Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Chile - Argentyna 15 dni

1 DZIEŃ:  

Warszawa – Santiago de Chile  

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku i. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Paryża. Dalszy przelot do Santiago de Chile.
 
2 DZIEŃ:   

Santiago de Chile – Concha y Toro – Santiago de Chile   

Przylot do Santiago. Zwiedzanie SANTIAGO DE CHILE dzielnica rządowa, kościół św. Franciszka, Uniwersytet, pałac Mennicy (Palacio de La Modena), wzgórze San Cristobal z którego roztacza się panorama Santiago oraz Parku Narodowego Metropolitano, na terenie którego leży wzgórze. Następnie fakultatywnie przejazd do największej w Chile winiarni CONCHA Y TORO, degustacja słynnych chilijskich win. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Santiago de Chile – Valle Nevado – Santiago de Chile   

Śniadanie. Wycieczka do kurortu narciarskiego Valle Nevado położonego około 60 km od Santiago na wysokości 3.300 m.n.p.m. Podziwianie wspaniałych widoków. Dla osób chętnych lekki trekking w kierunku szczytu El Plomo 5.640 m.n.p.m. W drodze powrotnej do Santiago postój przy centrum rzemieślniczym, możliwość zakupu lokalnych pamiątek. Nocleg w Santiago.
 
4 DZIEŃ:

Santiago de Chile – Valparaiso – Viña del Mar - Santiago de Chile

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Valparaiso i Viña del Mar. Po drodze zwiedzanie jednej z chilijskich winnic połączone z degustacją lokalnego wina. Zwiedzanie Valparaiso – głównego miasta portowego Chile (plac Sotomayor, katedra, tereny portowe, dom Pablo Nerudy – chilijskiego pisarza, laureata nagrody Nobla) słynącego również z przepięknie kolorowanych domów położonych na stoku, do których dostać się można przy pomocy jednej z 16 specjalnych wind. Przejazd do Viña del Mar – miasta ogrodu, charakteryzującego się licznymi parkami, nowoczesnymi hotelami, kasynami i przepięknymi plażami. Nocleg w Santiago.
 
5 DZIEŃ:

Santiago de Chile – San Pedro de Atacama

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Calama. Zakwaterowanie w hotelu. Przed zmrokiem wycieczka do Doliny Księżycowej. Podziwiane zachodu słońca oraz niezwykłych form skalnych doliny. Nocleg w San Pedro de Atacama.
 
6 DZIEŃ:

San Pedro de Atacama – Toconao - Salar de Atacama - San Pedro de Atacama

Śniadanie. Zwiedzanie muzeum archeologicznego Padre le Paige ze słynną kolekcją rękodzieła oraz XVII w. kościoła św. Pawła, którego dach został wykonany z kaktusa. Wycieczka do Salar de Atacama – największego solniska w Chile zamieszkałego m.in. przez flamingi. Po drodze wizyta w Toconao – miasteczku, którego domy zostały wybudowane z wulkanicznych skał. Nocleg w San Pedro de Atacama.
 
7 DZIEŃ:

San Pedro de Atacama – gejzery El Taito - San Pedro de Atacama-Calama- Santiago de Chile

Przed świtem fakultatywnie  wycieczka nad gejzery El Taito znajdujące się 4 500 m n.p.m., możliwość kąpieli w źródłach termalnych. Powrót do San Pedro. Przejazd na lotnisko do Calama.  Przelot do Santiago. Nocleg w hotelu.
 
8 DZIEŃ: 

Santiago de Chile -Punta Arenas – Puerto Natales

Ranny przelot do Punta Arenas. Zwiedzanie miasta Plac Murioz Gamero z pomnikiem Magellana, regionalne Muzeum Salezjanów. Przejazd do fortu Bulnes znajdującego się nad Cieśniną Magellana. Przejazd na nocleg w okolice Puerto Natales malowniczo położonego nad Fiordem Ostatniej Nadziei. Kolacja, nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Puerto Natales – Park Narodowy Torres del Paine

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji w Chile Parku Narodowego Torres del Paine lista (UNESCO): jaskinia Milodona w której odkryto szczątki zwierząt wymarłych w plejstocenie, wodospad Salto Grande, podziwianie wznoszących się nad parkiem granitowych wież Torres del Paine . Obiad - suchy prowiant. Powrót do hotelu na nocleg.
 
10 DZIEŃ:

Puerto Natales – Park Narodowy Los Glaciares – Calafate  

Śniadanie. Przejazd do Calafate, a następnie do położonego nieopodal Parku Narodowego LOS GLACIARES, podziwianie lodowca Perito Moreno, przyciągającego swoim pięknem turystów z całego świata. Nocleg w Calafate.
 
11 DZIEŃ:

Calafate – Ziemia Ognista  

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do USHUAIA – największego i najładniej położonego miasta Ziemi Ognistej, wciśniętego między monumentalne góry i błękitne wody Kanału Beagla. Transfer do hotelu, czas wolny. Nocleg.
 
12 DZIEŃ:

Ushuaia – Park Narodowy Tierra del Fuego – Ushuaia

Śniadanie. fakultatywnie  Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Obiad. Powrót do Ushuaia. Po południu dla osób chętnych fakultatywnie rejs po kanale Beagle. Nocleg
 
 
13 DZIEŃ:

Ushuaia- Buenos Aires

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Buenos Aires. Krótkie zwiedzanie stolicy Argentyny. Zakwaterowanie, nocleg.
 
14 DZIEŃ:

Buenos Aires

Śniadanie. Dzień wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko.
 
15 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 
 

Cena już od 12400 PLN + 2565 USD/os.
 
 
CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa –Santiago de Chile ,Buenos Aires - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty lokalne, przejazdy autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie pokojach 2-osobowych z łazienką (typu standard) w hotelach *** /****
 • śniadania
 • opiekę pilota na całej trasie oraz lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłat lotniskowych w Argentynie – ok. 40 USD
 • wycieczek fakultatywnych uwzględnionych w programie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 5 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie


Dopłat do pokoju 1 - osobowego 790 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.