Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wycieczka objazdowa - Chiny - dwie stolice

PEKIN - HANGZHOU - WUZHEN - SZANGHAJ


DZIEŃ 1:

Warszawa Wylot z Warszawy


DZIEŃ 2:

Pekin (Tiananmen) Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Następnie  przejazd na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Ten największy i najważniejszy plac „Państwa Środka" sąsiaduje z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu. Plac rozciąga się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju stanowiącą wejście od południa do Zakazanego Miasta.

Monumentalna budowla Mauzoleum Mao Zedonga wzniesiona została w latach 1976-1977 i stanowi miejsce pochówku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej. Mauzoleum ma kształt kwadratu złożonego z dwóch platform z marmurowymi balustradami. W głównym holu budynku znajduje się zabalsamowane ciało Mao Zedonga w kryształowej trumnie umieszczonej na postumencie z czarnego marmuru. Wewnątrz budynku mieści się także trzymetrowy posąg Przewodniczącego zasiadającego w fotelu. Następnie rzut oka na nowoczesny Pekin - budynek Opery Narodowej. Wieczorem powitalna kolacja.


DZIEŃ 3:

Pekin (Letni Pałac) Po śniadaniu wizyta w Letnim Pałacu - wielkim kompleksie będącym letnią rezydencją władców u schyłku cesarstwa w Chinach. Świat Pereł - demonstracja techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków. Następnie przejazd pod Wielki Mur - jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Obiadokolacja.


DZIEŃ 4:

Pekin (Zakazane Miasto)  - Hangzhou Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Harmonii i Pokoju - jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych. Zakazane Miasto - zwiedzimy wybudowany w XV w. Pałac Cesarski, w którym 9999 komnat pełniło funkcję rezydencji 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Następnie Park Jingsan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy – przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Hangzhou (miejsca sypialne, 4 pax w przedziale)


DZIEŃ 5:

Hangzhou W godzinach porannych przyjazd do Hangzhou - jednej z dawnych stolic siedmiu królestw, położonej na południowym krańcu Wielkiego Kanału. Marco Polo, który odwiedził miasto w XIII w opisał je jako Kinsaj. Transfer na śniadanie w hotelu. Zwiedzanie jednego z najbardziej malowniczych chińskich miast rozpocznie się od Świątyni Lingying czyli Świątyni Natchnionego Odosobnienia, sięgającej swoją historią pierwszej połowy IV w, gdy na tym terenie wzniesiono jej pierwsze pawilony.

Przejażdżka łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym jedną z głównych atrakcji miasta. Spacer po jednym z malowniczych parków, otaczających taflę jeziora. Wizyta na plantacji zielonej herbaty. Zakwaterowanie. Obiadokolacja


DZIEŃ 6:

Hangzhou - Wuzhen Po śniadaniu wizyta w malowniczym Ogrodzie Rodziny Guo, stanowiącym prawdziwe arcydzieło sztuki ogrodowej. Przejazd autokarm do usytuowanego na sieci kanałów Wuzhen – jednej z najpiękniejszych wiosek wodnych w całych Chinach, nazywanej „chińską Wenecją”. Dawna, drewniana architektura, wąskie uliczki, plusk wody uderzanej wiosłami – wszystko to sprawia, że Wuzhen jest miejscem  magicznym. Wspólny spacer i zwiedzanie: muzeum dawnych, drewnianych łóżek, lokalne rzemiosło, wystawa obrazująca lokalny folklor.

Czas na indywidualne eksplorowanie labiryntu uliczek czy wędrówkę w poszukiwaniu kolejnych, malowniczych mostów – tych większych i tych całkiem małych. Kiedy zamykają się bramy i w Wuzhen pozostają tylko mieszkańcy – zapada cisza. Spacer wąskimi uliczkami – to niczym podróż do przeszłości. Trudno uwierzyć, że w tym ogromnym kraju są jeszcze takie miejsca…


DZIEŃ 7:

Wuzhen - Szanghaj. Śniadanie.Przejazd autokarem do Szanghaju. Świątynia Nefrytowego Buddy - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście oraz Bund – słynne szanghajskie nabrzeże. Później czas wolny na zakupy na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju. Obiadokolacja.


DZIEŃ 8:

Szanghaj Śniadanie. Szanghajskie Muzeum – znakomita kolekcja, obrazująca rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Perła Orientu - najwyższa wieża TV w Azji. Stare Miasto – spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja


DZIEŃ 9:

Szanghaj - Warszawa. Śniadanie. Czas wolny (uzależniony od godziny wylotu samolotu). Zakończenie programu i transfer na lotnisko, wylot do Polski. Lądowanei w Warszawie.


Biuro zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą  w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

Cena od 4.500 PLN/os. - zapytaj o terminy i wycenę

 

CENA ZAWIERA:

  • przelot na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,
  • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju),
  • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągami
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
  • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota,


CENA NIE ZAWIERA:

  • dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych ok. 150USD/os. obowiązkowo płatne pilotowi na miejscu,
  • kosztów wizy chińskiej
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.