Ameryki, Wielkiego Kanionu Rzeki Kolorado**. Park Narodowy Wielkiego Kanionu (Grand Canyon National Park) - położony w powiatach Coconino i Mohave w północnej części stanu Arizona. Został utworzony w 1919 roku i jest jednym z najstarszych parków narodowych USA. Całkowita powierzchnia parku wynosi 4 926,66 km kwadratowych (1 902 mil kwadratowych). Swoim terenem obejmuje Wielki Kanion Kolorado - przełom rzeki Kolorado, uważany za jeden z naturalnych cudów świata.

W drodze do parku obejrzymy pustynie i lasy pustynnych Joshua Tree. Dzień spędzimy w jednym z najpiękniejszych miejsc świata w rezerwacie Indian Hualapii nad wąwozem Kolorado. Zobaczymy min. punkty widokowe Eagle Pt., taras widokowy w postaci szklanej półki Sky Walk. Jeszcze bardziej spektakularny widok na punkcie Guano. Dla chętnych lot helikopterem na dno kanionu i spływ pontonem po rzece Kolorado. Ten dzień zakończymy powrotem do Las Vegas by cieszyć się kolejnymi atrakcjami Vegas, można wziąć udział w jednym z wielu widowisk np. koncert wielkiej gwiazdy estrady a może "Cirque du Soleil".
 
12 DZIEŃ:

Kanion Zion, P. N. Bryce

Wyjazd z Las Vegas na północ przez Nevadę, Arizonę i Utah. Mówi się, że stan Utah powinien być jednym wielkim parkiem narodowym. Na terenie parku występują liczne urwiska skalne, wodospady i rzeki. Największa atrakcją parku jest Zion Canyon. Park położony jest 336 km na północny wschód od Las Vegas. Przez park wiedzie droga Zion Canyon Scenic Drive, z której można podziwiać piękno kanionu. Zwiedzanie Zion National Park. Ten cudowny zakątek kojarzył się pierwszym osadnikom w Utah, Mormonom, z biblijnym Syjonem. Czy to miejsce na to zasługuje ocenimy sami ale turystyczni koneserzy często nazywają malowniczy wąwóz Małym Wielkim Kanionem.

W dalszej drodze obejrzymy liczne formacje geologiczne z nakładających się na siebie popękanych płyt Płaskowyżu Kolorado. Powstały w ten sposób gigantyczne schody zwane Grand Staircase Escalante. Na najwyższym z tych stopni powstał Bryce Canyon. Zachód słońca zastanie nas właśnie nad tym bajecznie kolorowym kanionem. Bryce Canyon National Park jest drugim parkiem, do którego dojedziemy tego dnia.
 
13 DZIEŃ:

P. N. Bryce

Według wierzeń Pajutów, przed Indianami na terenie Bryce Canyon zamieszkiwali "legendarni ludzie", określani przez Indian jako to-when-an-ung-wa. Było ich wielu i przyjmowali rozmaite formy - ptaków, jaszczurek i innych zwierząt. Nie byli ludźmi, jednak posiadali specjalną moc, która pozwalała im wyglądać jak ludzie. Z niewiadomych powodów, być może dlatego,że walczyli między sobą lub że coś ukradli, legendarni ludzie byli źli. Z tego powodu bóg-kojot pozamieniał ich wszystkich w skały. Niektóre postacie stoją w rzędach, inne siedzą, jeszcze inne obejmują się nawzajem. Ich twarze pomalowane są na czerwono, skąd bierze się nazwa angka-ku-wass-a-wits, którą Pajutowie nazywają kanion, a która oznacza "twarze pomalowane na czerwono".

Wschód słońca i ranek spędzimy na wędrówkach wśród niesamowitej scenerii Kanionu Bryce. Przygotowaliśmy dwie atrakcje (jedną do wyboru), piesza wędrówka z przewodnikiem na dno wąwozów bądź konna wyprawa wzdłuż krawędzi i jarów Bryce - też rzecz jasna w asyście zawodowych kowbojów. Po południu obejrzymy formacje geologiczne z nakładających się na siebie popękanych płyt Płaskowyżu Kolorado i dojazd jeszcze raz do największej atrakcji Ameryki - Grand Canyon National Park. Tym razem od tej dzikszej, mniej uczęszczanej - północnej strony. Zachód słońca nad tym niezrównanym miejscem w punkcie zwanym "Horseshoe Band". Nocleg nad rzeką Kolorado w Page.
 
14 DZIEŃ:

Dolina Monumentów

Przejazd przez tereny największego rezerwatu indiańskiego w USA, Rezerwatu Indian Navajo. Miejscem świętym dla Indian Navajo jest Antelope Canyon, jest to miejsce niezwykłe, choć bardzo łatwo go ominąć. Pozostaje zagubione wśród scenerii niczym niewyróżniających się skał i piaszczystych wydm. Nazywany także Kanionem Korkociągu (Corkscrew Canyon) - kanion szczelinowy. Godzinna wycieczka z Indiańskimi przewodnikami. W pozostałej części dnia wyjazd do westernowej doliny Monument Valley.

Monument Valley (w języku Navaho Dolina Skał) - dolina położona na granicy stanów Utah i Arizona wewnątrz rezerwatu Indian Navajo. Monument Valley stała się sławna dzięki westernom Johna Forda. Cały dzień poruszamy się w najbardziej widokowych rejonach pogranicza Arizony, Utah i Kolorado. Stany te razem z Nowym Meksykiem tworzą tzw. Wielkie Koło, jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów Stanów Zjednoczonych. Pod koniec wycieczka - safari z Indianami Navajo po bezdrożach doliny. Wieczór przy ognisku. Nocleg w indiańskim motelu na terenie rezerwatu Anasazi.
 
15 DZIEŃ: 

Park Narodowy Skalnych Łuków

 Dzień dzisiejszy to przejazd wyjątkową piękną trasą, charakteryzującą się ogromnym zróżnicowaniem krajobrazu. Z jednej strony iglaste lasy (dominuje daglezja i choina kanadyjska), z drugiej strony skaliste postacie i samotne skały (Mexican Hat). Naprzemian - zielone pastwiska z zagubionymi sennymi osadami i przepaściste wąwozy z bystro toczącymi swe mętne nurty rzekami (San Juan River). Taki jest przejazd do Parku Narodowego Arches*.

Zwiedzanie parku, w którym naliczono ogromną ilość łuków, mostów i okien to nowe wyzwanie tej wycieczki. Wszystkie wyrzeźbiła Matka Natura w kolorowym piaskowcu - Entrada i Navajo. Luki skalne pozostają jednak chyba największą atrakcją tego miejsca. Najdłuższy z nich ma 89 m choć gołym okiem widać, że jego dni są policzone. Czekają nas dzisiejszego dnia liczne wędrówki** do najciekawszych miejsc parku min. do Delicate Arch, Landscape Arch i North and South Window. Nocleg nad legendarną rzeką Kolorado.
 
16 DZIEŃ:

Green River – Colorado River

Rafting to sport dla odważnych. Korzystając z tej atrakcji popłyniemy rwącym odcinkiem Colorado River specjalnym ślizgaczem lub pontonem. Docieramy do okolic Canyonlands w Utah. Wycieczka rzeką pozwoli zajrzeć w głąb tajemnic tego uroczego zakątka. To tu właśnie, walcząc o życie, wspinacz, trochę "awanturnik", uwięziony w skałach musiał amputować sobie rękę. Obszar ten i dziś należy do najdzikszych i najmniej rozpoznawanych w USA. Park Narodowy jaki tu założono podzielono na trzy części (właściwie dokonała tego natura a dokładniej dwie rzeki łącząc tu swe nurty).

Po południu wjeżdżamy do parku gdzie podziwiać będziemy zlewisko tych rzek - Green River i Colorado (Red) River. Miejsce skąd oglądać będziemy panoramę parku zwane jest "Island in the Sky". To naprawdę podniebna wyspa, rozciąga się stamtąd panorama na setki kilometrów (zdaje się jakby po krańce świata). Pozostałe części parku to: Labirynt i Iglice (Needles and The Maze). W tym dniu jeszcze tylko spektakularny Dead Horse Point i podróż przez Rocky Mountains do miejsca zakwaterowania. Góry Skaliste zwane są kręgosłupem Ameryki. Rozciągają się na dystansie 5 tys. km od mroźnych Alaska Range na północy do Sierra Madre w Meksyku. Nocleg w pobliżu gorących źródeł Glenwood Springs, których lecznicze działanie zapewne szybko docenimy po trudach wycieczki.
 
17 DZIEŃ:

Góry Skaliste – Denver

Rano wyjazd autokarem z hotelu by przywitać dzień w niezwykłej scenerii Gór Skalistych. Przez park przechodzą trzy drogi, jedna z nich - Highway 34 (Autostrada nr 34) jest też zwana Trail Ridge Road (Droga Szlakowego Grzbietu)* - od nazwy grzbietu górskiego, przez który prowadziła jedna z sezonowych ścieżek używanych przez Indian Ute - i jest najwyższą nieprzerwaną drogą w całych Stanach Zjednoczonych, sięgając w niektórych miejscach wysokości 3 713 m npm (12 183 stóp). Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych np. Alpine Pt, Tundra Pt etc. Przejazd na nocleg do pobliskiego Denver* Wieczorne zwiedzanie niektórych jego zakątków.
 
18 DZIEŃ:

Denver - Chicago

Zakupy pamiątek w pobliskim centrum sklepowym (tzw. Outlet Mall) po zniżonych cenach. Przejazd do Chicago. Nocleg.
 
19 DZIEŃ: 

Chicago

Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
 
20 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.

Cena już od 5450 + 1898 USD


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Chicago – Warszawa
 • zakwaterowanie w motelach o standardzie turystycznym w pokojach 2 os.
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem (przy mniejszych grupach mikrobusem)
 • skromne śniadania w niektórych hotelach
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika w USA (przy mniejszych grupach pilot jest jednocześnie kierowcą)
 • ubezpieczenie KL, NW, bagaż
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok.300 USD/os.
 • Atrakcji fakultatywnych (spływy pontonami, przelot helikopterem) ok. 400 USD
 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych: 5 USD dziennie/os.
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • wizy do USA – 140 USD
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.