Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wenezuela: objazd i pobyt na wyspie Margarita 14 dni

CARACAS - MATURIN – PUERTO ORDAZ – GRAN SABANA – SANTA ELENA DE UAIREN – PUERTO ORDAZ – ISLA DE MARGARITA – CARACAS

1 DZIEŃ:

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów przy stanowiskach odpraw. Przelot do Caracas, powitanie na lotnisku Maiquetía.  Transfer do hotelu w La Guaira, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:

Wcześnie rano lekkie śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot wewnętrzny do Puerto Ordaz. Transfer do Boca de Uracoa, skąd wyruszymy łodzią do obozu Delta Lodge. Zakwaterowanie w obozie.  Lunch (wliczony w cenę). Tego dnia proponujemy  spływ po Delcie Orinoko.  Wspaniała okazja do obserwowania niezwykle bogatej przyrody przy akompaniamencie śpiewu ptaków lasu tropikalnego (kogut wodny, tukany, papugi). Przy odrobinie szczęścia zobaczymy słodkowodne delfiny. Zapoznamy się z  kulturą Indian Warao, ze sposobem ich życia, zwyczajów oraz szczególnym rodzajem domów, które zamieszkują. Zobaczymy miejsca, które odkrył Krzysztof Kolumb w XV wieku. Wczesnym wieczorem wrócimy do obozu. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:

Wcześnie rano, po śniadaniu, wyjazd z obozu, transfer łodzią do Boca de Uracoa, skąd udamy się  autokarem do Puerto Ordaz. Po drodze zatrzymamy się na lunch (dodatkowo płatny). W trakcie podróży zobaczymy plantację Sosny Karaibskiej oraz chińskich akacji, które wykorzystywane są do produkcji masy papierniczej i drewna używanego do wytwarzania artykułów gospodarstwa domowego. Przejeżdżając przez  Rio Orinoko zobaczymy most Orinokia, jedno z największych dzieł inżynierii Wenezueli i Brazylii, który otwarty został w 2008 roku.

Dalsza podróż w kierunku Puerto Ordaz pozwoli nam na wzięcie udziału w wycieczce (dodatkowo płatnej) do punktu w którym krzyżują się dwie główne rzeki Wenezueli: Caroni i Orinoko. Podczas rejsu łódkami , dokładnie w miejscu ich połączenia zobaczymy, że każda z nich ma inny kolor.  Rio Orinoco dzieli kraj na dwie części, a ponad 1200 km długości i 10 km szerokości czyni ją najdłuższą i największą rzeką w kraju. Doskonałym dopełnieniem tego dnia będzie  możliwość podziwiania wodospadów: Cachamai i Llovizna. Wycieczkę zakończymy krótką kąpielą w rzece Caroni, po której udamy się do Puerto Ordaz, gdzie czeka nas zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w stronę Gran Sabana- Wielkiej Sawanny. Tego dnia czeka nas długa droga (ponad 500 km), z bardzo ciekawymi przystankami, pozwalającymi poznać kulturę lokalnych mieszkańców oraz piękno naturalnych krajobrazów, będących ozdobą tego miejsca. To właśnie na wschodzie Wenezueli rozpoczyna się trasa odkrywców i poszukiwaczy skarbów, którzy przybyli tu niegdyś, w poszukiwaniu złota i diamentów.

Zobaczymy również słynny most nad rzeką Cuyuni, wybudowany przez Eiffela. W dalszej kolejności dojedziemy do Sierra de Lema, którą zdobią prehistoryczne formacje skalne, wśród nich najsłynniejszy Piedra de La Virgen, mierzący 20 m i ważący ponad 50 ton. Wieczorem dojedziemy na kemping, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z kempingu i wycieczka nad rzekę Kamoiran. Następnie odwiedzimy Indian Pemones, którzy znani są z wyrobów z jaspisu i kaolinu. Dalsza droga poprowadzi nas do wodospadów Kawi, Kama i Pacheco, gdzie oddamy się relaksującej kąpieli. Miłośnicy  fotografii będą mieli okazję, do zrobienia pięknych zdjęć, w malowniczej scenerii wodospadów i lasów palmowych. Przerwa na lunch (dodatkowo płatny), a po nim przejazd do miejscowości o brazylijskim charakterze - Santa Elena. Przekroczymy granicę Brazylii, aby móc w przygranicznej wiosce La Linea, zakupić  regionalne pamiątki. Powrót do Wenezueli. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ:

Wczesnym rankiem po śniadaniu udajemy się w kierunku Puerto Ordaz (ok. 650 km trasy). Dla wszystkich chętnych, którzy wybrali możliwość zwiedzania Parku Narodowego Canaima (dodatkowo płatne), przelot nad malowniczym krajobrazem, który tworzą głębokie kaniony  i wysokie góry stołowe o niemal pionowych ścianach, zwane przez miejscowych Indian- Tepuis.

Przy sprzyjającej pogodzie będziemy podziwiać w czasie  lotu samolotem najwyższy na świecie wodospad - Salto Angel. Na miejscu, przy sprzyjających warunkach pogodowych będzie można odbyć lot awionetką (dodatkowo płatne). Następnie udamy się na  Lagunę Canaima, gdzie pływając łodzią Indian Pemon, pośród tropikalnej roślinności lasów deszczowych, odkryjemy jedne z najpiękniejszych wodospadów na świecie: Ucaima, Wadaima, Golondrina, Hacha. W trakcie wycieczki czeka nas także, spacer  do wodospadu Żaby (Salto Sapo). Jednym z najbardziej ekscytujących przeżyć będzie wejście, w głąb wodospadu, pod jego wodną kurtynę.

Pobyt przy wodospadach zakończymy lunchem (wliczony w cenę). Przelot samolotem do Puerto Ordaz, transfer do hotelu.
Dla osób nie uczestniczących w wycieczce do P.N. Canaima powrót autokarem, z Santa Elena de Uairen do Puerto Ordaz. Po drodze będzie okazja do podziwiania krajobrazów. Przewidziany jest także postój na lunch (dodatkowo płatny). Przyjazd do Puerto Ordaz szacowany jest na wczesne godziny wieczorne.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ:

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Puerto Ordaz, skąd samolot zabierze nas na wyspę Margaritę. Po przylocie, zakwaterowanie w wybranym hotelu na czas pobytu. Nocleg.

8-15 DZIEŃ:

Pobyt  w wybranym hotelu, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

15 DZIEŃ:

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot wewnętrzny na trasie Porlamar- Caracas. Wylot z Caracas do Polski.


Cena już od 6.000 PLN/os.

- zobacz hotele dostępne w części pobytowej na wyspie Margarita

 

CENA ZAWIERA:

 • 6 noclegów w hotelach 2*/3* lub na campach podczas objazdu
 • 8 noclegów podczas pobytu stacjonarnego, zgodnie z wybraną opcją
 • śniadania i obiadokolacje podczas objazdu, chyba, że program stanowi inaczej, podczas pobytu stacjonarnego zgodnie z wybrana opcją
 • przelot samolotem na trasie Warszawa-Caracas-Warszawa, przelot wewnętrzny na trasie Caracas-Maturin, przelot wewnętrzny na trasie Puerto Ordaz  - Porlamar, transfery
 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
 • opłaty lotniskowe i paliwowe dotyczące rejsu regularnego, międzynarodowego
 • opiekę polskojęzycznego pilota

 

CENA NIE ZAWIERA (dodatkowo płatne na miejscu):

 • bilety wstępu oraz rejs Deltą Orinoco – ok. 160 USD
 • przewodnicy lokalni – ok. 35 USD
 • napiwki – ok. 30 USD
 • przelot wewnętrzny z Porlamar do Caracas – ok. 50 USD
 • opłaty lotniskowe dotyczące lotów lokalnych oraz opłata wylotowa - ok. 80 USD

 

PROGRAM FAKULTATYWNY:

 • skrzyżowanie rzek Caroni/Orinoco - ok. 75 USD/os.
 • Park Narodowy Canaima (przelot samolotem) - ok. 380 USD/os.
 • lot awionetką do wodospadu Salto Angel - ok. 350 usd za awionetkę, max 5 osób
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.