Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Peru Express - 11 dni, wycieczka objazdowa

Program wycieczki objazdowej.

Terminy wyjazdów: od maja do września każdego roku (jeden wyjazd w miesiącu)
- zapytaj o dokładne potwierdzone terminy i daty wyjazdów


Trasa: Lima - Cuzco - Machu Picchu (2 dni) - Święta Dolina Inków Urubamba - Puno - Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca - Kanion Colca (2 dni) - Arequipa


Dzień 1. Lima.
Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores, powitalny drink i nocleg.


Dzień 2. Lima.
Śniadanie. Przed południem rozpoczniemy zwiedzanie Limy. Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z Plaza de Armas i stojącą przy nim Katedrą, w której znajduje się sarkofag hiszpańskiego konkwistadora - Francisco Pizarro. Ślady Polaków zobaczymy przy pomniku polskich inżynierów i w kolonialnym centrum, a także na Placu Głównym „Plaza de Armas”. Zwiedzimy również słynne Muzeum Archeologiczne, aby zapoznać się z bogatą historią Peru. Wieczorem powitalna kolacja i zapoznanie z programem zwiedzania Peru.


Dzień 3. Lima - Cuzco.
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Cuzco. Powitanie przez lokalnego przewodnika i przejazd do hotelu w centrum miasta. Czas na aklimatyzację do wysokości 3300 m n.p.m. O 12:00 rozpoczniemy zwiedzanie historycznego Cuzco - byłej stolicy Imperium Inków. W kolonialnym centrum zobaczymy Katedrę i świątynie Qorikancha, na której zbudowano klasztor. Poza miastem zobaczymy ruiny twierdzy Sacsayhuaman, Kenko i Tambomachay. Wieczorem kolacja w restauracji z występem folklorystycznym.


Dzień 4. Machu Picchu.
Śniadanie. 2-dniowa wycieczka rozpocznie się wcześnie rano od krótkiego przejazdu autobusem na stację kolejową, skąd pojedziemy trzy godziny specjalnym pociągiem w kierunku majestatycznego Machu Picchu. Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem pięknych, starożytnych ruin miasta Inków, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego uczonego Hirama Binghama. Nocleg w hotelu w Aguas Calientes. Kolacja w lokalnej restauracji.


Dzień 5. Machu Picchu - Ollantaytambo - Cuzco.
Wczesne śniadanie. Wyjazd do Inti Punku - Bramy Słońca, w celu podziwiania malowniczego wschodu słońca nad ruinami tego tajemniczego miasta. Jeżeli pogoda pozwoli, wejdziemy na szczyt Wayna Picchu* („Młody Szczyt”) wznoszący się 360 m nad Machu Picchu. Wczesnym popołudniem przejedziemy pociągiem do miasteczka Ollantaytambo, gdzie zwiedzimy ruiny słynnej z romantycznej historii fortecy. Kolacja w lokalnej restauracji i powrót do Cuzco.


Dzień 6. Cuzco - Dolina Inków Urubamba - Puno.
Śniadanie. Cały dzień przeznaczony na przejazd autokarem do Puno, przez Świętą Dolinę Inków utworzoną przez rzekę Urubamba. Zatrzymamy się w miasteczku Andahuaylillas, gdzie w miejscowym kościele znajduje się unikalna na skalę światową kaplica z bogatymi rzeźbami i malowidłami, zwana "Peruwiańską Kaplicą Sykstyńską". Następnie staniemy w wiosce Raqch'i, gdzie znajdują się ruiny potężnej świątyni Boga Wirakocha oraz kamienne spichlerze z czasów imperium Inków. Lunch w lokalnej restauracji, a po krótkim odpoczynku kontynuacja podróży, przez przełęcz La Raya (4313 m n.p.m.) w kierunku miasta Juliaca, a następnie do Puno - stolicy całego departamentu. Ostatnią godzinę pojedziemy brzegiem jeziora - drogą, którą zaprojektowali i zbudowali w 1878 roku dwaj inżynierowie - Władysław Kluger i Edward Jan Habich. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu nad samym brzegiem jeziora.


Dzień 7. Wyspy Uros - Chivay - Dolina Rio Colca.
Po śniadaniu wyprawa łodzią do słynnych Indian Uros, żyjących na pływających wyspach trzcinowych na jeziorze Titicaca. Po powrocie do portu odwiedzimy muzeum - statek parowy sprowadzony z Wielkiej Brytanii w 1883 przez inż. Władysława Folkierskiego,  dzięki czemu Titicaca zostało uznane za najwyżej położone żeglowne jeziora świata. Po lunchu w hotelu pojedziemy do Chivay w Dolinie Rio Colca. Przejedziemy przez Płaskowyż "Altiplano" na wysokości 4500 m n.p.m. oraz rezerwat przyrody "Aguada Blanca". Po przyjeździe do Chivay (3630 m n.p.m.) zakwaterowanie w lokalnym hotelu. Kolacja i nocleg.


Dzień 8. Kanion Colca - Cruz del Condor - Cabanaconde.
Śniadanie. Wcześnie rano przejazd w dół Doliny Rzeki Colca w kierunku kanionu. Cała dolina wypełniona jest polami tarasowymi z systemem ziemnych kanałów wodnych zbudowanych w czasach preinkaskich. Górny odcinek Kanionu Colca o nazwie „Cruz del Condor", to miejsce, z którego obserwować będziemy słynne Kondory Wielkie. Przejazd do pobliskiej wioski Cabanaconde na kolację i nocleg w hotelu. Uczestnicy wycieczki, którzy zdecydują się na zejście do Kanionu Colca odbiorą „lunch box” z hotelu i rozpoczną 3-godzinne zejście na dno do oazy Sangalle.

Zakwaterowanie w bambusowych bungalowach ze spaniem na pryczach z materacami i pościelą. Do mycia woda ze strumienia, oświetlenie przy świecach i latarkach, ale kąpiel w basenach z termiczną, letnią wodą z wulkanu. Po odpoczynku, krótkie zejście do samej rzeki Colca, do miejsca z którego 18 maja 1981 roku Polscy kajakarze rozpoczęli swój historyczny dzisiaj spływ odkrywając Kanion Colca. Skromna kolacja z gorącą herbatą. Nocleg na dnie najgłębszego kanionu na świecie w hotelu pod milionem gwiazd.


Ważne informacje:
Osoby, które nie zechcą zejść na dno kanionu pozostaną w hotelu w Cabanaconde pod opieka lokalnego przewodnika i udadzą się na pieszą wycieczkę na krawędź Kanionu Colca i zwiedzą wioskę.


Dzień 9. Kanion Colca - Chivay - Arequipa.
Pobudka o 4:30 rano i po wypiciu kawy lub herbaty rozpoczniemy wyjście z naszego obozu (2200 m n.p.m.) do Cabanaconde (3430 m n.p.m.). Po 4-godzinnym podejściu po stromej ścianie (do pomocy 1 muł na 3 uczestników)** dotrzemy do naszego hotelu w Cabanaconde. Czas na odświeżenie i śniadanie, po którym rozpoczniemy przejazd do hotelu w drugim co do wielkości mieście w Peru - Arequipa, z lunchem w Chivay. Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych.


Dzień 10. Arequipa - Lima.
Po śniadaniu rozpocznie się zwiedzanie Arequipy (2325 m n.p.m.), zwanej "Białym Miastem" („White City”), której ulice zostały zaprojektowane przez inż. Ernesta Malinowskiego. Zobaczymy między innymi Katedrę, Kościół La Compania oraz słynny klasztor St. Catalina. Czas na zakupy. Po południu przelot do Limy i transfer na lotnisko. Zakończenie programu i wylot do Polski.


Dzień 11. Warszawa.

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Ważne informacje:
wejście na szczyt Wayna Picchu dla chętnych, którzy są w dobrej kondycji fizycznej i nie mają lęku przestrzeni. Wymagane jest wykupienie specjalnego pozwolenia z wyprzedzeniem co najmniej 60 dni. Osobom, które zapiszą się na ten wyjazd później niż 60 dni nie jest gwarantowane takie pozwolenie. Do otrzymania tego zezwolenia, które jest częścią biletu wstępu do ruin Machu Picchu, wymagane jest imię i nazwisko (tak jak w paszporcie), numer paszportu i data urodzenia. Z
a niewielką opłatą można sobie wynająć muła do własnego użytku przy wyjściu z kanionu.

Cena wycieczki: 13.000 PLN/os.

Cena zawiera:

 •  Przelot na trasie: Warszawa - Lima - Warszawa
 • Opłaty lotniskowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Wszystkie przeloty lokalne wewnątrz Peru
 • Noclegi w hotelach 3* i  3+*
 • Większość wyżywienia (śniadania, 6 kolacji, 2 obiady)
 • Prywatny transport z lokalnymi przewodnikami oraz pilotem z językiem polskim, hiszpańskim i angielskim
 • Realizacja wyprawy wg ułożonego programu
 • Obsługa polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera:

 • Usług niewymienionych w programie
 • Dopłaty do pokoju 1 osobowego (singiel) - wycena indywidualna.
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców
 • Ubezpieczenia wycieczki od kosztów rezygnacji ok. od 3% do 8% wartości wycieczki w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, takie ubezpieczenie możemy wykupić w ciągu 7 dni od założenia rezerwacji. Warunki ubezpieczenia - oferta ubezpieczenia, będzie przekazana w dniu rezerwacji.

Płatne obowiązkowo:

 • Obowiązkowo płatne pilotowi na miejscu: 322 USD za pakiet: napiwki, bilety wstępu do ruin i muzeów, bilety kolejowe, lokalni przewodnicy.


Tagi: Peru wycieczka objazdowa, Kanion Colca, kiedy jechać do Peru?, Machu Picchu, Lima, Góry Andy, Cuzco, Święta Dolina Inków Urubamba,  Puno, Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca, Peru i Boliwia, Ameryka Południowa, informacje dla turystów,

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.