Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Australia - Nowa Zelandia - Samoa - Fidżi 24 dni

Skalne cuda natury – Uluru (Ayers Rock), Kata Tjuta (Olgas), Sydney – najpiękniejsze z wielkich miast, Wielka Rafa Koralowa i tropikalne Cairns, Wyspa Południowa (Mt.Cook, Queenstown, fiordy), Wyspa Północna (Auckland, geotermalne zjawiska Rotorua),Samoa – najciekawszy archipelag Polinezji, Fidżi – wypoczynek na plaży i kultura Melanezji

 


DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Australii.


DZIEŃ 2:

Dzień w podróży. Możliwy nocleg tranzytowy.


DZIEŃ 3:

Przylot do Sydney. Po odpoczynku zwiedzanie tego pięknego miasta. Spacer do słynnej opery i pod most  Harbour Bridge, miejsce, które jest ikoną metropolii. Podziwiamy centrum miasta z pięknymi wiktoriańskimi i georgiańskimi gmachami, które świadczą o minionej potędze Imperium Brytyjskiego.

Zaglądamy też do katedry i wypoczywamy w ogrodzie botanicznym, gdzie zgromadzono setki gatunków ciekawych drzew. W tym dniu musimy pracować nad naszym organizmem, by przyzwyczaił się do zmienionego czasu. Wieczorem wszyscy chętni pojadą do „złej” dzielnicy – Kings Cross, by wypić szklankę piwa, narodowego napoju Australijczyków. Nocleg w Sydney.


DZIEŃ 4:

Kolejny dzień pobytu w Sydney. Rejs promem do podmiejskiego Manly. Prom płynie przez zatokę Port Jackson, „najwspanialszy port świata”, jak pisał o tym miejscu założyciel miasta, Artur Philip. Z pokładu można zrobić doskonałe zdjęcia opery i Harbour Bridge. Pobyt w Manly, kameralnym miasteczku leżącym nad otwartym oceanem.

Możliwość kąpieli i chwili relaksu na piaszczystej plaży. Powrót promem do Sydney. Spacer po dzielnicach Darling Harbour i The Rocks. Wieczorem wyjazd na imponującą wieżę widokową (wstęp płatny dodatkowo ok. 25 AUD) i podziwianie rozświetlonego miasta z góry. Nocleg w hotelu w Sydney.


DZIEŃ 5:

Przejazd na lotnisko i wylot w rejon Ayers Rock, do ciekawego i pięknego wnętrza Australii. Pierwszym punktem programu jest wyjazd do skał Kata Tjuta (Olgas), aborygeńskiego miejsca kultu płodności. Piesza wycieczka łatwą ścieżką pomiędzy wspaniałymi, czerwonymi skałami o niezwykłych kształtach. Okazja do robienia fotografii w bajkowej, niemal nierealnej scenerii.

Powrót do turystycznej miejscowości Yulara. Ten wieczór spędzamy typowo po australijsku, czyli przy własnoręcznie sporządzonym barbecue i piwie. Nocleg w bazie turystycznej.


DZIEŃ 6:

\O świcie (tylko dla chętnych) wspinaczka na Ayers Rock (Uluru), najsłynniejszy monolit skalny świata. Trudy wejścia wynagrodzi niezapomniany widok. Szlak prowadzący na szczyt jest dosyć stromy, ale podejście ułatwiają łańcuchy. Często wejście na szczyt jest zabronione (np. z powodu silnego wiatru lub wysokich temperatur).

Inna łatwiejsza możliwość to spacer u podnóża skały do świętej sadzawki i innych ważnych miejsc, gdzie zachowały się aborygeńskie rysunki naskalne. Wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej i powrót do Yulara. Po południu czeka nas podziwianie wraz z turystami z całego świata spektaklu zachodu słońca pod świętą skałą Uluru. Wtedy skała staje się krwistoczerwona, a zdjęcia wychodzą najlepiej. Nocleg w bazie turystycznej.


DZIEŃ 7:

Przelot z przesiadką do Cairns – bramy do Wielkiej Rafy Koralowej, stolicy północno-wschodniego, tropikalnego wybrzeża Australii. Tam każdy ujrzy zupełnie inne – wilgotne i wiecznie zielone oblicze kraju. W niewielkim Cairns można spędzić wieczór w pełnych ludzi pubach lub posłuchać muzyki na żywo. Jest tu też mnóstwo sklepów z pamiątkami czynnych do późna wieczorem, a nawet nocny bazar. Nocleg w hotelu w Cairns.


DZIEŃ 8:

Dla chętnych całodzienna wycieczka na rafę (dodatkowo płatna od 115 do 180 AUD w zależności od rodzaju wycieczki). Nurkowanie z maską i rurką na rafie, dla tych, którzy nie chcą za żadne skarby spróbować swoich sił w wodzie, możliwe jest oglądanie rafy z łodzi ze szklanym dnem. Wycieczka na rafę jest okazją do nauki nurkowania z butlą pod okiem instruktora. Jest to możliwe nawet bez żadnego, wcześniejszego doświadczenia. Nocleg w hotelu w Cairns.


DZIEŃ 9:

Kolejny dzień pobytu w tropikalnym Cairns. Z pewnością znajdą się chętni na wycieczkę  w okolice miasta. Spotykają się tu dwa światy: wilgotna, piękna dżungla schodzi wprost do oceanu. Podziwianie wielkich wodospadów Barron i krótkie zwiedzanie górskiej miejscowości Kuranda, niegdyś górniczej, a dziś bardzo turystycznej.

Koszt wyjazdu nie jest zawarty w cenie wycieczki i zależy od liczby chętnych. Pozostałe osoby mogą skorzystać z podmiejskich plaż lub przy pomocy naszego pilota zapisać się na kolejną morską eskapadę na jedną z pobliskich wysp, gdzie można spędzić czas na białej plaży, pospacerować i nurkować. Można też spędzić czas w samym Cairns, spacerować wzdłuż morza, odwiedzać sklepy i lokale lub kąpać się w basenie i opalać. Nocleg w hotelu w Cairns.


DZIEŃ 10:

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Christchurch, największego miasta pięknej i słabo zaludnionej Południowej Wyspy. Późno wieczorem przylot. Z tropiku przenosimy się w strefę klimatu chłodnego. Przejazd do hotelu i nocleg.


DZIEŃ 11:

Opuszczamy zamieszkane tereny i powoli wjeżdżamy w górskie okolice. Dojazd do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Mt. Cook. Krótka piesza wycieczka w parku narodowym. Łatwa ścieżka wyprowadzi nas do punktu widokowego nad lodowcem, skąd przy ładnej pogodzie doskonale widać Mt. Cook, najwyższy szczyt Alp Nowozelandzkich i całego kraju. Wieczorem przyjazd do Queenstown, turystycznej stolicy Wyspy Południowej. Nocleg w hotelu.


DZIEŃ 12:

Pobyt w Queenstown, urokliwym miasteczku nad jeziorem Wakatipu. Jest to też nowozelandzkie centrum sportów ekstremalnych. Jedziemy na wycieczkę do miasteczka Arrowtown. Zbudowali je poszukiwacze złota i jeszcze dzisiaj przypomina ono bardziej dekorację filmową do westernu, niż współczesną miejscowość.

Jedziemy też do mostu Kawarau, kolebki ekstremalnego sportu „bungee jumping”. Ci, którzy pragną mocnych przeżyć mogą osobiście spróbować bungee i skoczyć z tego kultowego już miejsca. Po południu mamy czas na spacer po położonym nad jeziorem centrum miasteczka. Nocleg w Queenstown.


DZIEŃ 13:

Rano wyjazd w kierunku nowozelandzkich fiordów. Droga wiedzie przez coraz piękniejsze i dziksze tereny Wyspy Południowej. Naszym celem jest Milford Sound, najsłynniejszy nowozelandzki fiord. Przejazd z postojami w pięknych miejscach przez niesamowite, endemiczne lasy aż do Parku Narodowego Fiordland. Droga śmiałymi serpentynami przebiega przez wysokie góry.

Tunelem przedostajemy się na zachodnie wybrzeże, które jest niemal pozbawione jakiejkolwiek ludzkiej działalności. Największą atrakcją tego dnia jest rejs małym statkiem po Milford Sound między górami o „tolkienowskich” kształtach. Statek podpływa pod wodospady, z jego pokładu można czasem dostrzec ciekawe ptaki i foki. Podróż powrotna i nocleg po drodze w niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem.


DZIEŃ 14:

Długi, całodzienny przejazd przez południową część wyspy. Przez góry dostajemy się nad oceaniczne wybrzeże i podążamy nim aż do miasta Christchurch, z którego zaczęliśmy objazd Wyspy Południowej. Krótkie postoje w ciekawszych miejscach i oczywiście przerwa na posiłek. Nocleg w hotelu w Christchurch.


DZIEŃ 15:

Wylot do Auckland, największego miasta Nowej Zelandii. Wprost z lotniska udajemy się do jaskiń Waitomo. Sklepienia jaskiń pokryte są świecącymi larwami, co do złudzenia przypomina rozgwieżdżone niebo. Tę jedną z największych atrakcji Nowej Zelandii ogląda się spacerując i pływając łódkami (jeśli pozwala na to stan wody).

Podróż do Rotorua, „stolicy” zjawisk geotermalnych, gdzie w powietrzu wciąż unosi się diabelski zapach siarkowodoru. Centrum Rotorua z kolonialnymi budynkami dawnego uzdrowiska, wioska w której mieszkają Maorysi z pięknie ozdobionym domem zebrań i kościołem z elementami maoryskiego zdobnictwa. Nocleg w Rotorua.


DZIEŃ 16:

Zwiedzanie okolic Rotorua: rezerwat „geotermalny” z gejzerem Pohutu, wizyta w „kiwarium” – miejscu, gdzie utrzymuje się w niewoli ptaszka kiwi, którego niestety na wolności nie da się zobaczyć. Zwiedzanie okolic z jeziorami i ciekawymi lasami drzewiastych paproci. Wycieczka do jednej z „geotermalnych” dolin z gorącymi jeziorami mieniącymi się różnymi kolorami i ciekawymi zjawiskami świadczącymi o tym, że nasza planeta, choć stygnie, we wnętrzu wciąż jest bardzo gorąca.

Zobaczymy tu m.in. największe gorące źródło na świecie. Wieczorem dla chętnych, (po wcześniejszym zamówieniu, dodatkowo płatne ok. 80 NZD), możliwość obejrzenia spektaklu Maorysów występujących w tradycyjnych strojach w rodzaju skansenu. Spektakl połączony jest z kolacją. Nocleg w Rotorua.


DZIEŃ 17:

Dzień przynosi nam okazję do kolejnego spotkania z cudną, nowozelandzką przyrodą. Wcześnie rano powrót na północ i przejazd do miejscowości Piha. Tutejsze wybrzeże zachwyca klifami i dzikimi krajobrazami. Odważni mogą wykąpać się w chłodnym morzu. W Piha wejdziemy też ścieżką na górującą w okolicy Lwią Skałę.

Namawiamy też na spacer po pięknym, składającym się z endemicznych drzew i paproci lesie. Przejazd do Muriwari, kolejnej miejscowości na wybrzeżu. Oglądamy tu spektakularną kolonię głuptaków, które gniazdują na nadmorskich skałach. Jest to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Po powrocie do Auckland wieczorny spacer do portu jachtowego, przechadzka po dzielnicy nadbrzeżnej, a także po głównej ulicy Queen Street. Nocleg w hotelu.


DZIEŃ 18:

Przejazd na lotnisko. Wylot na wyspy Samoa, gdzie w doskonałej kondycji przetrwały unikatowe, polinezyjskie zwyczaje. Zwiedzanie pięknej wyspy Upolu w archipelagu Samoa. Spacer po Apii, stolicy kraju oraz odwiedziny typowych, polinezyjskich wsi. Oko cieszą piękne krajobrazy, bujna roślinność, wodospady i malownicze zatoki.

Odwiedzamy prawdziwą samoańską wieś, gdzie mamy okazję poznać zwyczaje i tryb życia Samoańczyków. Zjemy z nimi typową, przygotowaną specjalnie dla nas kolację. Nocleg w Apii lub w okolicy.


DZIEŃ 19:

Dalsza część pobytu na tej prawdziwie rajskiej wyspie i jej zwiedzanie. Przejazd przez góry zajmujące środkową część Upolu. Postój w pięknie usytuowanej świątyni bahaitów, jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Podróż do odległego cypla na południu i postój na pięknej plaży, gdzie dysponujemy czasem wolnym na kąpiele, spacery, nurkowanie i opalanie. Tutejsze krajobrazy przywołują na myśl raj i trudno będzie potem wrócić do rzeczywistości. Lunch w formie suchego prowiantu. Powrót na nocleg.


DZIEŃ 20:

Wylot na Fidżi, egzotyczny archipelag na Pacyfiku, wymarzony cel wyjazdu wielu turystów. Przenosimy się w świat kultury melanezyjskiej. W miastach archipelagu mieszkają też liczni Hindusi. Rozpoczynamy podróż na południowe wybrzeże wyspy Viti Levu, nazywane Wybrzeżem Koralowym. Czas wolny i nocleg na Viti Levu.


DZIEŃ 21:

Dla chętnych długa całodzienna wycieczka (dodatkowo płatna – cena zależy od liczby uczestników): zwiedzanie wyspy Viti Levu, poznawanie jej melanezyjskiej kultury. Odwiedziny lokalnej wioski, gdzie wódz powita grupę ceremonią picia tutejszego lekko narkotycznego napoju – yaqony. Podczas wycieczki obiad, w menu znajdą się tradycyjne i smaczne dla nas posiłki.

Po przyjęciu poczęstunku rejs rzeką do ukrytych w gąszczu wodospadów. Pod wodospadami zażyjemy orzeźwiającej kąpieli. Osoby nieuczestniczące w wycieczce dysponują czasem wolnym. Nocleg na Viti Levu.


DZIEŃ 22:

Ostatni dzień pobytu na Fidżi. Ten dzień można spędzić na plażach i na spacerach. Dla chętnych zostanie zorganizowana dodatkowa wycieczka lądowa lub morska. Nocleg w hotelu.


DZIEŃ 23:

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot z Fidżi. Nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.


DZIEŃ 24:

Przylot do Warszawy wieczorem. Uwaga, możliwy przylot dnia następnego w zależności od godzin przelotu.

 
Cena już od 6315 USD + 1100 USD (pakiet dewizowy płatny na miejscu)/os.


CENA ZAWIERA:

 • bilety lotnicze,
 • podatki i opłaty lotniskowe,
 • wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu,
 • wizy i koszt pośrednictwa wizowego,
 • śniadania,
 • pozostałe posiłki wg programu,
 • noclegi (3* lub 4* - pokoje 2-osobowe), 
 • 2 noce w bazie turystycznej w Ayers Rock (możliwe pokoje bez łazienek),
 • opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • bagaż;
 • opiekę polskiego pilota.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • pozostałego wyżywienia,
 • zwyczajowych napiwków,
 • aktywności dodatkowo płatnych (wyszczególnionych w programie),
 • indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnych stawek (ok. 20 USD/os),
 • dopłaty do pok. 1-os: 1180 USD/os.


DODATKOWE INFORMACJE:

możliwy dodatkowy nocleg tranzytowy i powrót dzień później. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Biuro bezpłatnie pośredniczy w uzyskaniu wizy australijskiej po otrzymaniu odpowiedniej dokumentacji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje  możliwość skrócenia wycieczki (wersja bez Samoa i Fidżi) i samodzielnego powrotu z Nowej Zelandii (wylot do Polski w dn. 19) – cena na zapytanie.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.