Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie, Nepal 21 dni

1 DZIEŃ: 

Warszawa
Spotkanie grupyna Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku. Przelot do Delhi.


2 DZIEŃ:

Delhi
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i wypoczynek.
Śniadanie. Zwiedzanie DELHI - Qutab Minar (lista UNESCO), Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Świątynia Bahajów, Brama Indii, Pałac Prezydencki (z zewnątrz). Kolacja, nocleg.


3 DZIEŃ:  

Delhi
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie DELHI - Świątynia Sikhów, Świątynia Hinduistyczna, Czerwony Fort, Meczet Piątkowy (w miarę możliwości), miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Kolacja, nocleg.


4 DZIEŃ:  

Delhi - Mandawa
Śniadanie. Przejazd przez słynny z malowanych domów region SHEKHAWATI w Radżastanie do MANDAWY. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


5 DZIEŃ:  

Mandawa – Nawalgarh – Jaipur
Po śniadaniu zwiedzanie starych domów kupieckich z XVIII – XX w. ozdobionych malowidłami ściennymi w rejonie Nawalgarh. Przejazd do JAIPURU – stolicy Radżasthanu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.


6 DZIEŃ: 

Jaipur – Fort Amber – Jaipur
Po śniadaniu wycieczka do FORTU AMBER, dawnej siedziby maharadży Jaipuru. Wjazd do fortu na słoniach. Powrót do JAIPURU, zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego, Pałaców Maharadży, zespołu pałacowo-ogrodowego Rani Sisodia, postój przy Pałacu Wiatrów. Wieczorem pokaz tańców radżasthańskich. Kolacja, nocleg.


7 DZIEŃ: 

Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra
Śniadanie. Przejazd do Agry, po drodze zwiedzanie FATEHPUR SIKRI(lista UNESCO)– miasta wybudowanego przez cesarza Akbara w 1569 r. Zabytkowa część miasta zbudowana jest z czerwonego piaskowca i łączy cechy architektury hinduskiej i muzułmańskiej. Przyjazd do Agry. Kolacja, nocleg.


8 DZIEŃ: 

Agra – Sikandra - Agra
Rano podziwianie słynnego grobowca Taj Mahal (lista UNESCO) o wschodzie słońca. Powrót do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie AGRY stolicy imperium Mogołów: Czerwonego Fortu (lista UNESCO), pięknej marmurowej świątyni Radha Soami w dzielnicy Day-al Bagh oraz grobowca cesarza Akbara Wielkiego w SIKANDRZE. Kolacja, nocleg.


9 DZIEŃ:  

Agra – Gwalior – Orcha
Śniadanie. Przejazd autokarem do Orchy, po drodze zwiedzanie fortu GWALIOR: fort, Pałac Man Mandir, Pałac Jai Vilas. Przyjazd do ORCHY – niewielkiej wioski otoczonej wspaniale zachowanymi pałacami i świątyniami. Zwiedzanie świątyń: Rama Raja, Chaturbhuj (z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


10 DZIEŃ:

Orcha –Kajuraho
Śniadanie. Zwiedzanie wspaniałego pałacu Dżahangira, z którego górnych kondygnacji roztacza się piękny widok na okolicę. Przejazd do Kajuraho. Zwiedzanie wschodniego i zachodniego kompleksu świątyń w KHAJURAHO (lista UNESCO), ozdobionych rzeźbami sprzed tysiąca lat. Wieczorem dla chętnych udział w spektaklu „Światło i dźwięk”. Kolacja, nocleg.

 

11 DZIEŃ:

Kajuraho – Varanasi
Śniadanie. Przejazd do VARANASI przez ciekawy interior Indii. Dla chętnych możliwość przelotu na tym odcinku za dodatkową opłatą w miarę dostępności miejsc. Po drodze przerwa na obiad. Przyjazd do Varanasi. Zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.


12 DZIEŃ:

Varanasi
O świcie przejazd łodziami po Gangesie, podziwianie wschodu słońca, obserwacja rytualnych kąpieli, oglądanie zabytkowych świątyń i pałaców stojących wzdłuż zachodniego brzegu Gangesu. Powrót do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie VARANASI: świątyni Tulsi Manas, świątyni Durgi, świątyni Bharat Mata Mandir,przejazd przez tereny uniwersytetu.

Przejazd do SARNATH, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie;zwiedzanie muzeum historycznego ze słynnym pilarem cesarza Ashioki i buddyjskiej świątyni ufundowanej przez mieszkańców Sri Lanki. Kolacja, nocleg.


13 DZIEŃ: 

Varanasi – Sunauli – Bhairahawa (Nepal)
Śniadanie. Przejazd do granicy indyjsko-nepalskiej. Przekroczenie granicy (zmiana autokaru). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.


14 DZIEŃ:

Bhairahawa – Lumbini – Park Narodowy Chitwan
Po śniadaniu wyjazd do Lumbini – miejsca, w którym narodził się Budda. Dalszy przejazd malowniczą trasą prowadzącą przez Teray – pozostałości dżungli do Parku Narodowego CHITWAN (lista UNESCO), jednego z najpiękniejszych parków w Azji, gdzie można obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Po obiedzie piesza wycieczka do ośrodka hodowli słoni, safari na słoniach – możliwość oglądania dzikich zwierząt, takich jak małpy, nosorożce, dziki, lamparty, jelenie. Zakwaterowanie w bungalowach na terenie parku. Kolacja, nocleg.


15 DZIEŃ:

Chitwan – Pokhara
Wcześnie rano piesza wycieczka w celu obserwacji ptaków żyjących w dżungli. Śniadanie. Przejazd przez „Małe Himalaje” do Pokhary – miejscowości położonej nad pięknym, himalajskim jeziorem Phewa. Kolacja, nocleg.


16 DZIEŃ:

Pokhara
Śniadanie. Zwiedzanie POKHARY - wioski uchodźców tybetańskich, Świątyni Bindhyavasini i wodospadu Dawida. Dla chętnych fakultatywne pływanie łódką po jeziorze. Czas wolny na wypoczynek lub zakupy. Wieczorem pokaz tańców nepalskich. Kolacja, nocleg.


17 DZIEŃ: 

Pokhara  - Kathmandu
O wschodzie słońca dla chętnych podziwianie z tarasu hotelu Świętej Góry Nepalu – Maćhapućhare oraz masywu Annapurny lub fakultatywnie przejazd na punkt widokowy Sarangkot, skąd roztacza się widok na wspaniałe himalajskie szczyty (przy dobrej widoczności). Śniadanie. Przejazd malowniczą, górska trasą do stolicy Nepalu – Kathmandu. Zwiedzanie stupy buddyjskiej na szczycie wzgórza SWAJAMBHUNATH (wejście po 365 schodach). Po drodze lunch. Przyjazd do Kathmandu, nocleg.


18 DZIEŃ: 

Kathmandu – Bhaktapur – Patan – Kathmandu
Śniadanie. Zwiedzanie DOLINY KATHMANDU (wszystkie odwiedzane miasta zapisane na liście UNESCO) przejazd do BHAKTAPUR, zwiedzanie Złotej Bramy, Pałacu Królewskiego, Świątyni Njatapola. Następnie przejazd do PATAN, zwiedzanie Placu Durbar z zespołem świątyń oraz Pałacem Królewskim. W ciągu dnia lunch. Powrót do Kathmandu, nocleg.


19 DZIEŃ:

Kathmandu – Bodhnath – Pashupatinath – Kathmandu
Rano dla osób chętnych lot widokowy nad Himalajami. Śniadanie. Wycieczka do BODHNATH, oglądanie największej stupy nepalskiej, następnie przejazd do PAŚIUPATINATH – największego hinduistycznego sanktuarium w Nepalu, położonego nad świętą rzeką Bagmati. Zwiedzanie KATHMANDU - Placu Durbar z zespołem świątyń i Pałacem Królewskim oraz Domu Żywej Bogini Kumari. Kolacja w restauracji nepalskiej z pokazem tańca. Nocleg.


20 DZIEŃ: 

Kathmandu – Delhi
Śniadanie. Czas wolny. Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Delhi. Przejazd do hotelu w pobliżu lotniska, kolacja i nocleg. Nocny transfer na lotnisko


21 DZIEŃ:

Delhi – Warszawa
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
 

Cena już od 6140 PLN + 1850 USD/os.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Delhi, Kathmandu – Delhi – Warszawa ( przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2 os. z łazienką oraz domkach typu „bungalow” w Parku Chitwan
 • śniadania i obiady lub kolacje w większości w formie bufetu, w Parku Chitwan śniadanie, obiad i kolacja
 • dodatkowe atrakcje: pokaz tańców radżastańskich, wjazd do Fortu Amber na słoniach, przejazd łodziami po Gangesie w Varanasi, safari na słoniach w Chitwan, pokaz tańców nepalskich
 • wizę do Indii (paszport ważny min. 12 m-cy po powrocie z 1 wolną stroną, 1 wniosek wizowy + 1 zdjęcie /os. Od poprzedniej wizyty w Indiach muszą minąć przynajmniej 2 miesiące)
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie ( KL, NW, bagaż)
 • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy do Nepalu (25 USD + 2 zdjęcia/os, 1 strona wolna w paszporcie)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 150 USD
 • napojów do obiadów i kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego:  730 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.