Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

USA - największe atrakcje zachodniego wybrzeża 11 dni

DZIEŃ 1:

Warszawa – San Francisco        

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw, wylot do USA. Przylot do San Francisco, spotkanie z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem. Transfer do hotelu w samym sercu miasta, w którym będą następne 2 noclegi.            


DZIEŃ 2:

San Francisco  

Po śniadaniu zwiedzanie San Francisco. W programie, m. in. piękne centrum z imponującym ratuszem, “Wall Street Zachodniego Wybreża”, Fishermen’s Wharf, słynny most Golden Gate Bridge, przejazd słynną kolejką, “najbardziej krętą uliczką na świecie” oraz dużo innych atrakcji. Fakultatywnie, rejs statkiem na wyspę Alcatraz i zwiedzanie słynnego więzienia. Odwiedzimy również jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic miasta - Union Square, gdzie znajdują się setki sklepów i gdzie będą Państwo mogli zrobić zakupy lub po prostu pospacerować. Nocleg.
 
DZIEŃ 3:

Park Narodowy Yosemite - Bakersfield

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Yosemite, znajdującego się na liście UNESCO, m. in. zwiedzanie zapierającej dech w piersiach Doliny Yosemite, największego w Ameryce wodospadu o wysokości 740 m oraz olbrzymich sekwoi, należących do najstarszych i najwyższych drzew świata. Przejazd do Bakersfield, gdzie będzie następny nocleg.
 
DZIEŃ 4:

Los Angeles

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Los Angeles - mekki filmowców i stolicy amerykańskiego kina. W programie zwiedzanie najsłynniejszego miasta Kaliforni - Beverly Hills, spacer wzdłuż Rodeo Drive, gdzie został nakręcony znany film „Pretty Woman” i gdzie gwiazdy na codzień robią zakupy, a paparazzi usiłują robić im zdjęcia. Następnie zwiedzanie Hollywood – synonimu amerykańskiej produkcji filmowej, żyjącego z dawnej świetności oraz legendy „fabryki snów”.

Spacer „Aleją Gwiazd”, w której chodnik wstawiono około dwa tysiące mosiężnych tablic z nazwiskami artystów, którzy odnieśli sukces w Hollywood, Chinese Theatre z odciskami stóp i dłoni zdobywców Oskarów, Kodak Theatre, w którym rozdawane są Oskary.  
Przejazd Bulwarem Zachodzącego Słońca z najsłynniejszymi klubami nocnymi, domem, w którym mieszkała Marylin Monroe oraz najsłynniejszą plażą w Kaliforni, gdzie został nakręcony „Słoneczny Patrol”. Wizyta na najpiękniejszych i najpopularniejszych plażach w Ameryce – Venice Beach oraz Santa Monica. Powrót na nocleg do Los Angeles.
 
DZIEŃ 5:

Los Angeles - Phoenix    

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i podróż przez malowniczą pustynię, gdzie zobaczymy wyjątkowo piękne, jedyne w swoim rodzaju tereny dwóch olbrzymich pustyń - "wysokiej" pustyni Mojave i "niskiej" pustyni Kolorado, które spotykają się w Parku Narodowym Drzewa Jozuego – wspaniała trasa dla miłośników przyrody i niezwykłych widoków. Podziwianie najdziwniejszej rośliny na świecie – Drzewa Jozuego – które żyje przez tysiące lat i rośnie tylko tutaj, porastając pustynne tereny z malowniczymi formacjami skalnymi. Zobaczą Państwo prawdziwą pustynię z filmów o Dzikim Zachodzie, porośniętą ogromnymi kaktusami Saguaro i poprzecinaną malowniczymi pasmami górskimi. Przejazd na nocleg w Phoenix, stolicy stanu Arizona.
 
DZIEŃ 6:

Sedona – Park Narodowy Wielkiego Kanionu - Page

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w jednym z najbardziej malowniczych miast na Południowym Zachodzie Ameryki – Sedona oraz w pięknym Kanionie Oak Creek, który zachwyca swoją potęgą, spokojem i kolorami. Przejazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu, należącego do największych i najwspanialszych cudów natury na świecie, wizyta w najatrakcyjniejszych punktach widokowych Kanionu.

Fakultatywnie, przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem  lub film o Wielkim Kanionie na ogromnym ekranie w kinie Imax.
Przejazd przez największy w Ameryce Indiański rezerwat – Navajo. Wieczorem przejazd do miasteczka Page, położonego nad malowniczym Jeziorem Powella. Nocleg.
 
DZIEŃ 7:

Park Narodowy Kanionu Bryce

Po śniadaniu zwiedzanie indiańskiego Kanionu Antelop, gdzie w czerwonym piaskowcu woda wyrzeźbiła przedziwnie poskręcane ściany, tworząc magiczny tunel, w którym światło, przeciskając się przez szczeliny, maluje niezapomniane obrazy.

Następnie postój nad Zaporą Kanionu Glenn, wybudowaną nad rzeką Kolorado i nad pięknym Jeziorem Powella, które powstało dzięki tej zaporze.
Przejazd przez malownicze tereny stanu Utah i zwiedzanie Parku Narodowego Kanionu Bryce, gdzie czekają na Państwa niezapomniane krajobrazy fantastycznego, wielobarwnego kanionu z unikalnymi formacjami w postaci wysokich ścian, iglic i kopuł. Nocleg.
 
DZIEŃ 8:

Park Narodowy Zion – Las Vegas     

Po śniadaniu, przejazd malowniczą drogą w stanie Utah do jednego z najpiękniejszych miejsc w Ameryce – Parku Narodowego Zion, zbudowanego w większości z czerwonych piaskowców, które tworzą kręte kaniony, piękne płaskowyże i wiele malowniczych naturalnych rzeźb. Następnie wyjazd w kierunku Las Vegas.

Po zakwaterowaniu w hotelu przy Las Vegas Strip, spacery po najsłynniejszych kasynach na świecie. Zobaczymy m.in.: piramidę Luxor i słynnego Sfinksa, Nowy Jork ze Statuą Wolności i Mostem Brooklińskim, oraz Paryż ze swoją Wieżą Eifla. Pospacerujemy kanałami Wenecji oraz uliczkami Rzymu wraz z fontanną di Trevi. Wieczorem wizyta w City Center - gigantycznym futurystycznym kompleksie kasyn i hoteli, zaprojektowanym przez zespół najwybitniejszych architektów świata.

Składa się on z 6 szklanych wieżowców, każdy sygnowany nazwiskiem innego słynnego architekta, wszystkie o intrygującej formie i naszpikowane najbardziej zaawansowanymi technologiami. Koszt realizacji wyniósł 8,5 miliarda dolarów! Następnie spektakularne zwiedzanie nocnego Las Vegas.
Zobaczymy światła słynnego bulwaru Las Vegas Strip oraz fascynujące atrakcje świetlne: legendarny pokaz zapierających dech w piersiach tańczących fontann Bellagio oraz inne niezapomniane pokazy, jak np. walka „syren i piratów morza karaibskiego” na imponujących statkach oraz słynny „wybuch wulkanu”.
 
DZIEŃ 9: 

Dolina Śmierci – Las Vegas   

Po śniadaniu wyjazd do legendarnej Doliny Śmierci – najniższe, najgorętsze, i najsuchsze miejsce w Ameryce Północnej. Wieczorem powrót do Las Vegas, po czym mają Państwo jeszcze jeden wieczór na słynnym bulwarze kasyn Las Vegas Strip. Wieczorem, fakultatywnie, wjazd na najwyższą więżę w Las Vegas - Stratosphere, o wysokości 350 m, druga (po CN Tower w Toronto) najwyższa wieża obserwacyjna na zachodniej półkuli. Z tarasu widokowego roztacza się piękna panorama miasta.

Podziwianie zachodu słońca. Na szczycie wieży znajduje się najwyższy park rozrywki na świecie a chętni mogą przejechać się kolejką, która urywa się setki metrów ponad miastem;  lub zabawić się na Big Shot – słup wystrzeliwujący spragnionych wrażeń na wysokość 350 metrów.
Odwiedzimy również Downtown Las Vegas, gdzie czeka na Państwa fascynujące świetlne show Freemont Street Experience.
 
DZIEŃ 10:

Las Vegas

Po śniadaniu, w zależności od godziny odlotu z Las Vegas, czas wolny do momentu wykwaterowania z hotelu i transferu na lotnisko. W czasie wolnym spacery po najsłynniejszych kasynach, lub fakultatywnie - dla chętnych - zakupy w sklepach światowej marki. Transfer na międzynarodowe lotnisko Las Vegas. Wylot do Europy.
 
DZIEŃ 11:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 

Cena już od 5450 PLN + 1445 USD


CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – San Francisco; Las Vegas – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych).
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 2 *,  pokoje 2-osobowe z łazienkami.
 • śniadania kontynentalne
 • przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem wg. programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika w USA
 • ubezpieczenie KL, NNW, Bagaż


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 150 USD
 • atrakcji / wycieczek fakultatywnych: przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem: 185 USD/ os., kino IMAX Wielki Kanion: 20 USD / os., alcatraz: 30 USD / os., wieża Stratosphere: 15 USD / os., universal Studios: 75 USD / os.,
 • usług dodatkowych w hotelach (np. płatności za telefon, płatną telewizje, room service, itp.),
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika: 5 USD dziennie / os.,
 • wizy do USA  ok. 140 USD

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 435,-USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.