Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wycieczka objazdowa - Chiny z rejsem po Jangcy

PEKIN -   XI'AN - CHONGQUING - FENGDU - TRZY PRZEŁOMY (QUTANG, WU, XILING) - YICHANG – WUHAN – SUZHOU – LUZHI - SZANGHAJ

 


DZIEŃ 1:

Warszawa - Pekin Wylot z Warszawy.


DZIEŃ 2:

Pekin Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie (w przypadku przylotu w godzinach porannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania). Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) - panorama i architektura największego i najważniejszego placu „Państwa Środka”, spacer zabytkową uliczką Qianmen. Świątynia Nieba – jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Po powrocie do hotelu czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg w Pekinie.


DZIEŃ 3:

Pekin (Letni Pałac, Chiński Mur) Po śniadaniu wycieczka za miasto i zwiedzanie Letniego Pałacu pochodzącego z XIX w. Zobaczymy wspaniały przykład architektury pałacowej, liczne pawilony cesarskie w otoczeniu pięknego krajobrazu (m.in. Długa Galeria, Marmurowa Łódź). Po południu zwiedzanie Wielkiego Muru oraz spacer po jednym z najlepiej zachowanych jego odcinków. Powrót do Pekinu i przejazd i postój w pobliżu obiektów olimpijskich (możliwe w dni, kiedy nie odbywają się zawody sportowe). Obiadokolacja i nocleg w Pekinie. Wieczorne wyjście na bazar z żywnością.


DZIEŃ 4:

Pekin (Zakazane Miasto) – Xi’an  Po śniadaniu zwiedzanie Zakazanego Miasta - zwiedzanie położonego w sercu Pekinu Zimowego Pałacu Cesarskiego z XV w., rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich chińskich dynastii. Następnie Świątynia Harmonii i Pokoju – jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych, aktywne miejsce kultu religijnego. Wizyta w tradycyjnej herbaciarni połączona z pokazem tradycyjnego parzenia herbat chińskich, możliwością ich degustacji i zakupu. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xian.


DZIEŃ 5:

Xi'an Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi – symbol miasta, Muzeum Prowincji Shaanxi – kolekcja obrazująca historię regionu, uważanego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Wielki Meczet - XIV-wieczne centrum religijne wyznawców islamu, spacer po dzielnicy islamskiej. Obiadokolacja. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością.


DZIEŃ 6:

Xi'an Wcześnie rano spacer do parku, gdzie mieszkańcy miasta ćwiczą Tai – Chi, możliwość wspólnych ćwiczeń. Po śniadaniu Muzeum Armii Terakotowej – zwiedzanie najsłynniejszego muzeum Chin, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pochodząca z III w. p.n.e. kilkutysięczna armia terakotowych żołnierzy, uważana jest za jeden z cudów świata. Spacer malowniczą, zabytkową uliczką. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy, nocny pociąg sypialny do Chongqing.


DZIEŃ 7:

Chongqing Przyjazd do Chongqing w godzinach porannych. Transfer na śniadanie w hotelu. Spacer po Ciqikou – uliczce przypominającej dawne czasy miasta i jego historię. Wędrówka wzdłuż tej pełnej malowniczych sklepików uliczki pozwala na poznanie lokalnej atmosfery. Odpoczynek w lokalnej herbaciarni. Wizyta w Parku Erling, z którego rozciągają się najlepsze widoki na miasto i na port. Obiadokolacja w stylu syczuańskim. Wejście na statek 4 **** i zaokrętowanie.


DZIEŃ 8:

Chongqing (Rejs po Jangcy) - Fengdu Rozpoczęcie rejsu po Trzech Przełomach Rzeki Jangcy. Śniadanie. Po południu – zejście na ląd, zwiedzanie Fengdu zwanego “Miastem Duchów”. Zgodnie z miejscowymi wierzeniami tutaj trafiają dusze tych, którzy za życia nie zasłużyli na raj... Powrót na statek, kontynuacja rejsu. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.


DZIEŃ 9:

Rejs po Jangcy (3 przełomy) Po śniadaniu przepłynięcie przez przełom Qutang – pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały pozostawiają rzece niewiele miejsca powodując niezwykłe spiętrzenie jej nurtu. Przełom Wu zwany Wąwozem Czarownic, w którym w obliczu tysiącmetrowych skał po obu stronach rzeki przepływający statek sprawia wrażenie unoszącego się na wodzie niewielkiego liścia... Po południu zejście na ląd. Rzut oka na wąski strumień Shennong. Przepłynięcie przez przełom Xiling – liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.


DZIEŃ 10:

Rejs po Jangcy (Zapora na Jangcy) - Yichang - Wuhan Po śniadaniu dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy – będącej efektem jednego z największych na świecie projektów budowlanych. Zwiedzanie. Zakończenie rejsu w Yichang. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super – szybkim pociągiem do Wuhan. Transfer do hotelu – po drodze: przejazd mostem na Jangcy, spacer po centrum miasta, obiadokolacja.


DZIEŃ 11: 

Wuhan - Suzhou  Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Suzhou - miasta nazywanego "Wenecją Wschodu" i "Miastem - Ogrodem". Zobaczymy tu Ogród Mistrza Sieci oraz fabrykę jedwabiu. Obiadokolacja


DZIEŃ 12:

Suzhou – Luzhi – Szanghaj  Śniadanie. Przejazd autokarem do Luzhi - zabytkowej wioski, usytuowanej w obrębie sieci kanałów dorzecza Jangcy. Piesze zwiedzanie, a później rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie przejazd autokarem do Szanghaju. Bund – słynne szanghajskie nabrzeże.  Zakwaterowanie w hotelu. Następnie spacer po Nanjing Road. Obiadokolacja.  


DZIEŃ 13:

Szanghaj Śniadanie. Świątynia Nefrytowego Buddy - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście oraz Szanghajskie Muzeum – znakomita kolekcja obrazująca rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Stare Miasto – spacery uliczkami, przypominającymi  cesarskie Chiny. Obiadokolacja.


DZIEŃ 14:

Szanghai - Warszawa Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu.


Biuro zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą  w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

 

 

Cena od 7675 PLN/os.CENA ZAWIERA:

  • przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, podczas rejsu na statku 4 **** kajuty dwuoosobowe
  • wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju), podczas rejsu dodatkowo obiady
  • lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary,
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
  • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota

 

CENA NIE ZAWIERA: 

  • dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych - ok. 220 USD/os, obowiązkowo płatne pilotowi na miejscu
  • kosztów wizy chińskiej
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.