Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wyspy Południowego Pacyfiku: Samoa, Tonga, Fidżi, Vanuatu, Wyspy Salomona z krótkim wypoczynkiem na tropikalnych plażach - 21 dni

Wyspa Tanna – wulkan Yasur i melanezyjskie wioski, Savaii i Upolu – piękna esencja kultury polinezyjskiej, Fidżi – kraina „bula”, Tonga – wiekowe królestwo Pacyfiku, Rzadko odwiedzane Wyspy Salomona, Najpiękniejsze plaże i rafy koralowe

 


DZIEŃ 1-3:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Podróż lotnicza na Południowy Pacyfik. Po drodze nocleg tranzytowy w hotelu.


DZIEŃ 4:

Przylot na piękną wyspę Upolu w archipelagu Samoa ze stolicą w Apia. Samoa jest dla wielu najpiękniejszym archipelagiem na Pacyfiku. Na wyspach zachowano dawny tryb życia, społeczeństwo jest zorganizowane według tradycyjnej struktury, mieszkańcy w znacznej części żyją w owalnych, otwartych domach (fale) i ubierają się w kolorowe suknie (lavalava).

Przejazd do wypełnionej słodką wodą jaskini nadbrzeżnej, gdzie można popływać w chłodnej wodzie. Podziwianie pobliskiego wodospadu, postój na jednej z plaż. Następnie odwiedzimy prawdziwą samoańską wieś, gdzie zjemy typowy posiłek i będziemy starali się zbliżyć do bardzo gościnnych, uśmiechniętych i zazwyczaj otyłych mieszkańców. Zobaczymy jak żyją, czym zajmują się na co dzień i przekonamy się, że problemy są nawet w raju. Nocleg na wyspie Upolu.


DZIEŃ 5:

Podróż do portu do zachodniej części Upolu. Około godzinny rejs promem na wyspę Savaii, największą po Hawaii wyspę Polinezji. Na Savaii spotkamy się z dziewiczą przyrodą i z Samoańczykami, którzy zachowali swój tradycyjny styl życia. Nigdzie w Polinezji nie zachowały się tak wspaniale pradawne tradycje, jak na tej wyspie. Przejazd do wodospadów Olemoe, gdzie w idyllicznym otoczeniu będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Nocleg w bungalowach.


DZIEŃ 6:

Relaks na kolejnej, jeszcze piękniejszej plaży. Czas na kąpiele i nurkowanie na rafie koralowej. Droga powrotna, rejs na wyspę Upolu. Tego dnia jeszcze zajedziemy do uroczo usytuowanej świątyni bahaitów, jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Nocleg na Upolu.


DZIEŃ 7:

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką na wyspy Tonga, tysiącletniego królestwa, które jako jedyne na Pacyfiku nie zostało skolonizowane. To jedno z nielicznych miejsc na Pacyfiku, gdzie zachowały się doskonale zwyczaje polinezyjskie, a wiele osób wciąż nie ubiera się po europejsku. Namawiamy wszystkich uczestników (łącznie z mężczyznami), by wzorem Tongijczyków ubrać lokalne plecione spódnice. Nocleg na Tonga.


DZIEŃ 8:

Objazd wyspy Tongatapu: wybrzeże i plaże, miejsce lądowania Jamesa Cooka, kilka małych miejscowości, wizyta w lokalnym kościółku i dojazd do jedynego zabytku z dawnej epoki – mającej ponad osiemset lat kamiennej bramy Ha’amonga Maui. Jeśli dopisze szczęście, zobaczymy lokalną ciekawostkę – świnie brodzące po zatoce i łapiące ryby... Nocleg na Tonga.


DZIEŃ 9:

Dalszy pobyt na Tonga. Jeśli pozwoli pogoda i możliwości transportu, tego dnia przewidziana jest wyprawa na ważną w mitologii polinezyjskiej wyspę Eua (fakultatywnie, cena zależy od sposobu podróżowania i liczby uczestników). Na Eua utworzono park narodowy chroniący piękną przyrodę. Znajdują się tu też rzadko odwiedzane przez turystów wioski. Powrót na Tongatapu i nocleg.

 

DZIEŃ 10:

Wylot na Fidżi, zamieszkany przez ciemnoskórą ludność melanezyjską. Krótkie zwiedzanie stolicy kraju, miasta Suva, zamieszkanej przez licznych Hindusów. Przejazd Wybrzeżem Koralowym wyspy Viti Levu. Czeka nas też rejs rzeką i odwiedziny w lokalnej wiosce, gdzie wódz powita grupę ceremonią picia yaqony, lekko narkotycznego napoju uzyskiwanego ze sproszkowanego korzenia pieprzu metystynowego, najpopularniejszego napoju na wyspie. Po przyjęciu poczęstunku piesza wycieczka do ukrytych w gąszczu wodospadów, pod którymi można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Nocleg na Fidżi.


DZIEŃ 11 – 12 - 13:

Wypoczynek i relaks w hotelu przy plaży. Możliwość zorganizowania dodatkowej wycieczki po zachodniej części wyspy Viti Levu lub wycieczek morskich, nurkowania na rafie i korzystania ze sportów wodnych. Noclegi na Fidżi.


DZIEŃ 14:

Przejazd na lotnisko i przelot na wyspy Vanuatu, naszym zdaniem jeden z najciekawszych archipelagów Pacyfiku. Mieszkający tu ludzie pochodzenia melanezyjskiego utrzymują bardzo ciekawe zwyczaje i są niezwykle przyjaźni. Wyspy są bardzo atrakcyjne i pełne licznych ciekawostek przyrodniczych i kulturowych. Przesiadka na samolot w Efate i dalszy lot na niesamowitą wyspę Tanna. Odpoczynek po podróży. Nocleg w bungalowach nad oceanem.


DZIEŃ 15:

Wycieczka do wschodniej, malowniczej części wyspy, gdzie jest położony wulkan Yasur, niezwykła osobliwość przyrodnicza. Po drodze będziemy oglądać ogromne drzewa banianu, ponoć jeśli chodzi o masę, większe od amerykańskich sekwoi. Wjazd autami terenowymi na wulkan Yasur i obserwowanie niezwykłych wybuchów gorącej, rozświetlonej lawy.

Spektakl, przy którym bledną wszelkie pokazy sztucznych ogni. (Uwaga: wjazd na wulkan całkowicie na własne ryzyko – zagrożenie dla zdrowia i życia ze względu na możliwość gwałtownych wybuchów). Późno w nocy powrót do bungalowów na nocleg.


DZIEŃ 16:

Wycieczka do jednej z wiosek lokalnego plemienia, gdzie będzie można podziwiać lokalne zwyczaje, tańce i fotografować tubylców. Ku radości turystów ich ubranie jest wciąż bardzo niekompletne. Życie nie zmieniło się wiele od czasu odkrycia wyspy przez Jamesa Cooka. Mieszkańcy Tanny żyją bardzo biednie w domach zbudowanych z palmowych plecionek, zachowali jednak szereg tradycji, na szczęście tradycja ludożercza już zaginęła.

Powrót samolotem do Port Vila na wyspę Efate. Dla chętnych po przylocie zwiedzanie wyspy Efate (po bardzo dziurawej drodze, fakultatywnie), Forari – „miasto duch”, wioski Baofatu i Siviri, jaskinia Valeva, postój przy jednym z wodospadów. Nocleg w Port Vila. Nocleg.


DZIEŃ 17:

Przelot do Honiary na wyspie Guadalcanal, stolicy wulkanicznego archipelagurazdko odwiedzanych Wysp Salomona, liczącego ponad dziewięćset wysp. Wyspy Salomona należą do kultury melanezyjskiej, mieszkańcy o ciemnych twarzach są podobni do swych braci z wysp należących do Papui Nowej Gwinei. To tutaj toczyły się najbardziej zażarte walki z Japończykami w czasie II Wojny Światowej.

Rejon ten słynie z uroczych atoli, raf koralowych, lagun, podmorskich ogrodów pełnych ryb i wielobarwnych morskich stworzeń, żyją tu nawet tajemnicze diugonie. Po przylocie przejazd do hotelu. Odpoczynek i nocleg.


DZIEŃ 18:

Zwiedzanie Honiary i wycieczka po wyspie Guadalcanal: poznawanie kultury Wysp Salomona, obserwacja życia mieszkańców, poznawanie historii związanych z II Wojną Światową. Chętni mogą się udać na podwodną obserwację wojennych wraków. Nocleg w hotelu.


DZIEŃ 19 - 20:

Pożegnanie Wysp Salomona i wylot z przesiadkami i z noclegiem tranzytowym
do Polski.


DZIEŃ  21:

Przylot do Warszawy.


Cena już od 6890 USD + 1300 USD


CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na całej trasie,
 • podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych),
 • wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu,
 • śniadania w hotelach,
 • kolacja na Samoa,
 • obiad na Fidżi;
 • obiad na Vanuatu;
 • noclegi: hotele, pensjonaty i bungalowy minimum 3*,
 • opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie,
 • koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • bagaż;
 • polski pilot.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałego wyżywienia (organizuje na bieżąco pilot),
 • napojów,
 • zwyczajowych napiwków,
 • indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych (ok. 45 USD),
 • ewentualnych wycieczek fakultatywnych,
 • dopłaty do pok. 1-os. 1180 USD/os.


DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.