Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Chińska Legenda - wycieczka objazdowa

 

PEKIN - BADALING (MUR CHIŃSKI) - PEKIN - DATONG - PINGYAO - TAIYUAN

Dzień 1.
Warszawa - Pekin. Wylot z Warszawy.


Dzień 2.
Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. W pierwszej kolejności odwiedzimy Świątynię Lamy - jedną z największych i najważniejszych świątyń lamaistycznych na świecie ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów, a następnie udamy się na lunch. Po południu wizyta w Świątyni Niebia będącej jednym z głównych symboli Pekinu, miejscem modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu.


Dzień 3.
Pekin - Badaling (Mur Chiński) - Pekin. Po śniadaniu przejazd w kierunku Badaling, gdzie udamy się na spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru, a następnie odbędzie się przerwa na lunch. W dalszej kolejności zobaczymy grobowce cesarzy z dynastii Ming. Przejedziemy wzdłuż legendarnej Drogi Duchów i wejdziemy na teren jednego z 13 grobowców. W drodze powrotnej do Pekinu odwiedzimy zakład rzemieślniczy, w którym zobaczymy pokaz techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Obiadokolacja ze słynną "kaczką po pekińsku".


Dzień. 4.
Pekin. Śniadanie. Przejazd na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Ten największy i najważniejszy plac "Państwa Środka" sąsiaduje z gmachami Mao Zedonga i Parlamentu. Plac rozciąga się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju stanowiącą wejście od południa do Zakazanego Miasta. Monumentalna budowla Mauzoleum Mao Zedonga wzniesiona została w latach 1976-1977 i stanowi miejsce pochówku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej. Zakazane Miasto - zwiedzimy wybudowany w XV w. Pałac Cesarski, w którym 9999 komnat pełniło funkcję rezydencji 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing.

Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Odwiedzimy również tradycyjną chińską herbaciarnię udamy się na przejażdżkę rikszami po najstarszych uliczkach miasta (dzialnica tzw. hutongów) oraz odwiedzimy wytwórnię jedwabiu. Lunch w trakcie zwiedzania, a wieczorem obiadokolacja u chińskiej rodziny.


Dzień 5.
Pekin - Datong (przejazd pociągiem, ok. 6h). Po śniadaniu przejazd na stację kolejową, skąd udamy się w podróż pociągiem na zachód, do Datongu. Po dotarciu na miejsce przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.


Dzień. 6.
Datong - Pingyao (przejazd autobusem, ok. 5h). Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta rozpocznie się od spaceru po starych uliczkach, gdzie zatrzymamy się pod Ścianą Dziewięciu Smoków z epoki Ming. Ten urzekający mur o klinkierowych cegłach w pięciu barwach strzegł dawniej wejścia do pałacu trzynastego cesarza dynastii, wstrzymując złe moce. Głównym punktem zwiedzania miasta będą Groty Wzgórza Chmur (Yungang Shiku) ze wspaniałymi świątyniami skalnymi, każda o indywidualnych cechach. Po południu przejedziemy do miasteczka Pingyao, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja w restauracji.


Dzień. 7.
Pingyao - Taiyuan. Śniadanie. Zwiedzanie starego miasta Pingyao, słynącego z najlepiej zachowanej zabudowy epok dynastii Ming oraz Qing, a także pierwszego w Chinach banku. Miasteczko o regularnej szachownicy ulic otacza dobrze zachowany mur o długości 6 km. Przerwa na lunch, po którym udamy się do pobliskiej rezydencji rodu Qiao. Na koniec dnia, przejazd do przemysłowego miasta Taiyian - stolicy prowincji Shanxi. Obiadokolacja w hotelu.


Dzień 8.
Taiyuan - Pekin (przejazd pociągiem, ok. 4h). Po śniadaniu udamy się do leżącej na przedmieściach, świątyni Jinci słynącej z przepięknego ogrodu oraz składających się na kompleks - pałaców, mostów, pawilonów oraz sal pochodzących z różnych okresów. Zapierające dech w piersiach krajobrazy przyciągają corocznie tłumy turystów. Przerwa na lunch, a następnie powrót pociągiem do Pekinu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 9.
Pekin - Warszawa. Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Cena wycieczki od: 3.500 PLN/os.

Cena zawiera:

  • przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa bezpośrednio ewentualnie z jedną przesiadką w Europie
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,
  • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje według programu (w cenie 1 szklanka napoju),
  • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągami
  • zwiedzanie według programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
  • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota

Cena nie zawiera:

  • dopłaty do pokoju jednoosobowego wycena indywidualna dla singla
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych ok. 150 USD/os. obowiązkowo płatne pilotowi na miejscu,
  • kosztów wizy chińskiej


Tagi: wycieczki do Chin, wycieczki objazdowe po Chinach, Pekin i stolice Chin, Cesarskie Chiny, zwiedzanie Chińskiego Muru, hotele w Chinach, wyjazdy indywidualne do Chin, wiza Chińska, biuro podróży, rejs po rzece Jangcy, polski przewodnik w Chinach, przeloty do Chin,

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.