Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Bhutan + Indie 12 dni

Delhi, Paro, Thimpu, Phuntsoling, Kalimpong, Pelling, Tsongmo Lake,  Rumtek Monastery, Gangtok, Bagdogra, Bodhgaya, Varanasi, Delhi
 

 

1 DZIEŃ:

Delhi - Paro (Bhutan)
Po wylądowaniu w Delhi, przelot do Paro. Po przylocie do Paro transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Paro. Wizyta w Ta-dzong, narodowym Muzeum Bhutan, Paro Rinpung Dzong. Noc w hotelu.


2 DZIEŃ: 

Paro - Thimpu
Przejazd do Drugyal dzong i wizyta w ruinach fortecy. W drodze powrotnej - wizyta w Świątyni Kichu, powstałej w pierwszej połowie VII wieku. Jest to najstarsza świątynia wybudowana przez tybetańskiego króla Songtsena Gempo. Przejazd do Thimphu. Nocleg w Thimpu.


3 DZIEŃ: 

Timphu - Phuntsoling
zwiedzanie Timphu. Wizyta w czortenie, ogromnej stupie wybudowanej ku pamięci póĄniejszego króla Bhutan. Następnie wizyta w Bibiliotece Narodowej, Instytucie Medycyny Tradycyjnej, Instytucie Sztuki i Rzemiosła, klasztoru żeńskiego Zilukha oraz klasztoru Chnagnagkha. Przejazd do Phuntsoling nazywanej bramą do Indii Wschodnich. Nocleg w Phuntsholing.


4 DZIEŃ:

Phuntsoling - Kalimpong
Przejazd do Kalimpong, mijescowości spoczywającej na bujnych, zielonych obszarach w średnich pasmach Himalajów. To egzotyczne miasto pięknych ludzi, mistycznych i czarujących, z rzadką domieszką krwi ludu ze wzgórz. Gompy, niezwykłe kościoły, świątynie, mnisi i misjonarze koegzystują tu w pokoju i radości. Tutejszy osobliwy, ruchliwy bazar zachwyci każdego podróżnika.

Niczym puszka Pandory zawiera mnóstwo niespodzianek takich jak thanki - buddyjskie obrazy, ręcznie obrabiane srebro, bhutańskie tkaniny, chińskie lampy, lepczańskie sztylety, maski i wiele innych. Kalimpong to siedziba buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. To także ogród orchidei i innej egzotycznej roślinności oraz miejsce kolonialnych domostw i malowniczych widoków. Nocleg w Kalimpong.


5 DZIEŃ: 

Kalimpong - Gangtok
Przejazd do Gangtok i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Gangtok.


6 DZIEŃ: 

Gangtok - Tsongmo Lake - Gangtok
Przejazd z Gangtok nad jezioro Tsongmo i trekking wokół jeziora z panorama Himalajów w tle. Powrót do Gangtok i noc w hotelu.


7 DZIEŃ: 

Gangtok - Bagdogra - Gaya
Przejazd do Bagdogra na dworzec kolejowy i przejazd do Gaya. Noc w Pociagu.


8 DZIEŃ: 

Gaya- Bodhgaya
Przejazd do Bodhgaya.
Bodh Gaya jest dla buddystów z całego świata miejscem najświętszym, gdyż tutaj Budda doznał przebudzenia. Głównym miejscem kultu jest świątynia Mahabodhi. Z trzech stron wieże świątyni otacza kamienne ogrodzenie z I w p.n.e. pokryte rzeĽbionymi medalionami, kwiatami lotosu i scenami z życia Buddy. Wewnątrz ogrodzenia rośnie święte drzewo Bodhi, pod którym Budda medytował zanim dostał przebudzenia. Pierwotnie w miejscu świątyni stała okrągła stupa, zbudowana przez cesarza Asioka w III w p.n.e., ale została zrujnowana.

Wyznawcy buddyzmu z rożnych krajów przyjeżdżają tutaj żeby medytować a również żeby stawiać swoje świątynie. Jest tu świątynia tajska, japońska, klasztory tybetańskie, z Bhutanu i Birmy. Na największe święto Monlam Ćenmo, prowadzone przez dalajlamę ściągają tłumy wiernych.
Zespół świątyń Mahabodhi jest wpisany na listę UNESCO.
 

9 DZIEŃ: 

Bodhgaya - Sarnach ( 10 km od Varanasi) Varanasi
Dla wyznawców Buddyzmu Sarnach jest tak samo święty jak dla wyznawców hinduizmu Varanasi. Budda przybył do Parku Jeleni w 528 roku p.n.e. aby wygłosić swoje pierwsze kazanie po przebudzeniu. Centralnym obiektem zespołu świątynnego jest V-wieczna stupa Dhamekh, wzniesiona na miejscu, gdzie Budda wyłożył swoje nauki pięciu uczniom.

Na zachód od niej znajdują się ruiny stupy Dharmarajika, zbudowanej przez cesarza Asioka, jako relikwiarz szczątków Buddy. Warto wstąpić też do Muzeum Archeologicznego żeby zobaczyć między innymi kapitel kolumny Asioka, który stał się wzorcem herbu Indii.
Przejazd do Varanasi i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Varanasi.


10 DZIEŃ: 

Varanasi  -  Delhi
Wschód słońca podczas porannego rejsu łódką po rzece Ganges i obserwowanie obrzędów nad Gangesem, kremacji zwłok. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Po obiadokolacji uczestniczenie w uroczystościach i ceremoniach nad rzeką Ganges. Noc w pociągu sypialnym klasy A1.


11 DZIEŃ: 

Delhi
Transfer z dworca do centrum miasta i czas na zakupy,  wieczorem transfer na lotnisko międzynarodowe.


12 DZIEŃ: 

Powrót do Polski
Wylot do Polski
 


Cena już od 1779 US/os. CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie w hotelach 3***/ 4 ****  jak w tabeli lub o podobnym standardzie
 • przejazd busem / samochodem w Bhutan i Indiach
 • Wizy: buthanu
 • wyżywienie: śniadanie w Indiach
 • pełne wyżywienie: śniadanie + lunch + obiadokolacja w Bhutan
 • zwiedzanie z przewodnikiem angielskojęzycznym w Bhutan i Indiach
 • wszystkie bilety wstępu wg programu w Bhutan
 • pozwolenie na wjazd do Bhutan i Sikkim w Indiach
 • polski przewodnik na całej trasie wycieczki
 • wycieczka łodzią wzdłuż Gangesu o wschodzie słońca
 • bilet na pociąg sypialny Bagdogra do Gaya
 • bilet na pociąg sypialny Delhi - Varanasi
 • benzyna, opłaty drogowe i parkingowe

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletu na przelot z Warszawy do Delhi i powrót
 • biletu na przelot Delhi - Paro ok 350 USD
 • Ubezpieczenie indywidualne turystyczne na czas wyjazdu NNW
 • Wiza indyjska
 • napojów zimnych i alkoholowych zamawianych indywidualnie do posiłków,
 • ewentualnych opłat za filmowanie/robienie zdjęć,
 • zwyczajowych napiwków,
 • wydatków za telefon, pralnie itp.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.