Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Peru - Boliwia: śladami najpiękniejszych zabytków kultury i przyrody 19/20 dni

Dopłata do pokoju 1-osobowego: – 640 USD
 
Imprezy 1 i 2 : program imprez od 1 do 14 dnia jest taki sam.
Impreza 1 – 20- dniowa obejmuje dodatkowo pobyt i zwiedzanie Amazonii Peruwiańskiej i jej stolicy Iquitos
Impreza 2 – 19- dniowa obejmuje dodatkowo pobyt i zwiedzanie Amazonii Peruwiańskiej Puerto Maldonado
 
1 DZIEŃ:

Warszawa-Lima

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku odpraw. Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, welcome drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.
 
2 DZIEŃ:

Lima

Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciska Pizarro m.in.: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Powitalny obiad. Wizyta w Muzeum Złota posiadającego zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur preinkaskich. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Lima – Paracas-Nazca

Śniadanie. Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na WYSPY BALLESTAS nazywane peruwiańskim Galapagos (safari fotograficzne kormoranów, sępów, pingwinów i lwów morskich). Przejazd do Ica. Obiad. Przejazd do Nazca. Postój przy wieży widokowej – pierwszy kontakt z liniami Nazca : figura ręki i drzewa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Nazca.
 
4 DZIEŃ:

Nazca – Arequipa

Śniadanie. Dla chętnych fakultatywnie przelot awionetką nad liniami na PŁASKOWYŻU NAZCA (lista UNESCO; koszt: ok. 85 USD). Obiad. Przejazd autostradą Panamaricana – najważniejszą drogą w Peru biegnącą wzdłuż wybrzeża do Arequipy. Podziwianie wspaniałych krajobrazów. Zakwaterowanie, nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Arequipa

Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Obiad. Po południu czas wolny (polecamy spacer po mieście lub zakupy wyrobów z alpaki). Nocleg w Arequipie.
 
6 DZIEŃ:

Arequipa – Colca –Chivay

Śniadanie. Przejazd widokową trasą do słynnego odkrytego przez Polaków KANIONU COLCA. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie. Obiad. Dla chętnych fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach w La Calera. Nocleg w Chivay.
 
7 DZIEŃ:

Chivay -Kanion Colca –Puno

Śniadanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Box lunch. Przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Sesja z szamanem podczas pobytu w Puno. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Puno – Copacabana - La Paz

Śniadanie. Zwiedzanie WYSP UROS na JEZIORZE TITICACA. Przejazd malowniczą trasą prowadzącą wzdłuż Jeziora Titicaca do Boliwii. Po drodze zwiedzanie tradycyjnych wiosek Chucuito (świątynie płodności) Juli i Pomato. Postój w COPACABANA i wizyta w Sanktuarium Maryjnym. Przyjazd do największego miasta Boliwii - La Paz. Miasto położone na wysokości niemalże 4.000 m n.p.m., malowniczo usytuowane jest na zboczach potężnego kanionu, którego krawędzie oddalone są od siebie o około 5 km. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg.
 
9 DZIEŃ:

La Paz

Śniadanie. Zwiedzanie LA PAZ: kościół św. Franciszka, spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta, wizyta na Targu Czarownic oraz zwiedzanie DOLINY KSIĘŻYCOWEJ. Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg.
 
10 DZIEŃ:

La Paz – Puno

Śniadanie. Przejazd do Puno przez Desaguadero. Zwiedzanie TIAHUANACO (lista UNESCO): muzeum oraz ruin miasta uważanego za najstarsze miasto świata, w którym znajduje się słynna Brama Słońca. Tiahuanaco było stolicą religijną i administracyjną najstarszej andyjskiej kultury o tej samej nazwie. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.
 
11 DZIEŃ:

Puno – Cuzco

Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Obiad na trasie. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.
 
12 DZIEŃ:

Cuzco

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, będącego stolicą "Państwa Słońca" której lokalizację jak głosi inkaska legenda wybrały dzieci Króla Słońca Inti wysłane na ziemię, aby głosiły jego chwałę oraz przyniosły ludziom cywilizację. Wybór padł na położoną w Andach na wysokości ok. 3.400 m n.p.m. żyzną dolinę, gdzie powstało miasto "Pępek Świata" czyli CUZCO – stolica Imperium Inków. Zwiedzanie Starego Miasta (lista UNESCO): Katedry, kościoła św. Franciszka, świątyni Słońca – Cori-cancha oraz położonych w okolicy ruin pochodzących z czasów panowania Inków: SACSAYHUAMAN, KENKO, PUCA PUCARA i TAMBO MACHAY. Kolacja z folklorem. Nocleg.
 
13 DZIEŃ:

Cuzco – Święta Dolina Inków – Cuzco

Śniadanie. Całodzienna wycieczka (z obiadem) do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC oraz zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Powrót do Cusco. Nocleg.

14 DZIEŃ:

Cuzco - Machu Picchu – Cuzco

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; wpisane od lipca 2008 na listę Siedmiu Cudów Świata) zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków, malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Obiad. Powrót do Cuzco, nocleg.
 
PROGRAM 1:

15 DZIEŃ:

Cusco – Lima - Iquitos

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Przejście na stronę przelotów lokalnych. Przelot do stolicy peruwiańskiej Amazonii – Iquitos . Transfer do hotelu w Iquitos, zakwaterowanie. Nocny spacer po mieście. Tego dnia obiad lub kolacja (w zależności od połączeń lotniczych). Nocleg.
 
16 DZIEŃ:

Iquitos

Śniadanie. Transfer do portu rzecznego, a następnie canoe do lodge w dżungli. Zakwaterowanie w Sinchicuy. Powitanie grupy napojami regionalnymi. Wycieczka kulturoznawcza: wizyta u Indian Yagua. Obiad. Po obiedzie spacer etnobotaniczny oraz spotkanie z szamanem. Wizyta w wiosce Santa Maria. Pokaz projektów ekologicznych na rzecz lokalnej fauny. Zachód słońca nad Amazonką, wieczorny spacer. Poznawanie magicznych odgłosów dżungli. Powrót do lodge na kolację i nocleg.
 
17 DZIEŃ:

Iquitos

Dla chętnych ranna obserwacja ptactwa w dżungli amazońskiej. Śniadanie. Oglądanie ekosystemu Yanaku. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć delfiny amazońskie. Transfer do Tambo Yanacu, królestwo Gigantycznych Drzew. Poznawanie ziół medycznych oraz obserwacja ssaków dżungli amazońskiej w naturalnym środowisku. Obiad. Pokaz łowienia ryb (w tym piranii). Powrót do lodge Sinchicuy. Udział w programie „zasadź drzewo” blisko lodge. Kolacja i nocleg.
 
18 DZIEŃ:

Iquitos -Lima

Śniadanie. Wizyta w wiosce Indian amazońskich. Obiad. Powrót do Iquitos - miasta o niepowtarzalnej atmosferze. Zwiedzanie największego miasta w Peru położonego na terenie dżungli, a zarazem największego miasta w Amazonii, z którym nie ma połączenia lądem. Iquitos zostało założone przez Jezuitów w XVIII w., jego największy rozwój gospodarczy przypada na koniec XIX w. dzięki zapotrzebowaniu na kauczuk. Obejrzenie wspaniałych rezydencji będących śladami dawnej świetności, Casa de Hierro – żelaznego domu projektu Eiffele, wizyta na placu targowym. Transfer na lotnisko, przelot do Limy. Transfer do hotelu, nocleg.
 
19 DZIEŃ:

Lima – Warszawa

Śniadanie, czas wolny. Transfer na lotnisko, odlot do Warszawy.
 
20 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 
PROGRAM 2:

15 DZIEŃ:

Cuzco - Puerto Maldonado

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Puerto Maldonado, małego miasteczka w środku Amazonii. Przejazd do portu rzecznego, zaokrętowanie na canoe i spływ rzeką Madre de Dios do lodge. Zakwaterowanie, obiad (degustacja typowych potraw). Wycieczka przez dżunglę do Wyspy Małp. Możliwość zobaczenia wielu gatunków małp żyjących w swym naturalnym środowisku. Powrót. Kolacja i nocleg.
 
16 DZIEŃ:

Puerto Maldonado

Śniadanie. Wycieczka przez dżunglę do Jeziora APU VICTOR-unikalny, dziewiczy ekosystem. Po drodze zatrzymamy się przy „Jamie Kajmanów”. Obserwacja magicznej dżungli z wieży widokowej. Dżungla to raj dla ornitologów – zamieszkuje ją  kolorowe ptactwo: papużki, guacamayos, tukany, czaple i inne. Powrót do lodge. Obiad. Po południu wycieczka  canoe do rzeki Briolo, gdzie z bliska możemy obserwować żółwie, kajmany, motyle i urzekającą dziewiczą przyrodę. Kolacja. Nocleg.
 
17 DZIEŃ: 

Puerto Maldonado - Lima

Śniadanie. Transfer canoe do miasta Puerto Maldonado i na lotnisko. Przelot do Limy. Transfer do hotelu. Czas wolny.Kolacja.Nocleg.
 
18 DZIEŃ:

Lima -Warszawa

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, odlot do Warszawy.
 
19 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 
Dla osób chętnych, proponujemy dodatkowo zwiedzanie Ekwadoru oraz rejs po Wyspach Galapagos. Przykładowy program 7-dniowy obejmujący zwiedzanie Quito oraz rejs po Wyspach Galapagos. W Ekwadorze istnieje możliwość opieki polskojęzycznego przewodnika, na Galapagos opieka anglojęzyczna.

 

Cena już od 8490 PLN + 2895 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Lima –Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych),
 • przeloty, przejazdy autokarem lub mikrobusem, przejazdy pociągiem wg programu,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach 2 –os. typu standard,
 • 2 posiłki dziennie: śniadania, obiady lub / i kolacje wg programu,
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Peru i Boliwii,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty wylotowej z Limy – ok. 30 USD,
 • opłaty lotniskowej (przelot lokalny) – ok. 10 USD,
 • biletów wstępu – ok. 210 USD,
 • wycieczek fakultatywnych oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników i bagażowych – ok. 5 USD dziennie.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.