Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Nowa Zelandia z wyspą północną i południową - Australia Wielka Rafa Koralowa w Cairns, Ayers Rock, Sydney, Tasmania, Melbourne (22 dni)

 

1 DZIEŃ:

Warszawa
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Nowej Zelandii.


2 DZIEŃ:

Hongkong - Auckland
Przylot do jednego z azjatyckich portów lotniczych ( np. Hongkongu), odlot do Auckland w Nowej Zelandii.


3 DZIEŃ:

Auckland
Przylot do Auckland. Transfer do hotelu. Zwiedzanie AUCKLAND: Parnell z zabytkową, kolonialną zabudową, Queen Street, przejazd nadmorskim bulwarem do Mission Bay i Kahimarama, panorama Auckland. Nocleg


4 DZIEŃ:

Auckland – Waitomo - Rotorua
Śniadanie. Przejazd do Rotorua, po drodze zwiedzanie słynnych jaskiń WAITOMO oraz przejażdżka łodzią po podziemnej rzece, aby obejrzeć endemiczną odmianę świetlików. Przyjazd do ROTORUA - miasta położonego nad jeziorem o tej samej nazwie, co w języku maoryskim oznacza długie jezioro. Obejrzenie historycznych budynków. Nocleg.


5 DZIEŃ:

Rotorua
Śniadanie. Przejazd do słynnego parku geotermicznego – WAIOTAPU, oglądanie wybuchu gejzeru Lady’s Knox będącego jedną z największych atrakcji rezerwatu, pobyt nad Basenem Szampańskim, największym i najgłębszym tego typu źródłem na południowej półkuli, obserwacja innych atrakcji strefy geotermicznej „Paleta Malarza”, „Wanna Diabła”.

Powrót do Rotorua. Wizyta w parku WHAKAREWAREWA: oglądanie potężnych sekwoi, słynnych gotujących się błot, największego gejzeru Nowej Zelandii Pohutu oraz spotkanie z kulturą maoryską w Centrum Kultury znajdującym się także na tym terenie.
Zobaczenie ptaka kiwi – symbolu Nowej Zelandii. Dla osób chętnych fakultatywnie udział w koncercie maoryskim wraz z tradycyjną kolacją Hangi. Nocleg.


6 DZIEŃ:

Rotorua - Christchurch
Po śniadaniu spacer nad brzegiem jeziora Rotorua, oglądanie czarnych łabędzi, odpoczynek w hotelu, lub robienie drobnych zakupów pamiątek Maoryskich, transfer na lotnisko, przelot na Wyspę Południową Nowej Zelandii.

Przylot do Christchurch – najbardziej angielskiego miasta poza granicami Anglii, spacer po ulicy z podobnymi do siebie domami, Ogród botaniczny- jeden z piękniejszych w Nowej Zelandii z okazami drzew z całego świata, spacer nad brzegiem rzeki Avon, wjazd na punk widokowy gdzie rozpościera się panorama na płaskowyż Cantembury położony między błękitnymi wodami Oceanu spokojnego a 700 kilometrowym łańcuchem Alp Południowych. Wizyta w galerii błękitnych pereł produkowanych tylko w zimnych wodach Południowego Pacyfiku


7 DZIEŃ:

Christchurch – Lake Tekapo – Queenstown
Śniadanie. Wyjazd z Christchurch na zachodnie wybrzeże Nowej Zelandii, po drodze w Lake Tekapo oglądanie starego historycznego kościółka pod wezwaniem Dobrego Pasterza oraz statuetki psa – przyjaciela człowieka. , następnie Park Narodowy Cooka gdzie przy dobrej widoczności można zobaczyć najwyższy szczyt w Alpach Południowych Mt Cook Aoraki ( 3754 m n.p.m ).

Przejazd poprzez przełęcz Lindy’s, oglądanie falującej na wietrze endemicznej trawy tassak, podziwianie widoków na zielone doliny i błękitne wstęgi rzek z wysokości 960 m n.p.m.


8 DZIEŃ:

Queenstown – Milford Sound – Queenstown
Śniadanie. Przejazd z Queenstown, wzdłuż brzegów jeziora Wakatipu do Te Anau – miasteczka położonego przy wejściu do Parku Narodowego Fiordland, przejazd przez Hommer Tunnel do Fiordu Milford Sound, rejs statkiem po fiordzie, oglądanie flory i fauny Wyspy Południowej. Powrót do Queenstown w późnych godzinach popołudniowych.


9 DZIEŃ:

Queenstown – lodowiec Franz Josef
Śniadanie. Wyjazd z Queenstown do poprzez malownicza trasę do historycznego miasteczka poszukiwaczy złota Arrowntown z oryginalnie zachowana historyczna zabudowa z 1860 roku, spacer urocza uliczka, a następnie oglądanie górskiego kurortu Wanaka położonego nad jeziorem o tej samej nazwie.

Kontynuowanie podróży poprzez Park Narodowy Mt Aspiring z lasami deszczowymi, kolorowymi mchami i ośnieżonymi szczytami do Haast. Przejazd wąskim przesmykiem pomiędzy jeziorami, rzekami do Haast. Dojazd do krainy wiecznych lodowców, przejście paprociową aleją do czoła lodowca. Dla chętnych możliwość przelotu helikopterem nad lodowcami (około 200 USD)


10 DZIEŃ:

Lodowiec Franz Josef – Christchurch - Sydney (Australia)
Śniadanie. Kontynuowanie podróży zachodnim wybrzeżem wśród unikalnej roślinności: lasów deszczowych, drzewiastych paproci, starych zapomnianych miasteczek poszukiwaczy złota do przełęczy Arthur Pass (920 m n.p.m). Przejazd na wschodnie wybrzeże na płaskowyż Cantembury a następnie do Christchurch. Transfer na lotnisko, przelot samolotem z Christchurch do Sydney.


11 DZIEŃ:

Sydney
Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY umożliwiające zapoznanie się z charakterem metropolii: słynna plaża Bondi, klify, punkty widokowe oraz centrum miasta. Zwiedzanie Katedry, obejrzenie budynków i przyległego do nich portu: Opery, mostu Harbour Bridge oraz słynnego punktu widokowego, z którego najlepiej widać te obiekty. Spacer po dzielnicy Rocks, rejs promem do Manly. Dla osób chętnych fakultatywnie: wjazd na Sydney Tower, wizyta w Akwarium Morskim. Nocleg.


12 DZIEŃ:

Sydney – Blue Mountains - Sydney
Śniadanie. Wycieczka do BLUE MOUNTAINS (lista UNESCO) - podziwianie wspaniałego krajobrazu, obejrzenie położonej w dżungli skały Trzy Siostry, dla osób chętnych fakultatywnie zjazd najbardziej stromą kolejką na świecie. Następnie wizyta w sympatycznym WILD LIFE PARK, w którym możemy spotkać m.in.: kangury, koala, strusie, wombaty, kazuary, diabły tasmańskie. Krótki postój przy Olimpijskich Obiektach Sportowych. Nocleg.


13 DZIEŃ:

Sydney – Hobart ( Tasmania)
Transfer na lotnisko, przelot do Hobart - stolicy stanu Tasmania. Zwiedzanie PORT ARTHUR (które było do 1877 r. najcięższą kolonią karną w Imperium Brytyjskim) – zwiedzanie wkomponowanych w malowniczy krajobraz kompleksu budowli. Przejazd do HOBART, miasta malowniczo położonego między górami a portem, znanego także ze słynnych regat Sydney – Hobart. Zwiedzanie starej części HOBART. Nocleg.


14 DZIEŃ:

Hobart - Launceston
Śniadanie. Przejazd jedną z ciekawszych tasmańskich tras widokowych do LAUNCESTON, miasta założonego w 1804 roku. Przejście trasą widokową wzdłuż CATARACT GORGE, obejrzenie zabytkowych domów pochodzących z pierwszej połowy XIX w. Nocleg.


15 DZIEŃ:

Launceston - Melbourne
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Melbourne. Zwiedzanie MELBOURNE: przejazd przez centrum miasta, dojazd do Pomnika Wojny. Trasa prowadzi przez tereny sportowe przygotowane na Olimpiadę w 1956 roku, koło słynnych kortów tenisowych, gdzie odbywa się turniej Australia Open, a następnie nadmorską kosmopolityczną dzielnicą Santa Kilda. Powrót do centrum miasta nad rzekę Yarra, gdzie życie tętni do późnych godzin wieczornych. Nocleg.


16 DZIEŃ:

Melbourne
Śniadanie. Czas wolny. Dla osób chętnych fakultatywnie całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Port Campbell, gdzie znajdują się najpiękniejsze krajobrazy południowego wybrzeża. Obejrzenie słynnych skał Dwunastu Apostołów wyrastających z morza niedaleko od brzegu oraz mostu „London Bridge”. Nocleg w Melbourne.


17 DZIEŃ:

Melbourne – Ayers Rock
Transfer na lotnisko, przelot do Ayers Rock. Przylot do "serca" Australii do AYERS ROCK, transfer do hotelu. Zwiedzanie
Parku Narodowego ULURU (lista UNESCO), oglądanie świętej góry Aborygenów Uluru oraz formacji skalnych KATA TJUTA (Olgas). Podziwianie przy lampce szampana zachodu słońca nad Uluru. Nocleg.


18 DZIEŃ:

Ayers Rock - Cairns
Podziwianie wschodu słońca nad Uluru, wizyta w Centrum Kultury Aborygenów. Transfer na lotnisko, przelot do Cairns. transfer do hotelu, spacer po promenadzie. Nocleg.


19 – 20 DZIEŃ:

Cairns
Śniadanie. Czas wolny, w ramach wypoczynku możliwość korzystania z wybudowanego specjalnie dla turystów basenu ze sztuczną plażą z piasku morskiego lub dojazd na pobliską plażę. Dla osób chętnych fakultatywnie wycieczka na WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ lub do górskiej miejscowości Kuranda. Nocleg.


21 DZIEŃ:

Cairns - Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.


22 DZIEŃ:

Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

 

Cena już od 13 950 PLN + 2 750 EUR/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Cairns, Auckland – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych oraz Hongkong)
 • przeloty w Australii i Nowej Zelandii, przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2 os. z łazienką i klimatyzacją
 • śniadania wg programu
 • opiekę pilota na całej trasie przy grupie min 25 uczestników lub polskojęzycznego pilota w Australii i Nowej Zelandii przy grupach poniżej 25 uczestników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
 • pomoc w uzyskaniu wizy do Australii
 • Ubezpieczenie (KLN, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE ZAWIERA:

 • opłat lotniskowych w Australii i Nowej Zelandii
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych około 3 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie 

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.