Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie Południowe - Kerala 10 dni

Trivandrum, Kovalam, Alleppey, Kumarakom,  Munnar, Cochin

 


1 DZIEŃ: 

Frankfurt – Trivandrum - Kovalam
Transfer z lotniska i przejazd do resortu w Kovalam. Zakwaterowanie w resorcie  i noc w resorcie.


2 DZIEŃ:

Kovalam
Wypoczynek w resorcie. Plaże Kovalam ( Samundra Beach, Ashok Beach, Eve’s Beach i Lighthouse Beach) znajdują się na południe od miasta Trivandrum. Odkryte przez hipisów w latach 60 teraz stały się znanym kurortem z przepiekanymi resortami, restauracjami, centrami medycyny Ajurweda.

Chociaż medycyna Ajurweda była znana wiele tysięcy lat to do europy dotarła stosunkowo niedawno. Metoda leczenia za pomocą członowej terapii, czyli oleje, zioła, mleko, masaż i specjalna dieta zyskała miliony zwolenników na całym świecie. Przyjeżdżają tu zarówno turyści na zabiegi Odmładzania, czy odstresowujące, jak również osoby z wszelkiego rodzaju dolegliwościami.

Zazwyczaj leczenie w medycynie ajurwedyjskiej musi trwać min 2-4 tygodnie, można spróbować masażów i zabiegów SPA oferowanych w resortach. Plaże Kovalam są wciśnięte miedzy dwa skaliste urwiska, piasek jest złoty, a woda w morzu jest idealnie czysta. To wszystko sprawi, że poczujemy się wypoczęci i gotowi na wycieczkę po cudach natury, jakie oferuje nam Kerala. Noc w resorcie.


3 DZIEŃ: 

Kovalam
Wypoczynek na plaży. Noc w resorcie.


4 DZIEŃ:

Kovalam – Alleppey - houseboat (174 km / 4-5 godz)
Przejazd do Alleppey i zakwaterowanie na barkach pływających zwanych tutaj hausboat. Kettyyalloms, (Houseboat), czyli pływające barki mieszkalne są olbrzymimi rękodziełami, które wyrabia się w Kerala od bardzo tysiącleci. Taka barka ma długość ok 80 stop. Kiedyś były używane do transportu ryżu, orzechów kokosowych i innych towarów. Dzisiaj przystosowane do przewozu turystów są ekskluzywnymi hotelami na wodzie.

Zrobienie takiej barki wymaga nie lada umiejętności, są przecież wiązane ręcznie bambus po bambusie. Rejs barki odbywa się po lagunach, zwanych tutaj backwaters. Lunch i obiadokolacja jest serwowana na barkach podczas wycieczki. Noc spędzamy przycumowani przy brzegu i możemy spacerować lub wypoczywać na barce. Każda barka jest wyposażona w pełni umeblowane sypialnie z łazienkami w stylu zachodnim.  Na barce znajduje się też jadalnia, kuchnia, taras do opalania.... i wiele innych udogodnień.

Rejon Alleppey jest nazywany Wenecją Wschodu, ze względu na mnogość kanałów i lagun, które wdzierają się do miasta. Co roku w sierpniu odbywają się wyścigi łodzi – węży, które są charakterystyczne tylko dla tego regionu. Z łodzi możemy podziwiać pola ryżowe, palmy kokosowe, plantacje orzechów nerkowca i rybaków przy połowie owoców morza.


5 DZIEŃ:

houseboat  - Kumarakom
Rano po śniadaniu przepłyniecie do resortu w Kumarakom i transfer do bungalowów znajdującego się wewnątrz rezerwatu ptaków. Wypoczynek i fakultatywnie zabiegi Ajurweda. Można tu również odwiedzić świątynię hinduistyczna w miasteczku Kumarakam podczas pudży (czas zachodu słońca) i przyjrzenie się obrzędom adoracji Boga Siwy. Tu również Mahatma Gandhi prowadził kampanie nieposłuszeństwa obywatelskiego, którego celem było udostępnienie świątyń nietykalnym (pariasom). Noc w resorcie.


6 DZIEŃ: 

Kumarakom - Munnar
Malownicze miasteczko Munnar leży na wysokości ponad 1800 m npm w Górach Cynamonowymi. Munnar to znany kurort górski. Podczas gdy całe Indie niemal rozpuszczają się w upałach majowego słońca, a temperatury dochodzą do ponad 40 C z gór cynamonowych powiewa świeży zefir wilgotnego chłodnego powietrza. Znajduje się tu, zatem wiele kurortów, które zapełniają się do ostatniego miejsca w indyjskie majowe upały. Po przyjeĄdzie do Munar zakwaterowanie w hotelu/resorcie.


7 DZIEŃ: 

Munar
Największą atrakcją Munnar jest uroda okolicznych gór, zwłaszcza, że wiele z nich pokryta jest magicznie malowniczymi plantacjami herbaty. Chyba żadna inna roślinność nie robi takiego wrażenia, jak krzaki herbaciane pokrywające całe wzgórza i doliny.
Można również odwiedzić muzeum herbaty Tea Muzeum i podziwiać zachód słońca w Pothamedu. Spacery po plantacjach otaczających resort. Noc w hotelu/resorcie.

 
8 DZIEŃ: 

Munar –Rezerwat Ernakulam NP - Kochi (130 km / 3-4 godziny)
Przejazd do Kochi. Po drodze do Kochi przejeżdżamy przez Park Narodowy Eravikulam. Możemy zobaczyć najwyższy szczyt w kształcie głowy słonia zwany przez to Anaj Mudi (2695 m n.p.m.). Teren jest zamieszkały przez tara nilgijskiego, szarego kozła, makaki, lamparty, dhole – dzikie psy indyjskie. Wzgórza Eravikulam to również siedlisko różnego rodzaju ptactwa.  Po drodze zwiedzanie świątyni Sankaracharya i wodospadu Cheeyappara. Zakwaterowanie w hotelu. .


9 DZIEŃ: 

Kochi
Całodniowa wycieczka po mieście. Zwiedzanie: Synagogi Żydowskie - Jewish Synagogue i poznawanie zawiłych dróg mniejszości Żydowskiej w Indiach; Pałac Mattancherry zwany też Dutch Palace z freskiem opowiadającym historie Ramajany – eposu znanego wszystkim mieszkańca Indii. Spacer w dzielnicy żydowskiej pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków.

Potem przejazd do dzielnicy zwanej Fort Kochi i zwiedzanie: Kościoła St.Thomas Church, gdzie były pochowane szczątki Vasco de Guma; Katedry St.Mary's, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, odwiedzenie domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Spacer nad morzem i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci. Kochi to ośrodek handlu przyprawami i owocami morza. Zbudowany nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach.

Stare miasto i Fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Wieczorem występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala. Noc w hotelu.

 
10 DZIEŃ: 

Kochi - powrót
Transfer na lotnisko i przelot do kraju.

 


Cena już od 2500 PLN + 1154 USD/os.
 


CENA ZAWIERA:

 • Bilety na przelot Munich (Frankfurt) – Trivandrum – Munich ( Frankfurt)
 • przejazdy klimatyzowanym autobusem
 • zakwaterowanie w hotelach/resortach 4****  w pokojach dwuosobowych jak w tabeli lub o podobnym standardzie
 • wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
 • romantyczna przejażdżka z noclegiem barką sypialna (housebot) po lagunach
 • transfery na lotnisko, do hoteli
 • opieka polskiego pilota
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • przewodnicy w każdym zwiedzanym mieście
 • podatki za parkingi, drogowe  i promowych
 • ubezpieczenie indywidualne turystyczne NNW
 • podatki


CENA NIE ZAWIERA:

 • opłat za nakręcanie filmów,
 • pralnie,
 • rozmowy telefoniczne,
 • napoje zimne i alkoholowe zamawiane indywidualnie do posiłków
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.