Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Polinezja Francuska, Hawaje 18 dni

Moorea i Bora Bora – piękno w czystej postaci, Święta Raiatea – ślady polinezyjskiej kultury, Tahiti – utracony raj żeglarzy, Wyspa Hawaii – wulkaniczne cuda natury, Oahu i Maui – najchętniej odwiedzane, Plażowanie, kąpiele i nurkowanie


DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami na Hawaje. Przylot na wyspę Maui, drugą co do wielkości wyspę archipelagu. Przejazd do hotelu położonego przy plaży i odpoczynek po długim locie. Nocleg na Maui.


DZIEŃ 2:

Zwiedzanie wyspy (ok. 6 godz.). Maui to wyspa odwiedzana przez elity. Nie ma tu tłumów jak na Oahu i przyjeżdżają tutaj ludzie o bardziej wyrobionym smaku. Piękne wybrzeża, malownicze wnętrze i brak tłumów powoduje, że człowiek będąc tutaj czuje się naprawdę szczęśliwym. Jedziemy na wschód Maui, wjeżdżamy pod wulkan Haleakala (3055 m n.p.m.) leżący w parku narodowym o tej samej nazwie. Następnie dojedziemy aż do miejscowości Hana. Będziemy podziwiać zielone doliny i wybrzeża. Przystaniemy na jednaj z plaż i pod wodospadem, aby schłodzić się w cudownej wodzie. Powrót do hotelu i nocleg.


DZIEŃ 3:

Do południa czas na plażowanie. Po południu przejazd na lotnisko i wylot na wyspę Hawaii (Big Island), największą i najciekawszą pod względem przyrodniczym. Przejazd do hotelu i nocleg.


DZIEŃ 4:

Zwiedzanie Volcanoes National Park, największej atrakcji wyspy. Zobaczymy, pola lawowe, niezwykłe formacje, która utworzyła lawa. Wejdziemy do tak zwanego lava tube. Przejdziemy drogą asfaltową, która została zablokowana przez zastygłą magmę. Zobaczymy jak zadziwiająco szybko roślinność wdziera się z powrotem na tereny wulkaniczne.

Zaglądamy do kaldery Kilauea, gdzie czasem pojawia się płynna lawa. Następnie wjedziemy na stoki potężnego wulkanu Manua Kea (4207 m n.p.m.), który licząc od podstawy dna oceanicznego, jest najwyższą górą ziemi. Na szczycie wulkanu czasem pojawia się śnieg, rzecz na Hawajach niezwykła. Późno wieczorem powrót na nocleg.


DZIEŃ 5:

Przejazd na lotnisko i wylot do Honolulu na wyspę Oahu, miejsce, gdzie trafia większość zwiedzających. Przejazd do hotelu w pobliżu plaży Waikiki. W tym miejscu znajdziemy dyskoteki, puby, fastfoody, tłumy plażowiczów i surferów. Czas na Waikiki i nocleg.


DZIEŃ 6:

Wyjazd do Pearl Harbour, bazy wojskowej, gdzie dla USA rozpoczęła się II Wojna Światowa. Zobaczymy zatopiony krążownik „Arizona”. Podczas wycieczki znajdziemy się też w centrum Honolulu z najważniejszymi gmachami i autentycznym pałacem ostatnich władców Hawajów. Po południu czas wolny na Waikiki i nocleg.


DZIEŃ 7:

Czas wolny, a dla chętnych możliwość wycieczek lub wypożyczenia samochodu i samodzielnej eskapady. Dobrym pomysłem jest wyjazd do Centrum Kultury Polinezji (opcjonalnie – ok. 120 USD/os). Można oglądać tam repliki wiosek z różnych części Polinezji, oglądać stojące na dobrym poziomie występy folklorystyczne. W cenie zawarty jest posiłek w formie bufetu z menu nawiązującym do kuchni Polinezji. Nocleg na Waikiki.


DZIEŃ 8:

Przejazd na lotnisko i wylot na dalekie Tahiti w archipelagu Wysp Towarzystwa. Przylot do Papeete, stolicy pięknej, ale też bardzo drogiej Polinezji Francuskiej. Spacer po nadmorskim bulwarze. Możliwość kolacji w „roulottes”, stosunkowo tanich i smacznych restauracjach „na kółkach”. Nocleg w hotelu w Papeete.


DZIEŃ 9:

Od rana kilkugodzinna wycieczka samochodami terenowymi w głąb wyspy, którą zachwyciło się tylu artystów i podróżników. Podziwianie egzotycznej, bujnej przyrody i niezwykłych krajobrazów Tahiti. Piknik i kąpiel w jeziorku przy wodospadzie. W tym dniu zaczynają się spełniać nasze sny o Polinezji. Nie dziwimy się buntownikom ze statku „Bounty”, sami też nabieramy ochoty, by na zawsze pozostać na wyspach Południowego Pacyfiku. Nocleg w hotelu w Papeete.


DZIEŃ 10:

Wcześnie rano okazja do wizyty na najsłynniejszym targu w Papeete, na który zjeżdżają się Polinezyjczycy z całej Tahiti i innych Wysp Towarzystwa. Przejazd na lotnisko i przelot na świętą i najważniejszą dla kultury Polinezji wyspę Raiatea.

Dla chętnych fakultatywna wycieczka po Raiatea (dodatkowo płatne ok. 60 EUR): wpłynięcie w głąb wyspy świętą rzeką wszystkich ludów polinezyjskich (jedyną żeglowną rzeką Wysp Towarzystwa), z której m.in. przed wiekami wypłynęli żeglarze, aby zasiedlić Hawaje, wizyta na najważniejszym królewskim maarae Taputapuatea. Raiatea nie posiada plaż, ale rafa koralowa podchodzi do samego brzegu, łatwo więc można podziwiać życie morskie. Nocleg w hotelu na Raiatea.


DZIEŃ 11:

Dla chętnych fakultatywna wycieczka morska (cena ok. 70 EUR) na słynącą z upraw, zieloną wyspę Tahaa połączoną z Raiatea wspólną laguną lub leniuchowanie i rozkoszowanie się pięknem przyrody. Możliwe jest też zorganizowanie nurkowania z butlą i poznawania w ten sposób podmorskich uroków, bogatej w faunę i florę laguny. Nocleg w hotelu na Raiatea.


DZIEŃ 12:

Rano przelot na rozsławioną przez Amerykanów i posiadającą niezwykły kształt serca wyspę Bora Bora. Wyspa uchodzi za ideał piękna, choć naszym skromnym zdaniem są inne, jeszcze piękniejsze. Plażowanie i relaks oraz wizyta na farmie pereł. Nocleg na Bora Bora.


DZIEŃ 13:

Wypoczynek na Bora Bora, a dla chętnych (dodatkowo płatna – ok. 75 EUR) morska wycieczka po lagunie połączona z podziwianiem pięknej rafy koralowej i karmieniem płaszczek i rekinów, na szczęście tych niegroźnych. Nocleg na Bora Bora.


DZIEŃ 14:

Przelot na uroczą wyspę Moorea. Wnętrze wyspy tworzą pokryte zieloną dżunglą góry o niezwykłych kształtach schodzące wprost do turkusowego morza, nie brakuje tu też miejsc związanych z kulturą polinezyjską. Czas na samodzielne spacery lub dla chętnych wycieczka (dodatkowo płatna – ok. 40 EUR) na najsłynniejszy punkt widokowy na wyspie, podziwianie niezwykłej panoramy i zwiedzanie miejsc dawnego kultu. Wypoczynek, plażowanie i nocleg na Moorea.


DZIEŃ 15:

Czas wolny na Moorea. Przelot lub rejs promem na pobliską Tahiti. Pożegnanie z Polinezją i wylot do Polski z przesiadkami .


DZIEŃ 16 - 17:

Podróż do Polski. Nocleg tranzytowy.


DZIEŃ 18:

Przylot do Polski.


Cena już od 4890 USD + 100 USD (opłata dewizowa płatna na miejscu) /os.


CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na całej trasie,
 • opłaty i podatki lotniskowe,
 • wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego,
 • noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach 3* lub 4*,
 • opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • bagaż;
 • opiekę polskiego pilota.

 

CENA NIE OBEJUMUJE:

 • kosztów uzyskania wizy USA,
 • drobnych napiwków,
 • ewentualnych wycieczek opcjonalnych wyszczególnionych w programie,
 • napojów,
 • posiłków (śniadania można dokupić na miejscu, pozostałe posiłki pomaga organizować pilot),
 • wieczornych wyjść i imprez,
 • noclegu tranzytowego w drodze powrotnej 75 USD/os.,
 • dopłaty do pok.1-os. 1170 USD.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Posiłki są organizowane na bieżąco w lokalnych restauracjach, jest też możliwość kupowania części jedzenia w sklepach. Należy posiadać paszport z wizą USA ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Po uzgodnieniu z biurem, chętni mogą przedłużyć wyjazd na własną rękę o kontynentalną część USA. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.