Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie-Dardżyling,Sikkim,Bhutan - 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Kalkuta
Spotkanie grupyna Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Kalkuty.


2 DZIEŃ:

Kalkuta
Przylot do Kalkuty, stolicy Bengalu Zachodniego. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i wypoczynek. Dzień wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.


3 DZIEŃ:

Kalkuta – New Jalpaiguri
Śniadanie. Zwiedzanie Kalkuty: Świątynia Dżinistów, Ogród Botaniczny, Victoria Memorial, przejazd przez most Howrah, Plac Dalhousie, Fort Williams, budynki rządowe (z zewnątrz), katedra Św. Pawła, wizyta w centrum Matki Teresy. Lunch w ciągu dnia. Transfer na wieczorny pociąg i nocny przejazd do New Jalpaiguri (kuszetki).


4 DZIEŃ:

New Jalpaiguri – Kurseong – Dardżyling
Przyjazd do New Jalpaiguri. Śniadanie w restauracji. Dalszy przejazd do Kurseong. Wizyta na bazarze. Obiad w restauracji tybetańskiej. Przejazd do Dardżyling, miasta leżącego na zboczu wzgórza, otoczonego plantacjami herbaty, z masywem Kanczendzongi rozpościerającym się w tle. Nocleg.


5 DZIEŃ:

Dardżyling
Wcześnie rano wyjazd na Wzgórze Tygrysa z panoramą na Kanczendzongę, Mt. Everest, Makalu i Lhotse. Przejazd nad Jezioro Sencal, a następnie przejazd Kolejką Himalajską do klasztoru Ghoom. Zwiedzanie: Himalajski Instytut Górski Tenzinga Norgaya, Himalajskie zoo, gdzie obejrzeć można m.in. śnieżne lamparty, tygrysy syberyjskie, czerwone pandy, Centrum Pomocy Uchodźcom Tybetańskim i Himalajski Ogród Botaniczny. Wizyta na plantacji herbaty. Kolacja i nocleg.


6 DZIEŃ:

Dardżyling – Pelling
Śniadanie. Wyjazd do Pelling, niewielkiej wioski położonej na wysokości 2085 m n.p.m. Na północ od Pelling, widać już lodowce i szczyty Kanczendzongi. Po południu wycieczka do niewielkiej gompy Sanga Choling, jednego z najstarszych klasztorów w Sikkimie oraz do wodospadów. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


7 DZIEŃ:

Pelling – Gangtok
Śniadanie. Przejazd do Gangtok, stolicy Sikkimu, zamieszkanego przez reprezentacyjną dla całego Sikkimu etniczną mieszankę ludności. Reszta dnia przeznaczona na wypoczynek. Kolacja i nocleg.


8 DZIEŃ:

Gangtok
Śniadanie. Zwiedzanie Gangtok: klasztor Rumtek będący główną siedzibą szkoły Czarnych Czapek, Instytut Tybetologii Namgyal z kolekcją buddyjskiego piśmiennictwa i tank, Memoriał Chorten, monastyr Enchey oraz Instytut Palden Thondup. Kolacja i nocleg.


9 DZIEŃ:

Gangtok – Kalimpong – Bagdogra
Śniadanie. Przejazd do Kalimpong, niewielkiego miasteczka leżącego na górskim pograniczu Sikkimu i Bhutanu. Wycieczka po osadzie, zwiedzanie świątyni Kali, przystanki przy miejscowych klasztorach, domkach pozostałych po okresie brytyjskiego kolonializmu, szkółkach egzotycznej roślinności. Przejazd do Bagdogry. Kolacja i nocleg.


10 DZIEŃ:

Bagdogra – Paro – Thimpu
Wcześnie rano śniadanie. Przelot do Paro – stolicy Bhutanu. Z Paro przejazd w kierunku Thimphu przez Dolinę Paro, wzdłuż rzeki Pa Chu, mijając po drodze Ta Dzong i Paro Dzong. Wieczorem zwiedzanie Memoriał Chorten – uważanej za jedną z najpiękniejszych w Bhutanie stup. Kolacja i nocleg.


11 DZIEŃ:

Thimphu
Śniadanie. Wycieczka po mieście i zwiedzanie: Biblioteki Narodowej przechowującej zbiory buddyjskich manuskryptów, szkoły malarstwa, gdzie wykłada się sztukę tworzenia tradycyjnych bhutańskich malowideł, Muzeum Tekstyliów i Muzeum Folklorystycznego, Taschichhodzong – dawnej fortecy – najokazalszego budynku Bhutanu, dziś siedziby władz rządowych i religijnych.
Kolacja i nocleg.


12 DZIEŃ:

Thimphu – Punakha
Śniadanie. Przejazd do Punakha przez przełęcz Dochu-la (3088 m n.p.m.)., skąd widoczne są najwyższe szczyty Bhutanu. Zwiedzanie okolicy, m.in. Punakha Dzong położonego u zbiegu rzek Pho Chhu i Mo Chhu. Do 1955 r. Punakha Dzong był siedzibą władz Bhutanu i głównym centrum administracyjnym, dziś mieści m.in. szkołę buddyjską.

Zniszczony kilkakrotnie przez ogień i trzęsienie ziemi, dziś odbudowany wg oryginalnych planów, zachwyca swoim majestatem. Po południu krótki trekking wśród pól ryżowych do położonej na wzgórzu świątyni Chimi Lhakhang. Kolacja i nocleg.


13 DZIEŃ:

Punakha – Paro
Śniadanie. Powrót do Paro, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Ta Dzong (dziś siedziba Muzeum Narodowego) ze zbiorami sztuki, broni Bhutanu. Kolacja i nocleg.


14 DZIEŃ:

Paro
Po śniadaniu wycieczka do klasztoru Taktshang, zwanego Tygrysim Gniazdem. Klasztor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Bhutanie, zbudowany na skalnym stoku, na wysokości ok. 275 m nad poziomem Doliny Paro. W drodze powrotnej wizyta w Drugyel Dzong, a dalej w Klichu Lakhang – jednej z najstarszych świątyń Bhutanu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


15 DZIEŃ:

Paro – Warszawa
Śniadanie.Transfer na lotnisko i wylot do Europy przez Indie.


16 DZIEŃ:

Warszawa
Przylot do Warszawy.
 
 

Cena już od 6900 PLN + 3100 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Kalkuta i Paro – Warszawa ( przez jeden z europejskich i azjatyckich portów lotniczych) oraz Bagdogra - Paro
 • przejazdy klimatyzowanymi samochodami w Indiach, bez klimatyzacji w Bhutanie zgodnie z programem
 • przejazd pociągiem z Kalkuty do New Jalpaiguri (kuszetki)
 • zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2 os.
 • śniadania i kolacje w Indiach ( w 2. dniu tylko kolacja, w 3. i 4. dniu obiad zamiast kolacji), 3 posiłki w Bhutanie
 • wizę do Indii (paszport ważny min. 12 m-cy po powrocie z 1 wolną stroną, 1 wniosek wizowy +1 zdjęcie /os. Od poprzedniej wizyty w Indiach muszą minąć przynajmniej 2 miesiące), wizę do Bhutanu
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • napojów do kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie i fotografowanie

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 690 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.