Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie - Święte Miasta

DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA (TAJ MAHAL) - ORCHA - KHAJURAHO - VARANASI – DELHI

Dzień 1.
Warszawa - Delhi. Wylot z Warszawy.


Dzień 2.
Delhi Przylot do Delhi i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Istniejące od tysiącleci miasto należy do największych na świecie aglomeracji i jest ważnym centrum przemysłu i kultury, w którym ostre kontrasty tworzą sąsiadujące ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie. Fakultatywnie możliwa wycieczka (dodatkowo płatne pilotowi na miejscu - ok. 45 USD/os.) do Kompleksu Świątyni Akshardham - wspołczesnego hołdu dla hinduizmu i 1000 letniej tradycji Indii. Kolacja i nocleg.


Dzień 3.
Delhi. Po śniadaniu całodniowa wycieczka po starej i po nowej części miasta. W programie największy meczet w Indiach - wspaniały Jamma Masjid, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Następnie świątynia dżinijska i Brama Indii, stanowiąca okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich.

Położona w centrum miasta budowla wieczorem jest pięknie oświetlona i stanowi jedną z wizytówek miasta. Trawniki wokół Bramy to popularne miejsce odpoczynku turystów i mieszkańców miasta. Później zwiedzanie parku Raj Ghat, gdzie Mahatma Gandhi został poddany kremacji. Następnie Mury Czerwonego Fortu, który w dawnych czasach był pałacem szacha, później mieściły się tu koszary wojsk brytyjskich a obecnie muzeum. W dalszej kolejności dzielnica ambasad, Pałac Prezydencki oraz budynki Parlamentu Indyjskiego. W Nowym Delhi zwiedzanie słynnego minaretu Qutub, będącego najwyższym na świecie minaretem wykonanym z cegły. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 4.
Delhi - Jaipur. Śniadanie i przejazd do Jaipur, stolicy Radżastanu - najbardziej egzotycznego stanu Indii (ok. 6 godzin od Delhi). Wspaniałe, ponad trzymilionowe miasto w odróżnieniu od wielu innych indyjskich miast, charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową. Położone na skraju pustyni Jaipur przed wiekami stanowiło jedną ze stolic państwa Mogołów. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na zakupy i odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 5.
Jaipur. Po śniadaniu wycieczka do fortu Amber z przejażdżką na słoniach. Po drodze postój przy wzniesionym przez maharadżę Sawai Pratap Singha Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Jaipuru. Wzniesiona przy jednej z głównych ulic miasta, pełna przepychu budowla posiada fasadę z prawie tysiącem okienek, przez które damy dworu mogły obserwować życie codzienne gwarnej ulicy.

Później zwiedzanie Jaipur - "Różowego Miasta Indii" z dawnym Pałacem Miejskim, stanowiącym rozległy kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych utrzymanych w stylu połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Obecnie w pałacu mieści się muzeum i obserwatorium. Jednymi z najoryginalniejszych eksponatów są kilkusetlitrowe srebrne kadzie, w których przechowywano wodę z Gangesu do picia w czasie wizyt w Anglii, gdyż maharadża jako pobożny hinduista nie pił angielskiej wody. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 6.
Jaipur. Po śniadaniu czas wolny na zakupy na największym i najsłynniejszym bazarze miejskim Indii w Jaipur. Fakultatywnie możliwa wycieczka (dodatkowo płatne pilotowi na miejscu) do Świątyni Małp w Galcie (ok. 20 km, ok. 27 USD/os.) - miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 7.
Jaipur - Agra. Poranny wyjazd do Agry z przystankiem w Fatehpur Sikri, opuszczonym mieście zbudowanym przez Akbara dla upamiętnienia narodzin jego syna. Sale widowiskowe, pałace oraz meczety są nadal w doskonałym stanie. Przyjazd do hotelu w Agrze. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


Dzień 8.
Agra. Śniadanie. Zwiedzanie Taj Mahal, jednego z Siedmiu Cudów Świata. Bajeczny pałac, który jest świadectwem miłości cesarza Shahjahana do cesarzowej Mumtaz Mahal, został zbudowany w latach 1631-1653. Kolejna atrakcja to Fort Agra, budowla z czasów Akbara, ukończona w 1565 roku. Wewnątrz fortu znajduje jeden z największych marmurowych meczetów oraz Moti Masjid - wspaniała cytadela z marmurowymi pałacami, ozdobnymi wnękami oraz tarasowymi pawilonami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 9.
Agra - Orcha. Po śniadaniu przejazd pociągiem do Jhasi (ok. 2,5 h), a następnie autokarem do Orcha (20 km, ok. 1 h). Po zakwaterowaniu w hotelu odwiedzimy zabytkowy kompleks pałacowo-świątynny Orcha. Nocleg.


Dzień 10.
Orcha - Khajuraho. Po śniadaniu przejazd do Khajuraho, (178 km ok. 4 h), mistycznego miasta słynącego ze starożytnych świątyń hinduistycznych. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta i świątyń z mistrzowskimi rzeźbami przedstawiającymi ponad tysiąc lat historii Indii. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


Dzień 11.
Khajuraho - Varanasi. Po śniadaniu przejazd na dworzec kolejowy w Satna, skąd pociągiem dotrzemy do Varanasi, (ok. 8 godz. - miasta Boga Sziwy. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 12.
Varanasi. Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie. Zobaczymy poranny, pełen magii rytuał kąpieli modlących się wiernych. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie obejrzymy świątynie położone pomiędzy Gangesem i Varuną - m. in. Złotą Świątynię i Studnię Wiedzy. Później pojedziemy do osady Sarnath, w której według tradycji Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Czas wolny na spacer i zwiedzanie świętych miejsc. Transfer do hotelu w Varanasi. Zakwaterowanie. Nocleg.


Dzień 13.
Varanasi - Delhi. Około południa przejazd na lotnisko i przelot do Delhi. Po przylocie transfer do hotelu i czas na krótki odpoczynek przed podróżą. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i lot powrotny do Polski lub kontynuacja wypoczynku na Goa (konieczny nocleg tranzytowy w Delhi, wliczony w cenę).


Dzień 14.
Delhi - Warszawa. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Cena: 6.400 PLN/os.

Cena zawiera

 • przelot Warszawa - Delhi - Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją (2 dnia programu wczesny check-in w hotelu, w zależności od godziny przylotu do Delhi),
 • wyżywienie śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
 • przejazdy klimatyzowanymi autokarami,
 • przejazdy klimatyzowanymi pociągami na trasach Agra - Jhansi, Khajuraho - Varanasi,
 • przelot lokalny na trasie Varanasi - Delhi
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota.

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym,
 • opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 100 USD/os.
 • wycieczek fakultatywnych - ok 72 USD/os.
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok 2 USD/os. na dzień
 • wizy indyjskiej, którą należy wyrobić w Ambasadzie Indii w Warszawie koszt. 224 PLN + opłata pośrednictwa wyrobienia wizy

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.