Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wycieczka objazdowa - Nefrytowe południe Chin

KANTON - GUILIN - LONGSHEN - YANGSHUO - KUNMING - DALI - LIJIANG - KANTON - ZHUHAI - MACAU - HONG KONG


DZIEŃ 1:

Warszawa - Kanton. Wylot z Warszawy.


DZIEŃ 2:

Kanton. Przylot do Kantonu i rozpoczęcie programu. Spacer po wyspie Shamian, będącej oazą spokoju i stanowiącej pamiątkę czasów kolonialnych. Do XIX w. było to jedyne miejsce w Chinach otwarte dla zagranicznych kupców. Brytyjczycy i Francuzi pobudowali tu eleganckie rezydencje z ogrodami, kościoły i zgromadzenia kupieckie. Po okresie komunistycznego zastoju dzielnica odżywa; remontuje się rezydencje, porządkuje parki i otwiera restauracje. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.


DZIEŃ 3:

Kanton - Guilin. Śniadanie. Zwiedzanie Akademii Rodziny Chen – rozległej rezydencji, należącej w przeszłości do jednego z najbogatszych klanów Południa Chin. Wizyta w Świątyni Sześciu Banianowych Drzew i na terenie muzeum związanego z jednym z władców należących do Południowych Królestw. Spacer po malowniczym targu Qinping. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem do Guilin (miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale).


DZIEŃ 4:

Guilin. Przyjazd do Guilin w godzinach rannych, transfer do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie - wzgórze Fubo (Wzgórze Ujarzmiające Fale) z którego rozpościerają się niezapomniane widoki na okolicę. Jaskinia Trzcinowej Fujarki - grota będąca przykładem niezwykłej erozji, pełna malowniczych form skalnych. Wizyta na plantacji herbaty. Kolacja.


DZIEŃ 5:

Guilin. Śniadanie. Całodzienna wycieczka do miejsca, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych w całych Chinach tarasy ryżowe Smoczego Grzbietu. Spacer zboczami tarasów do zabytkowej wioski zamieszkanej przez mniejszość narodową Yao. Powrót do Guilin, kolacja.


DZIEŃ 6:

Guilin - Yangshuo. Śniadanie. Chińskie krajobrazy - rejs statkiem po rzece Li do miasteczka Yangshuo (ponad czterogodzinna trasa rejsu wiedzie wzdłuż niezwykłych, krasowych gór noszących malownicze nazwy). Lunch w czasie rejsu. Czas wolny - odpoczynek i spacer w Yangshuo, niezwykle malowniczym miasteczku, nazywanym przez Chińczyków „małym rajem w dużym kraju". Kolacja.


DZIEŃ 7:

Yangshuo – Guilin – Kunming  Śniadanie. Przejażdżka rowerami wzdłuż rzeki Yulong z pięknymi krajobrazami okolicy. Rafting na bambusowych łodziach. Wizyta w malowniczej wiosce. Transfer na lotnisko w Guilin. Przelot do Kunmingu – stolicy prowincji Yunnan. Kolacja, zakwaterowanie w hotelu.


DZIEŃ 8:

Kunming Śniadanie. Wycieczka poza miasto: Kamienny Las – wędrówka niezwykłym labiryntem stworzonym przez naturę -  kilkudziesięciometrowe wapienne pinakle, zajmujące łącznie obszar około 300 km2 tworzą największy na świecie teren formacji krasowych tego typu. Powrót do Kunmingu. Zwiedzanie malowniczej Świątyni Bambusowej, słynącej z unikatowej kolekcji rzeźb, przedstawiających 500 Arhatów („świętych” postaci w religii buddyjskiej). Kolacja


DZIEŃ 9:

Kunming – Dali Śniadanie. Przejazd autokarem do Dali – malowniczego miasteczka, w którym odkryć można klimat dawnych Chin. Wspólny spacer po Starym Mieście, będącym doskonałym przykładem architektury sprzed kilku wieków. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.


DZIEŃ 10:

Dali Śniadanie. Trzy Pagody – te białe, marmurowe budowle pochodzące  z IX wieku przetrwały liczne trzęsienia ziemi i stanowią niezaprzeczalny symbol miasta. Wycieczka do Xizhou - lokalnej wioski, zamieszkanej przez mniejszość narodową Bai. Udział w rytualnej ceremonii picia herbaty. Powrót do Dali, kolacja.


DZIEŃ 11:

Dali - Lijiang  Śniadanie. Przejazd autokarem do Lijiang – miasteczka, będącego prawdziwą perłą Yunnanu. To malownicze miejsce zachwyca znakomitą architekturą i bogatą historią, dzięki czemu pobyt w tym miejscu może stać się prawdziwą „podróżą w czasie”. Wspólny spacer po Starym Mieście, które w całości wpisane jest na Listę UNESCO. Zakwaterowanie, kolacja.


DZIEŃ 12:

Lijiang Śniadanie. Wycieczka w Himalaje – Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka – najwyższe pasmo górskie Południowych Chin stanowiące przedsionek Himalajów.  Wjazd kolejką linową na wysokość 4500 m. n.p.m. (osoby z trudnościami oddechowymi i problemami kardiologicznymi mogą pozostać w niższych partiach).

Spacer wyznaczonym szlakiem i podziwianie niezwykłych widoków – w tym lodowca, uformowanego miliony lat temu. Zjazd kolejką linową. Przejazd do Klasztoru Yufeng – miejsca kultu religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu). Wizyta w lokalnej wiosce, zamieszkanej przez mniejszość narodową Naxi – to właśnie grupa etniczna Naxi, zamieszkująca Lijiang i okolice, dodaje temu miejscu specjalnego kolorytu. Jest to bowiem jedna z niewielu mniejszości narodowych w Chinach, która w tak mocny sposób kultywuje swoje tradycje i kulturę. Powrót do hotelu. Kolacja.


DZIEŃ 13:

Lijiang - Kanton Śniadanie. Staw Czarnego Smoka – wizyta w parku, z którego w pogodne dni rozpościera się niezwykły widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Ta panorama, wznosząca się w tle krystalicznie czystego stawu zasilanego górskimi źródłami - stanowi ujęcie widniejące na każdej pocztówce z Lijiang. Lunch. Transfer na lotnisko, przelot do Kantonu, transfer do hotelu.


DZIEŃ 14: 

Kanton – Zhuhai - Macau Śniadanie. Przejazd autokarem do Zhuhai, następnie przekroczenie granicy z Macau, miejsca będącego fascynującą pamiątką spotkania Zachodu ze Wschodem. Przejazd do miasta i zwiedzanie - Ruiny Katedry św.Pawła – z tej największej w Azji chrześcijańskiej świątyni pozostała jedynie monumentalna fasada. Plac Largo de Senado – główny plac Starego Miasta, otoczony gmachami w stylu kolonialnym.  Spacer po głównej arterii miasta - Avenida de Almeida Riberio. Wizyta w Świątyni Kun Lam, poświęconej Bogini Miłosierdzia. Kolacja we własnym zakresie, wieczorem możliwość wizyty w kasynie (we własnym zakresie).


DZIEŃ 15: 

Macau - Hongkong Śniadanie. Transfer do portu. Rejs promem do Hongkongu. To supernowoczesne miasto przez prawie 150 lat należało do Wielkiej Brytanii, jednak 96% mieszkańców stanowią Chińczycy. Program półdniowego zwiedzania obejmuje m.in. wyspę Hongkong, wzgórze Victoria, port Aberdeen, zatokę Repulse. Następnie przejazd na część lądową Kowloon, nabrzeże, Aleja Gwiazd, targ ptasi i kwiatowy, wizyta na nefrytowym bazarze. Kolacja we własnym zakresie.


DZIEŃ 16:

Hongkong Transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Europy. Lądowanie w Warszawie.


Biuro zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą  w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.


Cena od 10.328 PLN/os.


CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa - Kanton, Hong Kong - Warszawa z międzylądowaniem w porcie europejskim
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
 • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju), za wyjątkiem dni 14 i 15
 • lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota


CENA NIE ZAWIERA:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych - ok. 335 USD/os, obowiązkowo płatne pilotowi na miejscu
 • kosztów wizy chińskiej

- Zobacz wszystkie nasze programy wycieczek objazdowych po Chinach...Tagi: Chiny - wycieczki objazdowe różne programy, Mur Chiński, Pekin, Miasto Zakazane zwiedzanie, Chiny - zwiedzanie, Rejs po rzece Jangcy, Chiny i Tybet, wycieczki po Chinach,

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.