Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Australia 15 dni

 

Skalne cuda natury – Uluru (Ayers Rock), Kata Tjuta (Olgas) - Park Narodowy Kakadu – najpiękniejszy w całej Australii - Wielka Rafa Koralowa i tropikalne Cairns - Sydney


DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Australii.


DZIEŃ 2:

Dzień w podróży. Możliwy nocleg tranzytowy.


DZIEŃ 3:

Przylot do Sydney. Po odpoczynku zwiedzanie tego pięknego miasta. Spacer do słynnej opery i pod most  Harbour Bridge, miejsce, które jest ikoną metropolii. Podziwiamy centrum miasta z pięknymi wiktoriańskimi i georgiańskimi gmachami, które świadczą o minionej potędze Imperium Brytyjskiego. Zaglądamy też do katedry i wypoczywamy w ogrodzie botanicznym, gdzie zgromadzono setki gatunków ciekawych drzew.

W tym dniu musimy pracować nad naszym organizmem, by przyzwyczaił się do zmienionego czasu. Wieczorem wszyscy chętni pojadą do „złej” dzielnicy – Kings Cross, by wypić szklankę piwa, narodowego napoju Australijczyków. Nocleg w Sydney.


DZIEŃ 4:

Kolejny dzień pobytu w Sydney. Rejs promem do podmiejskiego Manly. Prom płynie przez zatokę Port Jackson, „najwspanialszy port świata”, jak pisał o tym miejscu założyciel miasta, Artur Philip. Z pokładu można zrobić doskonałe zdjęcia opery i Harbour Bridge. Pobyt w Manly, kameralnym miasteczku leżącym nad otwartym oceanem.

Możliwość kąpieli i chwili relaksu na piaszczystej plaży. Powrót promem do Sydney. Spacer po dzielnicach Darling Harbour i The Rocks. Wieczorem wyjazd na imponującą wieżę widokową (wstęp płatny dodatkowo ok. 25 AUD) i podziwianie rozświetlonego miasta z góry. Nocleg w hotelu w Sydney.


DZIEŃ 5:

Przejazd na lotnisko i wylot w rejon Ayers Rock, do ciekawego i pięknego wnętrza Australii. Pierwszym punktem programu jest wyjazd do skał Kata Tjuta (Olgas), aborygeńskiego miejsca kultu płodności. Piesza wycieczka łatwą ścieżką pomiędzy wspaniałymi, czerwonymi skałami o niezwykłych kształtach. Okazja do robienia fotografii w bajkowej, niemal nierealnej scenerii.

Powrót do turystycznej miejscowości Yulara. Ten wieczór spędzamy typowo po australijsku, czyli przy własnoręcznie sporządzonym barbecue i piwie. Nocleg w bazie turystycznej.


DZIEŃ 6:

O świcie (tylko dla chętnych) wspinaczka na Ayers Rock (Uluru), najsłynniejszy monolit skalny świata. Trudy wejścia wynagrodzi niezapomniany widok. Szlak prowadzący na szczyt jest dosyć stromy, ale podejście ułatwiają łańcuchy. Często wejście na szczyt jest zabronione (np. z powodu silnego wiatru lub wysokich temperatur).

Inna łatwiejsza możliwość to spacer u podnóża skały do świętej sadzawki i innych ważnych miejsc, gdzie zachowały się aborygeńskie rysunki naskalne. Wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej i powrót do Yulara. Po południu czeka nas podziwianie wraz z turystami z całego świata spektaklu zachodu słońca pod świętą skałą Uluru. Wtedy skała staje się krwistoczerwona, a zdjęcia wychodzą najlepiej. Nocleg w bazie turystycznej.


DZIEŃ 7:

Przelot z przesiadką do Cairns – bramy do Wielkiej Rafy Koralowej, stolicy północno-wschodniego, tropikalnego wybrzeża Australii. Tam każdy ujrzy zupełnie inne – wilgotne i wiecznie zielone oblicze kraju. W niewielkim Cairns można spędzić wieczór w pełnych ludzi pubach lub posłuchać muzyki na żywo. Jest tu też mnóstwo sklepów z pamiątkami czynnych do późna wieczorem, a nawet nocny bazar. Nocleg w hotelu w Cairns.


DZIEŃ 8:

Dla chętnych całodzienna wycieczka na rafę (dodatkowo płatna od 115 do 180 AUD w zależności od rodzaju wycieczki). Nurkowanie z maską i rurką na rafie, dla tych, którzy nie chcą za żadne skarby spróbować swoich sił w wodzie, możliwe jest oglądanie rafy z łodzi ze szklanym dnem. Wycieczka na rafę jest okazją do nauki nurkowania z butlą pod okiem instruktora. Jest to możliwe nawet bez żadnego, wcześniejszego doświadczenia. Nocleg w hotelu w Cairns.


DZIEŃ 9:

Kolejny dzień pobytu w tropikalnym Cairns. Z pewnością znajdą się chętni na wycieczkę  w okolice miasta. Spotykają się tu dwa światy: wilgotna, piękna dżungla schodzi wprost do oceanu. Podziwianie wielkich wodospadów Barron i krótkie zwiedzanie górskiej miejscowości Kuranda, niegdyś górniczej, a dziś bardzo turystycznej.

Koszt wyjazdu nie jest zawarty w cenie wycieczki i zależy od liczby chętnych. Pozostałe osoby mogą skorzystać z podmiejskich plaż lub przy pomocy naszego pilota zapisać się na kolejną morską eskapadę na jedną z pobliskich wysp, gdzie można spędzić czas na białej plaży, pospacerować i nurkować. Można też spędzić czas w samym Cairns, spacerować wzdłuż morza, odwiedzać sklepy i lokale lub kąpać się w basenie i opalać. Nocleg w hotelu w Cairns.


DZIEŃ 10:

Czas wolny w Cairns, jednym z najlepszych miejsc do zaopatrzenia się w ciekawe pamiątki. Możliwość wypadu na pobliskie plaże i kąpieli w oceanie. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Darwin w Północnej Australii. Nocleg w Darwin.


DZIEŃ 11:

Przejazd do wpisanego na listę UNESCO Parku Narodowego Kakadu (ok. 200 km), który uchodzi za najpiękniejszy park narodowy Australii. Zwiedzanie parku, spacery, poznawanie najpiękniejszych miejsc. Nocleg w bazie turystycznej na terenie Kakadu.


DZIEŃ 12:

Całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Kakadu: wodospady, rzeki, jeziorka, rysunki naskalne Aborygenów, piękna endemiczna roślinność i typowe dla Australii zwierzęta – to elementy które tworzą Kakadu - jeden z najciekawszych obszarów chronionych w Australii. Podczas tego dnia przewidujemy dłuższe spacery ścieżkami turystycznymi. Nocleg w bazie turystycznej na terenie Kakadu.


DZIEŃ 13:

Dalszy pobyt w parku Kakadu. Przejazd do Darwin z postojami w najciekawszych miejscach, w tym w jednym z najsłynniejszych typowo australijskich pubów. Nocleg w Darwin.


DZIEŃ 14:

Zwiedzanie miasta - spacer po centrum i czas wolny. Po południu wylot, nocleg w jednym z azjatyckich miast tranzytowych.
 
DZIEŃ 15:

Wylot z przesiadką do Polski. Przylot do Warszawy (możliwy przylot dnia następnego).


4048 USD + 600 USD( pakiet dewizowy płatny na miejscu)/os.CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze,
 • podatki i opłaty lotniskowe,
 • wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, 
 • noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe),
 • 1 noc w bazie turystycznej w Ayers Rock (możliwe pokoje 4-osobowe, bez łazienek),
 • opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie,
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
 • koszt pośrednictwa wizowego,
 • opiekę polskiego pilota.


CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia (w tym śniadań),
 • zwyczajowych napiwków,
 • aktywności dodatkowo płatnych (wyszczególnionych w programie),
 • ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych,
 • dopłaty do pok 1-os – 840 USD/os.


DODATKOWE INFORMACJE:

możliwy nocleg tranzytowy w jednym z portów azjatyckich i powrót dzień później, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Biuro uzyskuje wizę australijską w imieniu Uczestników. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.