Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Ekwador z rejsem po Galapagos 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Quito

Wylot z MDL Okęcie w Warszawie do Quito w Ekwadorze.
 
2 DZIEŃ:

Quito

Przylot do QUITO. Transfer do hotelu. Po południu targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu.
 
3 DZIEŃ:

Dżungla Amazońska – Puyo

Śniadanie. Podróż do dżungli nadamazońskiej. Po drodze zwiedzanie XVI-wiecznej hacjendy La Cienega, jeziorka YAMBO, miasteczka Ambato, wioski Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości BANOS (sanktuarium Matki Boskiej), gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej. Po południu przejazd kolejką linową tarabita przez rzekę Pastaza, zejście do wodospadu PAILON DEL DIABLO. Kolacja i nocleg w zajeździe w PUYO.
 
4 DZIEŃ:

Fatima – Misahuali

Śniadanie. Zwiedzanie orchidiarium i zakładu wyrobów z drzewa blasa. Podróż Puyo – MISAHUALLI, po drodze zwiedzanie Rezerwatu Omaere – obserwowanie dżungli pierwotnej i wtórnej oraz domostw Indian zamieszkujących dżunglę ekwadorską. Zakwaterowanie w zajeździe France – Amazonia, przed wieczorem kąpiel w basenie, odpoczynek. Wieczorem kolacja w Misahualli i nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Spływ canoe po Napo i Arauno – wioska indiańska Aguano

Śniadanie. Spływ canoe w dół rzeki NAPO i później ARAJUNO, wycieczka po dżungli – wspinaczka na punkt widokowy i obserwowanie dżungli z góry, zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt. Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki), obserwowanie płukania złota przez poszukiwaczy w rzece Napo; Kolacja w Misahualli i nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Papallacta – Antisana – Cayambe – Sumaco   

Śniadanie. Podróż powrotna do Quito. Zwiedzanie jaskini Jumandy w ARCHIDONA (jaskinia w kredowych wapieniach z podziemną rzeką i skamieniałymi amonitami) i kąpiel w gorących źródłach w PAPALLACTA, u stóp wulkanu ANTISANA (3300 m n.p.m., temp. wody - 40°C). W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych, od 600 m n.p.m. do 4000 m n.p.m. (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny ANTISANA, Rezerwat Biologiczny CAYAMBE – COCA i Park Narodowy SUMACO). Kolacja i nocleg w hotelu.
 
7 DZIEŃ:

Otavalo – San Antonio de Ibarra – Cotacachi – Cuicocha

Śniadanie. Wycieczka na targ indiański w OTAVALO. Po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanów Caymabe, Imbabura, Cotacachi. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie SAN ANTONIO DE IBARRA (centrum rzemiosła w drewnie), COTACACHI (centrum rzemiosła w skórze) i CUICOCHA (jezioro w kraterze wulkanu). Kolacja i nocleg w hotelu.
 
8 DZIEŃ:

Park Narodowy Cotopaxi

Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego COTOPAXI i wulkanu Cotopaxi – 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Dojazd na wysokość 4500 m n.p.m., jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska JOSE RIVAS na 4800 m n.p.m., trekking do lodowca (4800 m n.p.m.), wycieczka wokół jeziora LIMPIOPUNGO (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
9 DZIEŃ:

Quito – Wyspa Baltra – Galapagos

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na wyspę BALTRA na GALAPAGOS. (flora – kilka gatunków kaktusów, drzewo „palo santo” i mangrowce). Transfer na jacht, po południu zwiedzanie jednej z wysp. Nocleg na statku. W nocy statek płynie na inna wyspę. W czasie rejsu pełne wyżywienie.
 
10 – 12 DZIEŃ:

Galapagos

Zwiedzanie wysp Galapagos, jednego z najściślej chronionych obszarów przyrodniczych na ziemi. Archipelag, dzięki ograniczeniu ruchu turystycznego, pozostał wyjątkowym, naturalnym ekosystemem zamieszkanym przez szereg endemicznych gatunków. Zobaczą Państwo m.in. głuptaki, fragaty, iguany morskie i lądowe, lwy morskie, endemiczne kraby, zięby Darwina, żółwie morskie i gigantyczne żółwie lądowe. Nie braknie też okazji do kąpieli i snorkelingu. W ciągu dnia zwiedzanie wysp z przewodnikiem, w nocy rejs na kolejną wyspę. Szczegółowy program rejsu zależy od konkretnych terminów i zazwyczaj obejmuje 4 – 5 wysp. W czasie rejsu 3 posiłki dziennie.
 
13 DZIEŃ:

Baltra – Quito

Zwiedzanie ostatniej z wysp i dopłynięcie na Baltrę, a stamtąd przelot do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.
 
14 DZIEŃ:

Quito – wycieczka na równik

Śniadanie. Zwiedzanie nowej części miasta: pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo, (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, Kongres z fasadą gdzie w kamieniu są wykute sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta: Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w., oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo.

Po południu wycieczka na równik, zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła). Wieczorem City by night, zwiedzanie pięknie oświetlonego centrum kolonialnego, przejażdżka dorożką po najciekawszych miejscach. Kolacja pożegnalna i nocleg w hotelu.
 
15 DZIEŃ:

Quito - Warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
 
16 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 

Cena już od 4560 USD/os.
 

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot  Quito- Galapagos – Quito
 • Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • 5-dniową wycieczkę na Galapagos na jachcie klasy turysta superior (kajuty 2-osobowe z prywatną łazienką i klimatyzacją)
 • Śniadania i obiadokolacje (na Galapagos 3 posiłki)
 • Zakwaterowanie w Quito w hotelu 4*, w dżungli w hostelach, w pokojach 2-osobowych
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Teczka z informacjami i mapami
 • Pilot z językiem polskim podczas objazdu w Ekwadorze
 • Opieka anglojęzyczna i hiszpańskojęzyczna podczas rejsu po Galapagos
 • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • Przelotu Warszawa – Quito – Warszawa (ceny od ok. 5800 PLN/os)
 • Opłaty lotniskowej w Ekwadorze - ok. 42 USD
 • Wstępu do Parku Narodowego Galapagos – 110 USD
 • Ewentualnej dopłaty do jachtu pierwszej klasy
 • Zwyczajowych napiwków
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.