Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie - wycieczka objazdowa Złoty Trójkąt 9 dni

DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA (TAJ MAHAL) - DELHI

Dzień 1. Warszawa - Delhi. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Delhi Przylot do Delhi i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Istniejące od tysiącleci miasto należy do największych na świecie aglomeracji i jest ważnym centrum przemysłu i kultury, w którym ostre kontrasty tworzą sąsiadujące ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie. Fakultatywnie możliwa wycieczka (dodatkowo płatne pilotowi na miejscu - ok. 45 USD/os.) do Kompleksu Świątyni Akshardham - wspołczesnego hołdu dla hinduizmu i 1000 letniej tradycji Indii. Kolacja i nocleg.

Dzień 3. Delhi. Po śniadaniu całodniowa wycieczka po starej i po nowej części miasta. W programie największy meczet w Indiach - wspaniały Jamma Masjid, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Następnie świątynia dżinijska i Brama Indii, stanowiąca okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich.

Położona w centrum miasta budowla wieczorem jest pięknie oświetlona i stanowi jedną z wizytówek miasta. Trawniki wokół Bramy to popularne miejsce odpoczynku turystów i mieszkańców miasta. Później zwiedzanie parku Raj Ghat, gdzie Mahatma Gandhi został poddany kremacji. Następnie Mury Czerwonego Fortu, który w dawnych czasach był pałacem szacha, później mieściły się tu koszary wojsk brytyjskich a obecnie muzeum. W dalszej kolejności dzielnica ambasad, Pałac Prezydencki oraz budynki Parlamentu Indyjskiego. W Nowym Delhi zwiedzanie słynnego minaretu Qutub, będącego najwyższym na świecie minaretem wykonanym z cegły. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 4. Delhi - Jaipur. Śniadanie i przejazd do Jaipur, stolicy Radżastanu - najbardziej egzotycznego stanu Indii (ok. 6 godzin od Delhi). Wspaniałe, ponad trzymilionowe miasto w odróżnieniu od wielu innych indyjskich miast, charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową. Położone na skraju pustyni Jaipur przed wiekami stanowiło jedną ze stolic państwa Mogołów. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na zakupy i odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5. Jaipur. Po śniadaniu wycieczka do fortu Amber z przejażdżką na słoniach. Po drodze postój przy wzniesionym przez maharadżę Sawai Pratap Singha Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Jaipuru. Wzniesiona przy jednej z głównych ulic miasta, pełna przepychu budowla posiada fasadę z prawie tysiącem okienek, przez które damy dworu mogły obserwować życie codzienne gwarnej ulicy. Później zwiedzanie Jaipur - "Różowego Miasta Indii" z dawnym Pałacem Miejskim, stanowiącym rozległy kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych utrzymanych w stylu połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Obecnie w pałacu mieści się muzeum i obserwatorium. Jednymi z najoryginalniejszych eksponatów są kilkusetlitrowe srebrne kadzie, w których przechowywano wodę z Gangesu do picia w czasie wizyt w Anglii, gdyż maharadża jako pobożny hinduista nie pił angielskiej wody. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6. Jaipur. Po śniadaniu czas wolny na zakupy na największym i najsłynniejszym bazarze miejskim Indii w Jaipur. Fakultatywnie możliwa wycieczka (dodatkowo płatne pilotowi na miejscu), do Świątyni Małp w Galcie (ok. 20 km, ok. 27 USD/os.) - miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7. Jaipur - Agra. Poranny wyjazd do Agry z przystankiem w Fatehpur Sikri, opuszczonym mieście zbudowanym przez Cesarza Akbara dla upamiętnienia narodzin swego syna. Sale widowiskowe, pałace oraz meczety są nadal w doskonałym stanie. Przyjazd do hotelu w Agrze. Zakwaterowanie i nocleg. Miasto założone przez sułtana delhijskiego na skrzyżowaniu szlaków handlowych do dziś odgrywa ważną role w życiu Indii. Ze względu na bogactwo zabytków stanowi jedno z największych centrów turystycznych kraju. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8. Agra. Śniadanie. Zwiedzanie Taj Mahal, jednego z Siedmiu Cudów Świata. Bajeczny pałac, który jest świadectwem miłości cesarza Shahjahana do cesarzowej Mumtaz Mahal, został zbudowany w latach 1631-1653. Kolejna atrakcja to Fort Agra, budowla z czasów cesarza Akbara, ukończona w 1565 roku. Wewnątrz fortu znajduje jeden z największych marmurowych meczetów oraz Moti Masjid - wspaniała cytadela z marmurowymi pałacami, ozdobnymi wnękami oraz tarasowymi pawilonami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9. Agra - Delhi. Po śniadaniu powrót do Delhi (około 5 godzin) i późny transfer na lotnisko. Zakończenie programu.

od 4.500 PLN/os.

Cena zawiera:

 • przelot Warszawa - Delhi - Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją (2 dnia programu wczesny check-in w hotelu, w zależności od godziny przylotu do Delhi),
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
 • transport klimatyzowanymi autokarami
 • zwiedzanie według programu (bez biletów wstępu)
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 75 USD/os., płatne na miejscu,
 • kosztu wycieczek fakultatywnych - ok. 80 USD/os.
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok 2 USD/os. na dzień
 • kosztu wizy indyjskiej
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.