Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wycieczka objazdowa - Cesarskie Chiny

PEKIN - XI'AN - LUOYANG - NANKIN - WUXI - SUZHOU - LUZHI - SZANGHAJ

 


DZIEŃ 1:

Warszawa - Pekin. Wylot z Warszawy.


DZIEŃ 2:

Pekin.Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu. zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej wyłącznie w przypadku posiadania przez hotel wolnych pokoi. Następnie przejazd na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), gdzie zapoznamy się z architekturą największego i najważniejszego placu "Państwa Środka", sąsiadującego z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu. Zobaczymy też Świątynię Nieba - jedno z głównych miejsc kultu z okresu panowania dynastii Ming i Qing. Spacer zabytkową uliczką Qianmen. Nowoczesny Pekin: rzut oka na budynek Opery Narodowej. Powrót do hotelu, obiadokolacja.


DZIEŃ 3:

Pekin. Po śniadaniu grobowce cesarzy z Dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13-tu grobowców oraz spacer wzdłuż legendarnej Drogi Duchów. Następnie wizyta w warsztacie rzemieślniczym. Przejazd do Badaling i zwiedzanie Wielkiego Muru - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru, uznanego za jeden z cudów świata. Powrót, po drodze: – krótki postój przy obiektach olimpijskich, możliwość zrobienia zdjęć. Obiadokolacja. Wspólne wyjście na wieczorny bazar z żywnością.


DZIEŃ 4:

Pekin. Śniadanie. Wizyta w pekińskim ZOO , w Pawilonie Pandy Wielkiej, uznawanej za skarb narodowy Chin. Następnie wizyta w Letnim Pałacu stanowiącym kompleks pałacowy z czasów schyłku cesarstwa w Chinach (XIX wiek). W Pałacu krótki rejs po jeziorze Kunming. Następnie wizyta w Świecie Pereł - demonstracja technik hodowli pereł słodkowodnych i możliwośc dokonania zakupów biżuterii i kosmetyków. Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Park Jingsan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.


DZIEŃ 5:

Pekin - Xi'an. Śniadanie. Wizyta w  Muzeum Narodowym.Spacer i przejażdżka rykszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongi). Następnie herbaciarnia w Wieży Bębnów - demonstracja sposobu parzenia i degustacja różnych gatunków chińskiej herbaty. Świątynia Harmonii i Pokoju - jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych. Wczesna obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem nocnym do Xi'an.


DZIEŃ 6:

Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie.  Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, produkującym kopie żołnierzy z terakoty. Muzeum Armii Terakotowej,  Mała Pagoda Dzikiej Gęsi – jeden z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii. Wizyta w Muzeum Xian. Obiadokolacja - pierożkowy bankiet (degustacja o. 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków).


DZIEŃ 7:

Xi'an - Luoyang. Śniadanie. historyczne mury miejskie. Wielki Meczet - XIV-wieczne centrum religijne wyznawców islamu, spacer po dzielnicy islamskiej. Przejazd super-szybkim pociągiem do Luoyang. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po malowniczym Starym Mieście.Obiadokolacja.


DZIEŃ 8:

Luoyang. Śniadanie. W programie Groty Longmen - unikalne płaskorzeźby wykute w skałach przez pokolenia mnichów. Świątynia Białego Konia - pierwsza świątynia buddyjska w Chinach. Czas wolny na zakupy w lokalnym supermarkecie. Obiadokolacja.


DZIEŃ 9:

Luoyang - Zhengzhou. Śniadanie. Całodzienna wycieczka do klasztoru Shaolin, miejsca narodzin słynnego stylu walki "Kung - fu", oraz udział w pokazie adeptów szkół walki w Shaolin. Las Pagód - miejsce pochówku klasztornych mnichów. Przejazd do Zhengzhou. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 10:

Zhengzhou - Nankin. Po śniadaniu przejazd szybkim pociągiem do Nankinu. Zwiedzanie miasta - wizyta w muzeum upamietniającym Masakrę Nankińską, dokonaną przez wojska japońskie na przełomie 1937-38 roku. Wjazd na Most na Rzece Jangcy. Stare Miasto - malownicze uliczki przypominające czasy cesarskich Chin. Świątynia Konfucjusza - miejsce poświęcone największemu chińskiemu filozofowi. Obiadokolacja.


DZIEŃ 11:

Nankin - Wuxi - Suzhou. Po śniadaniu wizyta w leżącym nad Wielkim Kanałem mieście Wuxi - jednego z ważniejszych miast legendarnego Królestwa Wu. Odwiedzimy ogród Li, gdzie przespacerujemy labiryntem alejek, i popływamy łódkami po jeziorze Tai. Następnie odwiedzimy rodzinny zakład przemysłowy. Przejazd do Suzhou. Obiadokolacja.


DZIEŃ 12:

Suzhou. Po śniadaniu zwiedzanie Suzhou - miasta nazywanego "Wenecją Wschodu" i "Miastem - Ogrodem". Zobaczymy tu Ogród Mistrza Sieci, Ogród Pokornego Zarządcy, fabrykę jedwabiu oraz Instytut Hafciarstwa, a także zabytkową uliczkę Guangqian. Obiadokolacja. Nowe oblicze Suzhou - przejazd autokarem w okolice Jeziora Złotego Koguta.


DZIEŃ 13:

Suzhou - Luzhi - Szanghaj. Poranny spacer po parku, gdzie mieszkańcy uprawiają ćwiczenia Tai Chi. Śniadanie. Przejazd autokarem do Luzhi - zabytkowej wioski, usytuowanej w obrębie sieci kanałów dorzecza Jangcy. Piesze zwiedzanie, a później rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie przejazd autokarem do Szanghaju, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorne wyjście do Xintiandi, ulubionej wśród chińczyków uliczki pubów i barów. Powrót do hotelu autokarem.


DZIEŃ 14:

Szanghaj. Po śniadaniu pojedziemy na nabrzeże (tzw. Bund) - symbol Szanghaju, pozostałość dawnej Dzielnicy Międzynarodowej. W programie również Plac Miejski oraz Perła Orientu - trzecia z najwyższych w Azji wież telewizyjnych. Następnie spacer po Nanjing Road i zwiedzanie Starego Miasta. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.


DZIEŃ 15:

Szanghaj - Warszawa. Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot do Polski.  Przylot do Warszawy.

 


Biuro zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą  w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

 

Cena od 5049 PLN/os.

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
 • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju)
 • lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w
 • przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych ok. 302 USD/os. obowiązkowo płatne pilotowi na miejscu
 • kosztów wizy chińskiej
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.