Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

USA - największe atrakcje Wschodniego i Zachodniego Wybrzeża 21 dni

1 DZIEŃ: 

Warszawa – Waszyngton

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku w Warszawie - hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Waszyngtonu. Przylot do Waszyngtonu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
2 DZIEŃ:

Waszyngton

Przejazd i zwiedzanie WASZYNGTONU - od 1800 roku stolicy Stanów Zjednoczonych: z zewnątrz Biały Dom (rezydencja prezydenta), Kapitol (siedziba Kongresu), Mauzoleum Abrahama Lincolna, Mauzoleum II Wojny Światowej, pomnik Tadeusza Kościuszki, Kościół Prezydentów. Przejazd do FILADELFII, spacer po historycznej dzielnicy ściśle związanej z narodzinami Stanów Zjednoczonych, w kierunku Independence Hall (lista UNESCO), w którym 4 lipca 1776 roku podpisano opracowaną przez Thomasa Jeffersona Deklarację Niepodległości oraz w 1787 roku uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych, obowiązującą do dnia dzisiejszego. Przejazd w rejon Nowego Jorku na następne 2 noclegi.
 
3 DZIEŃ:

Nowy Jork

Przyjazd i zwiedzanie NOWEGO JORKU,największego miasta w Stanach Zjednoczonych, liczącego ponad 8 milionów mieszkańców. Spacer po najsłynniejszej dzielnicy miasta – Manhattanie: początek ulicy Broadway, park Bowling Green, historyczne miejsce po World Trade Center (Ground Zero), giełda nowojorska na Wall Street, przejazd obok budynków ONZ, Rockefeller Center.

Podziwianie panoramy Manhattanu z tarasu widokowego jednego z wieżowców; Katedra św. Patryka, będąca jedną z największych świątyń chrześcijańskich na świecie; Reprezentacyjna Piąta Aleja z eleganckimi sklepami. Rejs na jedną z wysp, z której rozpościera się widok na symbol Stanów Zjednoczonych i Nowego Jorku – Statuę Wolności (lista UNESCO). Nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Nowy Jork – Wodospad Niagara

Przejazd w kierunku wodospadu Niagara, położonego na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, uważanego za jeden z przyrodniczych cudów świata. Wieczorem podziwianie oświetlonego wodospadu, będącego jedną z największych atrakcji środkowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i Kanady. Powstał on na rzece o tej samej nazwie, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario pokonuje niemalże stumetrową różnicę poziomów. Oglądanie wodospadów z różnych punktów widokowych, w tym z Wyspy Koziej,  rejs statkiem pod wodospad. Nocleg.
 
5 DZIEŃ: 

Wodospad Niagara – okolice Chicago

Pobyt nad Wodospadam Niagara. Przejazd przez stany: Pensylwania, Ohio, Indiana w okolice Chicago. Nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Chicago

Przejazd i zwiedzanie CHICAGO: spacer tzw. Złotą Milą, będącą odcinkiem Michigan Avenue, panorama miasta z tarasu widokowego Sears Tower, będącego do niedawna najwyższym wieżowcem świata, który wraz z antenamii ma 520 m. wysokości, rejs statkiempo rzece Chicagoi jeziorze Michigan. Wizyta w polskiej dzielnicy „Jackowo”. Przejazd na nocleg w kierunku Południowej Dakoty.
 
7 DZIEŃ:

Dakota Południowa

Śniadanie. Przejazd przez krainę rozległych pastwisk, pól kukurydzy i lasów stanu Wisconsin, „Krainę 10 tys. jezior” – stan Minnesota, oraz legendarne prerie Dzikiego Zachodu w stanie Południowa Dakota. Nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Dakota Południowa – Głowy Prezydentów – Szalony Koń

Przejazd przez najpiękniejsze pasmo Gór Skalistych BIG HORN. Przejazd przez święte góry Indian – Black Hills do MT. RUSHMORE, w której powstała monumentalna rzeźba, przedstawiająca głowy czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theodora Roosevelta, a następnie do podnóża góry  Mt. Thunderhead, gdzie od kilkudziesięciu lat powstaje największa tego typu rzeźba na świecie, przedstawiająca wodza Dakotów CRAZY HORSE’A. Prace nad rzeźbą rozpoczął w 1948 roku rzeźbiarz polskiego pochodzenia Korczak Ziółkowski. Wizyta w muzeum Korczaka Ziółkowskiego. Nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Wyoming - Park Narodowy Yellowstone

Przejazd do najstarszego na świecie PARKU NARODOWEGO YELLOWSTONE (lista UNESCO), będącego największym, najbardziej różnorodnym i jednym z najpiękniejszych parków narodowych Stanów Zjednoczonych. Wraz z Parkiem Narodowym Grand Teton, lasami państwowymi i otaczającymi rezerwatami dzikiej zwierzyny tworzą największy połączony dziewiczy ekosystem umiarkowanej strefy klimatycznej na świecie.

Sercem parku jest wyżyna Yellowstone, będąca gigantycznym kraterem wygasłego wulkanu, 4000 m. poniżej kaldery znajduje się magma o temperaturze ok. 1000 ºC,  tworząc na powierzchni największe na świecie skupisko form geotermalnych – kolorowe źródła, gotujące się błota, fumarole oraz gejzery w tym najsłynniejszy Old Faithful wyrzucający co około 80 minut wrzącą wodę na wysokość 30 – 55 m. Dzisiaj i jutro - obejrzenie największych atrakcji parku, do których należy zaliczyć także pasące się stada bizonów. Przejazd na nocleg w rejonie Yellowstone.
 
10 DZIEŃ:

Park Narodowy Grand Teton – Jackson - Salt Lake City

Dalsze zwiedzanie parku Yellowstone. Przejazd widokową trasą przez PARK NARODOWY GRAND TETON. Centralną częścią parku jest pasmo górskie Teton Range, którego najwyższy szczyt Grand Teton wznosi się na wysokość 4198 m n.p.m. Pobyt w jednym z najsłynniejszych kowbojskich miasteczek - Jackson. Przejazd na nocleg do Salt Lake City.
 
11 DZIEŃ:

Salt Lake City – Dead Horse Point

Krótkie zwiedzanie Salt Lake City. Przejazd obok słonego jeziora Salt Lake a następnie przejazd do Parku DEAD HORSE POINT z widokiem na Rzekę Kolorado i Park Narodowy Krainy Kanionów. Niezapomniany i fenomenalnywidok z „lotu ptaka” na dziewicze tereny potężnej, kolorowej szczeliny i otchłani ziemskiej, przecinającej płaską równinę ogromnego labiryntu kanionów, płaskowyżów, szczelin i uskoków, urozmaiconych skalnymi wieżami i monolitami. Nocleg.
 
12 DZIEŃ:

Park Narodowy Łuków – Dolina Monumentów

Zwiedzanie PARKU NARODOWEGO ŁUKÓW, który jest „architektoniczną” perełką wśród wszystkich parków Stanów Zjednoczonych, uważany także za jeden z cudów natury. Znajduje się tu największa liczba łuków skalnych położonych blisko siebie. Obejrzenie najbardziej spektakularnych przykładów geologicznego fenomenu.

Następnie przejazd na teren rezerwatu Indian Navajo, oglądanie dobrze wszystkim znanej z westernów i materiałów reklamowych scenerii DOLINY MONUMENTÓW.Park ten uważany jest za jeden z najciekawszych parków w Stanach Zjednoczonych. Dolina Monumentów wypełniona jest skałami z czerwonego piaskowca o fantazyjnych kształtach. Przejażdżka jeepami w asyście indiańskiego przewodnika w głąb doliny. Nocleg na terenie rezerwatu Indian Navajo w motelu prowadzonym przez Indian.
 
13 DZIEŃ:

Park Narodowy Kanionu Kolorado

Przejazd do PARKU NARODOWEGO WIELKIEGO KANIONU(lista UNESCO) – gigantycznego i najsłynniejszego wąwozu na świecie, od milionów lat tworzonego przez rzekę Kolorado i jej dopływy. Oglądanie kanionu z najatrakcyjniejszych punktów widokowych. Dla osób chętnych w miarę możliwości fakultatywnie lot helikopterem nad kanionem. Pobyt nad malowniczym Jeziorem Powell. Przejazd i nocleg.
 
14 DZIEŃ: P

ark Narodowy Bryce  –  Kanion Zion – Las Vegas

Przejazd i podziwianie form skalnych w PARKU NARODOWYM KANIONU BRYCE, będącego w ścisłej czołówce najpiękniejszych i najważniejszych parków narodowych Stanów Zjednoczonych. Główną atrakcją parku są geologiczne formacje, które Indianom z plemienia Pajuków, zamieszkujących te rejony, przypominały o klątwie boga – kojota zamieniającego złych Indian w nieruchome figury. Oglądanie skał o przedziwnych kształtach i różnorodnych paletach barw z najatrakcyjniej położonych punktów widokowych.

Następnie przejazd do majestatycznego PARKU NARODOWEGO ZION, przejazd autobusem, krótki postój przy rzece Dziewiczej.  Przejazd do światowej stolicy hazardu – LAS VEGAS. Wieczorem przejazd główną ulicą miasta, oglądanie wspaniale iluminowanych kasyn – Wenecja, Mirage, Paryż, Pałac Cezarów, Treasure Island. Dla chętnych czas wolny na szaleństwa w dowolnie wybranym kasynie. Nocleg.
 
15 DZIEŃ:

Las Vegas – Dolina Śmierci – Mammoth Lakes

Przejazd przez pustynne rejony stanu Newada. Krótki pobyt w legendarnym PARKU NARODOWYM DOLINYŚMIERCI. W Dolinie utrzymuje się najwyższa średnia temperatura w Ameryce Północnej z rekordem sięgającym 56,7 ºC. Przejazd do górskiego miasteczka-kurortu Mammoth Lakes w górach Sierra Navada. Nocleg.
 
16 DZIEŃ:

Park Narodowy Yosemite

Pzejazd i zwiedzanie jednego z najważniejszych parków USA, położonego w paśmie górskim  Sierra Nevada - PARKU NARODOWEGO YOSEMITE (lista UNESCO). Okolica ta uważana jest za najwspanialszą pozostałość epoki lodowcowej na Ziemi. Serce parku stanowi Dolina Yosemite, otoczona monolitycznymi granitowymi skałami z najwspanialszymi spośród nich El Capitan i Half Dome. Przejazd wyjątkowo malowniczą obwodnicą parkową. Spacer po gaju sekwojowym, obejrzenie uważanego za najstarsze drzewo w Parku Narodowym Yosemite – „Grizzly Giant”, którego wiek szacowny jest na około 2700 lat.  Przejazd i nocleg.
 
17 DZIEŃ:

San Francisco

Przejazd i zwiedzanie SAN FRANCISCO - jednego z najpiękniej położonych miast Stanów Zjednoczonych. Przejazd historycznym tramwajem linowym do Union Square, przejście najbardziej krętą ulicą świata „Ulicą Kwiatów” Lombard Str, spacer po dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf, rejs statkiem po zatoce wokół wyspy Alkatraz, na której znajdowało się słynne wiezienie oraz pod mostem Golden Gate (lista UNESCO), będącym symbolem San Francisco i najczęściej fotografowanym mostem świata. Po rejsie przejazd na punkt widokowy oraz przejazd przez mierzący 2,7 km most Golden Gate. Wizyta w Chinatown. Nocleg.
 
18 DZIEŃ:

San Francisco - Los Angeles

Przejazd jedną z najbardziej malowniczych tras, słynną drogą nr 1, wijącą się wzdłuż klifowego wybrzeża Pacyfiku, na plażach którego wylegują się foki. Nocleg po drodze do Los Angeles.
 
19 DZIEŃ:

Los Angeles

Zwiedzanie LOS ANGELES – Miasta Aniołów: historycznego centrum położonego przy Olvera Street, pierwszej ulicy Los Angeles, przy której znajduje się także pochodząca z początku XIX w miejska rezydencja bogatego ranczera Don Francisco de Avila; krótka wizyta na meksykańskim bazarze. Przejazd do Beverly Hills, spacer ulicą Rodeo Dr., przy której znajdują się najdroższe sklepy odwiedzane przez słynne gwiazdy.

Przejazd do Hollywood – synonimu amerykańskiej produkcji filmowej, żyjącego z dawnej świetności oraz legendy „fabryki snów”. Spacer „Aleją Gwiazd”, w której chodnik wstawiono około dwa tysiące mosiężnych tablic z nazwiskami artystów, którzy odnieśli sukces w Hollywood, Chinese Theatre przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów, Kodak Theatre, w którym rozdawane są Oskary. Fakultatywnie – wizyta w Universal Studios. Nocleg w okolicach Los Angeles.
 
20 DZIEŃ:

Los Angeles

Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
 
21 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.


Cena już od 6950 PLN + 2600 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Waszyngton, San Francisco – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • zakwaterowanie w motelach o standardzie turystycznym m.in. motele Super 8, Days Inn, pokoje 2-os. z łazienkami
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem zgodnie z programem
 • śniadania kontynentalne
 • opiekę polskojęzycznego pilota w USA lub na całej trasie
 • ubezpieczenie KL, NW, bagaż
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok.300 USD/os + 85 USD wstęp do Universal Studios, w przypadku rozpoczęcia imprezy w Chicago - ok. 260 USD +85 USD Universal Studios
 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodnika: 5 USD dziennie / os.
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • wizy do USA – 140 USD USD

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1000 USD
W przypadku rozpoczęcia imprezy w Chicago: 790 USD
 
Istnieje możliwość przedłużenia pobytu o indywidualny wypoczynek na Florydzie lub Hawajach.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.