Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wenezuela 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Caracas

Przelot z Warszawy do Caracas. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg.
 
2 DZIEŃ:

Caracas – Merida (nie sobota, ani niedziela)

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot Caracas – El Vigia. Przejazd przez porośnięty lasem tropikalnym Park Narodowy Sierra La Culata do 400-letniej andyjskiej wiosce Jaji. Część miasteczka wokół Plaza Bolivar uważa się za najpiękniejszą dzielnicę kolonialną w Wenezueli. Wizyta na plantacji kawy w hacjendzie El Carmen. Stamtąd przejazd do kolonialnej wioski Chiguara, gdzie zobaczą Państwo plantację trzciny cukrowej uprawianej i przetwarzanej metodą niezmienioną od czasów Simona Boliwara.

W Meridzie zostawiają Państwo bagaż w hotelu, następnie zwiedzanie miasta studentów i artystów. W trakcie dnia obiad. Jeśli działa Pico Espejo, najdłuższa na świecie kolejka linowa, możliwość wjazdu na wysokość 4765 m n.p.m. Powrót na nocleg. (śniadanie, obiad)
 
3 DZIEŃ:

Paramo – Altamira

Śniadanie. Wyjazd w kierunku trawiastego płaskowyżu Paramo sięgającego wysokości 4000 m n.p.m. Przemieszczają się Państwo Drogą Transandyjską mijając kolonialne miasteczka, farmerskie wioski i górskie pastwiska. Po drodze wizyta w kościele Juana Felisa i Epifanii Sanchez (UNESCO). W najwyższym punkcie Drogi Transandyjskiej znajduje się lodowcowe jezioro Mucubají. Tutaj, powyżej 3000 m n.p.m. płaskowyż porastają głównie Frailejones, endemiczny rodzaj sukulentów o żółtych kwiatach. Niektóre z nich osiągają wysokość 3 m.

Rośliny są pod ścisłą ochroną, zagrożone są wyginięciem z powodu postępującej degradacji ekologicznej ekosystemu Paramo. Od jeziora Mucubaji wędrują Państwo do laguna Negra (ok. 2 – 3 godz.), gdzie można odpocząć i np. zjeść smażone pstrągi. Następnie przejazd na Orlą Przełęcz na wysokości 4200 m n.p.m., skąd rozpościera się widok na bezkresne Andy. Przejazd do wioski Altamira położonej u podnóża Andów.  Kolacja i nocleg. (śniadanie, obiad i kolacja)
 
4 DZIEŃ:

Altamira – Los Llanos

Śniadanie. Przejazd do Hato El Cedral (ok. 4 godz.). Obiad. Po południu safari w sercu Wenezuelskich Równin - Los Llanos. Teren zamieszkiwany jest przez ok. 300 gatunków ptaków i 50 gatunków ssaków, m.in. kapibary, mrówkojady. Oprócz tego aligatory, iguany, anakondy, żółwie. Kolacja i nocleg na ranczu agroturystycznym w ekologicznej strefie Los Llanos. (śniadanie, obiad i kolacja)
 
5 DZIEŃ:

Los Llanos

Śniadanie. Ponownie safari po okolicy. Powrót do gospodarstwa na obiad. Po południu spływ łodzią po rozlewiskach, podczas którego obserwować można odmienną od dotychczasowej faunę, florę i krajobrazy, wylegujące się leniwie na piaszczystych plażach kajmany, iguany, rozliczne gatunki ptaków. Próba wypatrzenia anakondy. Powrót na kolację i nocleg. (śniadanie, obiad i kolacja)
 
6 DZIEŃ:

Llanos – Caracas

Wcześnie rano śniadanie. Przejazd do Barinas (ok. 4 godz.). Przelot Barinas – Caracas. Transfer do hotelu, nocleg. (śniadanie).
 
7 DZIEŃ:

Caracas – Canaima – Salto Angel

Śniadanie. Poranny przelot awionetką do Canaima (limit bagażu do 10 kg/os, tylko miękkie torby, bez walizek). Po przylocie przesiadka do drewnianego canoe i wycieczka w górę rzeki Carrao. Powoli zbliżają się Państwo do majestatycznego wąwozu Ayuan Tepui, którego strome stoki schodzą z obu stron do brzegów rzeki.

Po dopłynięciu do Isla Raton obiad i ok. 50-minutowa wędrówka przez deszczowy las w górę, na płaskowyż położony naprzeciw Saalto Angel. Jeśli tylko warunki pogodowe są dobre, z wierzchołka rozpościera się fantastyczny widok na najwyższy wodospad świat – prawie 1000-metrowy Salto Angel spływający z wierzchołka góry. Po przerwie powrót na Isla Raton. Nocleg w hamakach na kempingu pośrodku kanionu Ayuan Tepui. (śniadanie, obiad i kolacja)
 
8 DZIEŃ:

Canaima

Śniadanie. Powrót łodzią do Canaima. Po południu wycieczka do wodospadu Sapo. Najpierw przepłyną Państwo lagunę podziwiając widok kilku wodospadów, po czym czeka Państwa ok. 35-minutowe przejście przez sawannę i las do Sapo. U celu mogą Państwo przejść za kurtynę wodną i obejrzeć wodospad niemal od środka. Nocleg w lodge’u nad brzegiem laguny Canaima. (śniadanie, obiad i kolacja)
 
9 DZIEŃ:

Canaima – Delta Orinoko

Śniadanie. Poranny lot do Puerto Ordaz. Stamtąd przejazd do Boca de Uranos (ok. 3,5 godz.), a następnie ok. 1,5-godzinny rejs do Abujene Lodge w sercu Delty. Po południu wycieczka łodzią poprzez kanały delty, obserwacja słodkowodnych delfinów, małp i najrozmaitszych gatunków ptaków, m.in. tukanów i papug. Nocleg w lodge’u. (śniadanie, kolacja)
 
10 DZIEŃ:

Delta Orinoko

Śniadanie. Po przeprawie łodzią wyjście na ląd z jednej z niewielkich odnóg rzecznych i wędrówka przez podmokły teren delty (specjalne obuwie zapewnione) pośród typowej roślinności, którą stanowią m.in. palmy Moriche, zwane przez Indian „drzewami życia" z powodu ich wszechstronnego wykorzystania. Okazja do spróbowania „serca" palmy Manaca rosnącej endemicznie w delcie. Obiad.

Wizyta w wiosce Indian Warao stawiających swe domki na drewnianych platformach na brzegach rzeki.  Możliwość zakupu oryginalnych wyrobów indiańskich. Możliwość skorzystania z opcjonalnej wycieczki małym canoe i obejrzenia aligatorów odpoczywających wzdłuż brzegów rzeki, pytonów śpiących na drzewach nad wodą. Powrót do lodge’u. (śniadanie, obiad i kolacja)
 
11 DZIEŃ:

Delta – Caracas

Śniadanie. Czas wolny (można jeszcze dodatkowo wybrać się na krótką wycieczkę), a następnie powrót do Boca de Uracoa. Przejazd do Maturin (ok. 2 godz.), a stamtąd przelot do Caracas. Transfer do hotelu. (śniadanie)
 
12 DZIEŃ:

Caracas – Los Roques

Wcześnie rano transfer na lotnisko i wylot na archipelag Los Roques (limit bagażu do 10 kg/os, tylko miękkie torby, bez walizek). Transfer łodzią na docelową wysepkę. Zakwaterowanie. Podczas pobytu 3 posiłki dziennie.
 
13 – 15 DZIEŃ:

Los Roques

Czas wolny.
 
15 DZIEŃ:

Los Roques – Caracas – Europa (nie niedziela)

Przelot z Los Roques do Caracas. Na lotnisku w Caracas asysta. Wylot z Caracas do Europy.
 
16 DZIEŃ:

Warszawa

Przelot do Warszawy.
 


Cena już od 7500 PLN + 3 200 USD/os.
 

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot Warszawa – Caracas – Warszawa w cenie ok. 4700 PLN/os
 • Przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • Przeloty awionetkami Ciudad Bolivar – Canaima i Caracas – Los Roques – Caracas
 • Zakwaterowanie zgodnie z informacjami w programie
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Transfery i wycieczki wg opisu
 • Opiekę lokalnych przewodników anglojęzycznych
 • Ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

 • Napojów do posiłków
 • Lokalnych opłat lotniskowych
 • Opłat za wstęp do Parku Narodowego Canaima (ok. 35 USD/os) i Parku Narodowego Los Roques (ok. 35 USD/os)
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków osobistych
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.