Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Chile z Patagonią i Wyspą Wielkanocną, Argentyna z Ziemią Ognistą, Polinezja Francuska: Tahiti - Moorea - Bora Bora 19 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku w Warszawie - hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Buenos Aires.
 
2 DZIEŃ:

Buenos Aires

Przylot do do Buenos Aires. Zwiedzanie stolicy Argentyny -  BUENOS AIRES: najstarszy plac miasta Plaza de Mayor, dzielnica portowa La Boca założonej przez włoskich emigrantów Katedra,  XIX – wieczny cmentarz Recoleta na którym pochowana jest między innymi  Evita Peron,  przejazd jedną z najszerszych alei świata m.in. koło teatru imienia Krzysztofa Kolumba. Obejrzenie budynków Parlamentu oraz Kongresu. Dla chętnych fakultatywnie udział w widowisku Tango Show. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Buenos Aires – Ushuaia – Park Narodowy Ziemi Ognistej

Transfer na lotnisko i przelot do USHUAIA – największego i najładniej położonego miasta Ziemi Ognistej, wciśniętego między monumentalne góry i błękitne wody Kanału Beagla.  Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. A następnie wejście na wzgórze Susana Mount, gdzie mieści się stacja kolejki. Przejście do położonego w otoczeniu gór jeziora Roca, podzielonego między Argentynę i Chile. Dla chętnych rejs po kanale Beagle. Transfer do hotelu. Nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Ushuaia – El Calafate

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do EL CALAFATE, miasta które przycupnęło u podnóża stromych skał na południowym brzegu Argentino jednego z największych jezior w kraju. Po przylocie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
5 DZIEŃ:  

Calafate –  Park Narodowy Los Glaciares

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego LOS GLACIARES, podziwianie lodowca Perito Moreno, przyciągającego swoim pięknem turystów z całego świata.  Z długiej na ok. 400 km czapy lodowej spływają niezliczone lodowce, a ogromne bryły lodu odłamując się od lodowca z wielkim hukiem spadają do wody. Obiad – suchy prowiant. Powrót do hotelu na nocleg.
 
6 DZIEŃ:  

Calafate – Puerto Natales

Śniadanie. Przejazd przez surowe krajobrazy Patagonii do Puerto Natales, miasta malowniczo położonego nad Fiordem Ostatniej Nadziei. Nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Puerto Natales – Park Narodowy Torres del Paine

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji w Chile Parku Narodowego Torres del Paine lista (UNESCO): jaskinia Milodona w której odkryto szczątki zwierząt wymarłych w plejstocenie, wodospad Salto Grande, podziwianie wznoszących się  nad parkiem granitowych wież Torres del Paine . Obiad -  suchy prowiant.  Powrót do hotelu na nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Puerto Natales – Punta Arenas – Santiago de Chile

Śniadanie. Przejazd do PUNTA ARENAS stolicy chilijskiej Patagonii. Krótkie zwiedzanie miasta Plac Murioz Gamero z pomnikiem Magellana, regionalne Muzeum Salezjanów. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Santiago de Chile. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg.
 
9 DZIEŃ: 

Santiago de Chile – Concha y Toro – Santiago de Chile    

Przylot do Santiago.  Zwiedzanie SANTIAGO DE CHILE dzielnica rządowa, kościół św. Franciszka, Uniwersytet, pałac Mennicy (Palacio de La Modena), wzgórze San Cristobal z którego roztacza się panorama Santiago oraz Parku Narodowego Metropolitano, na terenie którego leży wzgórze. Następnie przejazd do największej w Chile winiarni CONCHA Y TORO, degustacja słynnych chilijskich win.  Zakwaterowanie. Nocleg.
 
10 DZIEŃ: 

Santiago de Chile – Valle Nevado – Santiago de Chile  

Śniadanie. Wycieczka do kurortu narciarskiego Valle  Nevado położonego około 60 km od Santiago na wysokości 3.300 m.n.p.m. Podziwianie wspaniałych widoków. Dla osób chętnych lekki trekking w kierunku szczytu El Plomo 5.640 m.n.p.m. W drodze powrotnej do Santiago postój przy centrum rzemieślniczym, możliwość zakupu lokalnych pamiątek. Nocleg w Santiago.
 
11 DZIEŃ:

Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna (Rapa Nui)   

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na położoną o około 3.700 km na wschód od wybrzeży Ameryki Południowej tajemniczą Wyspę Wielkanocną.  Zwiedzanie Parku Narodowego RAPA NUI (lista UNESCO) w którym znajdują się słynne kamienne posągi z których najwyższe mierzą do 10 m  wysokości, przejazd do kamieniołomu w Puna Pau w którym wydobywano miękką czerwoną skałę służącą do wykonywania „peruk” dla posągów, nastepnie zwiedzanie Ahu Akivi – miejsca w którym zgromadzono zrekonstruowane posągi ustawione w przeciwieństwie do wiekszości oryginałów twarzami w kierunku morza. Przejazd do hotelu, nocleg.
 
12 DZIEŃ: 

Wyspa Wielkanocna – Tahiti  

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie wyspy: wioska Orongo położona ponad zarośniętym trzcinami jeziorem w kraterze wulkanu Rano Kau będąca najbardziej malowniczym miejscem na wyspie. Picnic lunch. Zwiedzanie kamieniołomu Rano Raraku gdzie wydobywano kamień z którego wykonano słynne posągi, plaża Anakena.. Czas wolny. Transfer na lotnisko, przelot na POLINEZJĘ FRANCUSKA na najwiekszą z wysp TAHITI należącą do archipelagu Towarzystwa. Francuski podróżnik Louis Antoine de Bougainville, który przybył na Thaiti w 1768 roku, napisał w swoich wspomnieniach „ Poczułem się jakby przeniesiony do rajskiego ogrodu”.  Przylot  do stolicy Thaiti – Papeete.  Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
13 DZIEŃ:

Tahiti – Moorea

Śniadanie. Półdniowe zwiedzanie wyspy, wizyta w Muzeum Gauguina. Transfer na lotnisko, przelot na Wyspę Moorea. Transfer do hotelu. Nocleg.
 
14 DZIEŃ:

Moorea

Śniadanie. Wypoczynek. Dla osób chętnych fakultatywnie zwiedzanie wyspy porośniętej tropikalną roślinnością z piękną Zatoką Cooka uważaną za jedno z najwspanialszych miejsc na świecie. W zatoce był kręcony film „ Bunt na Bounty”. Wizyta na plantacji wanilii, ananasów, papai i innych owoców tropikalnych. Nocleg.
 
15 DZIEŃ:

Moorea – Bora Bora  

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na słynną Wyspę Bora Bora, uznawaną za jedną z najpiękniejszych na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
 
16 DZIEŃ:

Bora Bora  

Śniadanie. Wypoczynek na pięknych plażach Bora Bora, podziwianie niesamowitych kolorów wody otaczającej wyspę, możliwość obserwacji bajecznie kolorowych raf koralowych (nurkowanie z fajką) Dla osób chętnych proponujemy fakultatywnie: profesjonalne nurkowanie, wycieczkę łodzią wokół wyspy Bora Bora, w trakcie wycieczki serwowany jest lunch w stylu polinezyjskim. Nocleg.
 
17 DZIEŃ:

Bora Bora – Tahiti  

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, przelot na Tahiti. Transfer do hotelu. Nocleg.   
 
18 DZIEŃ:

Tahiti – Los Angeles – Paryż

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Europy via USA.
 
19 DZIEŃ:

Paryż – Warszawa   

Przylot  do Warszawy.
 

Cena już od 21200 PLN + 1915 USD + 1580 EUR/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie: Warszawa –Buenos Aires, Papeete - Warszawa ( przez jeden z europejskich portów lotniczych i Los Angeles) ,
 • przeloty wewnętrzne: Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia-Calafate, Punta Arenas-Santiago de Chile, Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna – Tahiti – Moorea – Bora Bora – Tahiti,
 • przejazdy wg programu,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych,
 • wyżywienie wg programu (Chile – Argentyna – Wyspa Wielkanocna: 2 posiłki, Polinezja Francuska: śniadania),
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i Parków Narodowych (z wyjątkiem Argentyny) wg programu,
 • opieka pilota na całej trasie oraz lokalnych pilotów,
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT.

 
CENA ZAWIERA:

 • opłaty za wizę do USA ok. 140 USD,
 • ewentualnych opłat lotniskowych ,
 • biletów wstępu w Argentynie ok. 50 USD,
 • napojów do obiadów i kolacji,
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD dziennie,
 • opłat za ewentualne wycieczki fakultatywne,
 • ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie.

 

Dopłata do pokoju 1-osobowego:   650 USD + 480 EUR
 
 
Istnieje możliwość zakończenia imprezy po zwiedzaniu w Santiago de Chile (10 dzień imprezy) koszt: 14 450 PLN + 1695 USD, po zwiedzeniu Wyspy Wielkanocnej ( 12 dzień imprezy ) koszt: 19 850 PLN + 1915 USD lub przedłużenia wypoczynku na Bora Bora lub innej wyspie Polinezji Francuskiej. Istnieje możliwość zakwaterowania na Bora Bora za dodatkową opłata w wybranym przez siebie hotelu,

Wszelkie zmiany dotyczące modyfikacji długości ( przedłużenie lub skrócenie) imprezy należy zgłaszać przy podpisywaniu umowy,

Z uwagi na powrót przez USA każdy z Uczestników musi posiadać własną wizę do USA . Dla chętnych po podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki wystawiamy zaświadczenie do Ambasady USA potwierdzające uczestnictwo w imprezie.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.