Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie, Sri Lanka 18 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa - Delhi
Spotkanie grupyna Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Delhi.


2 DZIEŃ:

Delhi – Jaipur
Przylot do Delhi. Przejazd do Jaipuru – stolicy Radżasthanu. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja i nocleg.


3 DZIEŃ:

Jaipur – Fort Amber - Jaipur
Śniadanie. Zwiedzanie FORTU AMBER, dawnej siedziby maharadży Jaipuru. Wjazd do fortu na słoniach. Powrót do Jaipuru, zwiedzanie miasta: Obserwatorium Astronomicznego, Pałaców Maharadży, zespołu pałacowo – ogrodowego Rani Sisodia, postój przy Pałacu Wiatrów. Wieczorem pokaz tańców radżasthańskich. Kolacja, nocleg.


4  DZIEŃ:

Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra
Śniadanie. Przejazd do Agry, po drodze zwiedzanie FATEHPUR SIKRI(lista UNESCO)– miasta wybudowanego przez cesarza Akbara w 1569 r. Zabytkowa część miasta zbudowana jest z czerwonego piaskowca i łączy cechy architektury hinduskiej i muzułmańskiej. Przyjazd do Agry. Kolacja, nocleg.


5 DZIEŃ:

Agra – Sikandra – Agra
Rano podziwianie słynnego grobowca Taj Mahal (lista UNESCO), o wschodzie słońca. Śniadanie. Zwiedzanie AGRY - stolicy imperium Mogołów: Czerwonego Fortu (lista UNESCO), pięknej marmurowej świątyni Radha Soami w dzielnicy Dayal Bagh oraz grobowca cesarza Akbara Wielkiego w SIKANDRZE. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


6 DZIEŃ:

Agra – Delhi
Śniadanie. Przejazd do Delhi. Zwiedzanie miasta - Qutab Minar (lista UNESCO), Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Świątynia Bahajów, Brama Indii, Pałac Prezydencki (z zewnątrz). Kolacja, nocleg.


7 DZIEŃ:

Delhi – Kolombo
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie DELHI - Świątynia Sikhów, Świątynia Hinduistyczna, Czerwony Fort, Meczet Piątkowy (w miarę możliwości), miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiad w ciągu dnia.
Transfer na lotnisko i wieczorny lot do Kolombo.  Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.


8 DZIEŃ:

Kolombo – Anuradhapura – Aukana – Habarana  
Śniadanie. Wyjazd do Anuradhapura (lista UNESCO) – stolicy królestwa Syngalezów IV w. p.n.e. – X w. n.e. Po drodze postój w Aukana, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych posągów stojącego Buddy ( wys. ok. 13 m.), wykuty w skale w V w. n.e. Po zwiedzaniu ruin Anuradhapura przejazd do hotelu w Habarana  na kolację i nocleg.


9 DZIEŃ:

Habarana – Polonnaruwa – Sigiriya – Habarana
Po śniadaniu jedziemy do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów (XIIw.) Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, świątynię Siwy, okrągłą świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy w Gal Vihara. Po południu wejdziemy na skałę Sigiriya zwaną „Fortecą w Niebie” lub „Skałą Lwa”. Zobaczymy ruiny pałacu króla Kassyapy. W połowie wysokości skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Kolacja i nocleg w Habarana.


10 DZIEŃ:

Habarana – Dambulla – Kandy
Śniadanie. Wyjazd do Kandy. Po drodze odwiedzą Państwo Dambulla (lista UNESCO), kompleks skalnych jaskiń-świątyń buddyjskich z I w. n.e., ogród przypraw takich jak cynamonowce, drzewa kakaowe, pieprzowe. Zatrzymamy się też w fabryczce batiku, Po południu zwiedzanie Świątyni Zęba w KANDY, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju – ząb Buddy. Pokaz tańców tradycyjnych w świątyni. Kolacja i nocleg w Kandy.

 

11 DZIEŃ:

Kandy – Pinnawela – Peradeniya - Kandy
Śniadanie. Wyjazd do Pinnawela, sierocińca dla opuszczonych i rannych słoni, który powstał w 1975 roku. Najlepszy czas na wizytę to oczywiście czas karmienia albo kąpieli. Po południu zwiedzanie Kandy, m.in. Plac targowy, Gem Museum, Centrum Sztuki i Rękodzieła.  Kolacja i nocleg w Kandy.


12 DZIEŃ:

Kandy – Nuwara Eliya
Śniadanie. Spacer po ogrodzie botanicznym PERADENIYA o powierzchni 60 ha, z kolekcją ponad 200 gatunków orchidei oraz kilku tysięcy gatunków roślin, z których wiele występuje tylko na Sri Lance.

Wyjazd w stronę Nuwara Eliya. Po drodze wizyta na plantacji herbaty, gzie można przyjrzeć się pracującym tam kobietom, a w pobliskiej miejscowości napić się doskonałej, aromatycznej herbaty. Po przyjeździe do NUWARA ELIYA zwiedzanie miejscowości położonej malowniczo w górach na wys. 1890 m. n.p.m., gdzie temperatura spada nawet poniżej 10 st.C. Miasteczko zbudowano na wzór angielskiej wioski z początków XIX w. Kolacja i nocleg w Nuwara Eliya.


13 DZIEŃ:

Nuwara Eliya – Hikkaduwa/Beruwela
Śniadanie. Wyjazd w kierunku miejscowości wypoczynkowej. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu położonym przy plaży.


14 – 15 DZIEŃ:

Hikkaduwa/Beruwela
Wypoczynek nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, w miejscowości wypoczynkowej na zachodnim brzegu wyspy. Śniadania i kolacje w formie bufetu. Możliwość korzystania z programów rozrywkowych oferowanych przez hotel.


16 DZIEŃ:

Kolombo – Bombaj
Śniadanie. Przejazd do Kolombo. Zwiedzanie miasta, m.in. dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Lunch w restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do Bombaju. Transfer do hotelu, nocleg.


17 DZIEŃ:

Bombaj – Elephanta – Bombaj
Śniadanie. Wycieczka na wyspę ELEPHANTĘ - zwiedzanie świątyń skalnych z VIII w. (lista UNESCO), w tym olbrzymiego popiersia trójgłowego boga Siwy. Powrót do BOMBAJU: podziwianie Bramy do Indii, Fontanny Flory, przejazd promenadą nadmorską zwaną Naszyjnikiem Królowej, w miarę możliwości wizyta w Muzeum M. Gandhiego. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.


18 DZIEŃ:

Bombaj – Warszawa
Wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.
 


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Delhi, Bombaj – Warszawa ( przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty Delhi – Kolombo – Bombaj
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem lub autokarem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2 os. z łazienką i klimatyzacją
 • śniadania i obiady lub kolacje na całej trasie
 • dodatkowe atrakcje: pokaz tańców radżastańskich, wjazd do Fortu Amber na słoniach
 • wizę do Indii (paszport ważny min. 12 m-cy po powrocie z 1 wolną stroną, 1 wniosek wizowy + 1 zdjęcie /os. Od ostatniej wizyty w Indiach muszą upłynąć minimum 2 miesiące)
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 100 USD Indie i 135 USD Sri Lanka
 • napojów do obiadów i kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie i fotografowanie
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego: 775 USD
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.