Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Peru - Boliwia 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa-Lima

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku odpraw. Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, welcome drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Lima

Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciska Pizarro m.in.: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Powitalny obiad. Wizyta w Muzeum Złota posiadającego zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur preinkaskich. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Lima – Paracas-Nazca

Śniadanie. Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na WYSPY BALLESTAS nazywane peruwiańskim Galapagos (safari fotograficzne kormoranów, sępów, pingwinów i lwów morskich). Przejazd do Ica. Obiad. Przejazd do Nazca. Postój przy wieży widokowej – pierwszy kontakt z liniami Nazca : figura ręki i drzewa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Nazca.

4 DZIEŃ:

Nazca – Arequipa

Śniadanie. Dla chętnych fakultatywnie przelot awionetką nad liniami na PŁASKOWYŻU NAZCA (lista UNESCO; koszt: ok. 85 USD). Obiad. Przejazd autostradą Panamaricana – najważniejszą drogą w Peru biegnącą wzdłuż wybrzeża do Arequipy. Podziwianie wspaniałych krajobrazów. Zakwaterowanie, nocleg.

5 DZIEŃ:

Arequipa

Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Obiad. Po południu czas wolny (polecamy spacer po mieście lub zakupy wyrobów z alpaki). Nocleg w Arequipie.

6 DZIEŃ:

Arequipa – Colca –Chivay

Śniadanie. Przejazd widokową trasą do słynnego odkrytego przez Polaków KANIONU COLCA. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie. Obiad. Dla chętnych fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach w La Calera. Nocleg w Chivay.

7 DZIEŃ:

Chivay -Kanion Colca –Puno

Śniadanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Box lunch. Przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Sesja z szamanem podczas pobytu w Puno. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Puno – Copacabana - La Paz

Śniadanie. Zwiedzanie WYSP UROS na JEZIORZE TITICACA. Przejazd malowniczą trasą prowadzącą wzdłuż Jeziora Titicaca do Boliwii. Po drodze zwiedzanie tradycyjnych wiosek Chucuito (świątynie płodności) Juli i Pomato. Postój w COPACABANA i wizyta w Sanktuarium Maryjnym. Przyjazd do największego miasta Boliwii - La Paz. Miasto położone na wysokości niemalże 4.000 m n.p.m., malowniczo usytuowane jest na zboczach potężnego kanionu, którego krawędzie oddalone są od siebie o około 5 km. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ:

La Paz

Śniadanie. Zwiedzanie LA PAZ: kościół św. Franciszka, spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta, wizyta na Targu Czarownic oraz zwiedzanie DOLINY KSIĘŻYCOWEJ. Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg.

10 DZIEŃ:

La Paz – Puno

Śniadanie. Przejazd do Puno przez Desaguadero. Zwiedzanie TIAHUANACO (lista UNESCO): muzeum oraz ruin miasta uważanego za najstarsze miasto świata, w którym znajduje się słynna Brama Słońca. Tiahuanaco było stolicą religijną i administracyjną najstarszej andyjskiej kultury o tej samej nazwie. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

11 DZIEŃ:

Puno – Cuzco

Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Obiad na trasie. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.
 
12 DZIEŃ:

Cuzco

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, będącego stolicą "Państwa Słońca" której lokalizację jak głosi inkaska legenda wybrały dzieci Króla Słońca Inti wysłane na ziemię, aby głosiły jego chwałę oraz przyniosły ludziom cywilizację. Wybór padł na położoną w Andach na wysokości ok. 3.400 m n.p.m. żyzną dolinę, gdzie powstało miasto "Pępek Świata" czyli CUZCO – stolica Imperium Inków. Zwiedzanie Starego Miasta (lista UNESCO): Katedry, kościoła św. Franciszka, świątyni Słońca – Cori-cancha oraz położonych w okolicy ruin pochodzących z czasów panowania Inków: SACSAYHUAMAN, KENKO, PUCA PUCARA i TAMBO MACHAY. Kolacja z folklorem. Nocleg.
 
13 DZIEŃ:

Cuzco – Święta Dolina Inków – Cuzco

Śniadanie. Całodzienna wycieczka (z obiadem) do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC oraz zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Powrót do Cusco. Nocleg.

14 DZIEŃ:

Cuzco - Machu Picchu – Cuzco

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; wpisane od lipca 2008 na listę Siedmiu Cudów Świata) zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków, malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Obiad. Powrót do Cuzco, nocleg.

15 DZIEŃ:

Cuzco –Lima

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Odlot do Warszawy.
 
16 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy


Dla osób chętnych, proponujemy dodatkowo zwiedzanie Ekwadoru oraz rejs po Wyspach Galapagos. Przykładowy program 7-dniowy obejmujący zwiedzanie Quito oraz rejs po Wyspach Galapagos. W Ekwadorze istnieje możliwość opieki polskojęzycznego przewodnika, na Galapagos opieka anglojęzyczna.
 

 

Cena już od 7490 PLN + 1595 USD/os. 

 
CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Lima –Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych),
 • przeloty, przejazdy autokarem lub mikrobusem, przejazdy pociągiem wg programu,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach 2 –os. typu standard,
 • 2 posiłki dziennie: śniadania, obiady lub / i  kolacje wg programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Peru i Boliwii,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).


CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty wylotowej z Limy – ok. 30 USD
 • opłaty lotniskowej (przelot lokalny) – ok. 10 USD,
 • biletów wstępu – ok. 210 USD,
 • wycieczek fakultatywnych oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie,
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników i bagażowych – ok. 5 USD dziennie.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.