Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wycieczka objazdowa - Chiny i Tybet

PEKIN - XI'AN -CHENGDU - LHASA – WUHAN - SZANGHAJ


DZIEŃ 1:

Warszawa - Pekin Wylot z Warszawy


DZIEŃ 2:

Pekin. Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) - panorama i architektura największego i najważniejszego placu „Państwa Środka". Świątynia Nieba - największy obiekt sakralny cesarskich Chin, miejsce modłów o pomyślne plony w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Czas na odpoczynek. Kolacja.


DZIEŃ 3:

Pekin. Śniadanie. Grobowce cesarzy z dynastii Ming - największa cesarska nekropolia. Spacer wzdłuż legendarnej Drogi Duchów oraz wizyta na terenie jednego z 13 grobowców. Wielki Mur: jeden z cudów świata - możliwość wędrówki po jednym z najlepiej zachowanych odcinków chińskiego muru. Przejazd w pobliżu wioski olimpijskiej - krótki postój i możliwość zrobienia zdjęć. Powrót do Pekinu, kolacja.


DZIEŃ 4:

Pekin. Śniadanie. Zakazane Miasto - zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Letni Pałac - najpiękniejszy ogród cesarski w Chinach z licznymi pawilonami wkomponowanymi w malowniczy krajobraz, spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii. Świat Pereł - pokaz zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów (biżuteria, kosmetyki). Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy, Przejazd nocnym pociągiem do Xi'an (miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale).


DZIEŃ 5:

Xi'an Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych; transfer do hotelu na śniadanie. Muzeum Armii Terakotowej - zwiedzanie najsłynniejszego muzeum, wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Historyczne mury miejskie. Spacer zabytkową uliczką, pełną sklepików m.in. z przyborami do kaligrafii. Kolacja - słynny bankiet pierożkowy.


DZIEŃ 6:

Xi'an - Chengdu Śniadanie, Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi - symbol miasta. Wielki Meczet - XIV-wieczne centrum religijne wyznawców islamu. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej. Lunch, po południu transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem do Chengdu (miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale).


DZIEŃ 7:

Chengdu Poranny przyjazd do Chengdu. Instytut Hodowli Pandy - możliwość spotkania pand, uważanych za narodowy skarb Chin (przejazd wózkami elektrycznymi typu melex z parkingu do pawilonów). Świątynia Wenshu – największy klasztor buddyjski Chengdu, pochodzący z czasów dynastii Tang, wizyta w herbaciarni. Spacer na Jinli – tzw. „Pierwszej Alei Królestwa Shu” - historycznej części handlowej pochodzącej z okresu Trzech Królestw. Czas na zakupy. Kolacja w stylu syczuańskim.


DZIEŃ 8:

Chengdu - Lhasa Po śniadaniu przelot samolotem do Lhasy - stolicy Tybetu. Rzut oka na miasto - Plac Potala, ulica Barhkor. Zakwaterowanie, wolny czas na odpoczynek i aklimatyzację. Kolacja.


DZIEŃ 9:

Lhasa Śniadanie. Pałac Potala - rezydencja dalajlamów, budowla uznawana za architektoniczny cud świata. Klasztor Sera - wizyta w XV- wiecznym klasztorze lamaistycznym, udział w tradycyjnej debacie mnichów. Kolacja.


DZIEŃ 10:

Lhasa Śniadanie. Norbulingka - Letni Pałac dalajlamów. Świątynia Jokhang - najświętsze miejsce tybetańskich buddystów. Świątynia Drepung - jeden z największych klasztorów na świecie. Wizyta na bazarze Barkhor. Kolacja.


DZIEŃ 11:

Lhasa - Yamdrok Śniadanie i całodniowa wycieczka w okolice jeziora Yamdrok - trzeciego co do wielkości jeziora w Tybecie. Obiadokolacja.


DZIEŃ 12:

Lhasa – Chengdu - Wuhan Śniadanie. transfer na lotnisko, przelot do Chengdu, a następnie przelot do Wuhan. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

 


DZIEŃ 13:

 

Wuhan – Szanghaj Po śniadaniu Park Jeziora Wschodniego – największego jeziora śródmiejskiego w Chinach. Następnie Wieża Żółtego Żurawia, replika legendarnej wieży położona na Wzgórzu Wężowym. Przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Kolacja i nocleg.


DZIEŃ 14:

Szanghaj Śniadanie. Bund - symbol Szanghaju, pozostałość dawnej Dzielnicy Międzynarodowej. Perła Orientu - najwyższa wieża TV w Azji. Ogród Yu – jeden z piękniejszych historycznych ogrodów miasta. Stare Miasto - jeszcze niedawno zamknięta dzielnica chińską w międzynarodowym porcie. Później czas wolny na zakupy na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju. Obiadokolacja.


DZIEŃ 15:

Szanghaj - Warszawa Śniadanie. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot do Polski.


Biuro zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą  w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona. Z uwagi na szczególne warunki panujące w Tybecie (położenie na wysokości od 3700 m. n. p. m.) zalecamy konsultację z lekarzem przed podjęciem decyzji o wykupieniu wycieczki.

 

Cena od 10228 PLN/os.


CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • przeloty lokalne na trasie Chengdu-Lhasa-Chengdu
 • zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją,
 • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju),
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągiem (przedziały sypialne, 4 osobowe)
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
 • zezwolenie na wjazd do Tybetu
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota,


CENA NIE ZAWIERA:

 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczy, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych ok. 300 USD/os. obowiązkowo płatne pilotowi na miejscu,
 • kosztów wizy chińskiej i pośrednictwa - 320 PLN/os. (dopłata obowiązkowa)
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.