Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie + Chiny + Tybet + Nepal + Bhutan 22 dni

Pekin, Lhasa, Yamdrok Tso, Gyantse, Shigatse, Mt Everest BC, trekking, Tingri, Zhangmu, Kathmandu, Pokhara, Austrian Camp, trekking Annapurna, Kathmandu, Paro, Thimpu, Phuntsoling, Kalimpong, Pelling, Mt.Kangchendzonga, Tsongmo Lake,  Rumtek Monastery, Gangtok, Bagdogra, Delhi


DZIEŃ 1:

Warszawa - Pekin
Zbiórka 2 godziny przed odlotem na lotnisku w Warszawie i wylot o 16:00, przylot do Moskwy 20:05, przesiadka w Moskwie i wylot do Pekinu 22:25


DZIEŃ 2:

Pekin - Lhasa
Po przylocie na lotnisko w Pekinie o godzinie 09:50. Transfer do centrum Pekinu. Zwiedzanie: Plac Tiananmen, Zakazane Miasto. W miarę możliwości - wizyta w mauzoleum Mao Zedonga (w niektóre dni mauzoleum bywa zamknięte). Czas na lunch i Świątyni Nieba -  symbolu cesarskich Chin; miejsce, w którym cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i o 21:30  przejazd nocnym pociągiem do Lhasa. Noc w pociągu.


DZIEŃ 3:

Pekin - Lhasa
Całodzienna podróż w pociągu. Noc w pociągu.


DZIEŃ 4:

Lhasa
Po południu  o godz. 16:07 po przyjeĄdzie do Lhasa zakwaterowanie na nocleg w hotelu. Popołudnie wolne na aklimatyzację. Noc w hotelu.


DZIEŃ 5:

Lhasa
Całodniowe zwiedzanie Lhasa. Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy.

Po lunch wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany, 13-piętrowy klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Przejście na Barkhol Market, który jest sercem starego Lhasa. Odwiedzenie Świątynie Jokhang - celu pielgrzymek z calego Tybetu. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych. Obiadokolacja w reatauracji. Nocleg w Lhasa.


DZIEŃ 6:

Lhasa - Yamdrok Tso - Gyantse (264 km) - Shigatse (91 km)
Rankiem przejazd ok 110 km do jeziora Yamdrok Tso położonego na 4408 m npm. Jezioro uważane jest przez Tybeteańczyków za świete i jest czczone jak talizman, odzwierciedla duszę narodu Tybetańskiego. Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.

Po odpoczynku nad jeziorem będziemy kontynuować podróż do miasteczka Gyantse oddalonego od jeziora o 180 Km. Gyantse zachowało urok i atmosferę dawnego 14 sto wiecznego Tybetu, gdzie mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów.

Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze. Zwiedzimy tu twierdze Gyantse Dzong i stare świątynie jak Pelkhor Chode Temple Complex, która została założona w XV wieku i jest doskonale utrzymana. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Odwiedzimy również najwspanialszą budowlę zbudowaną w 1427-39 roku - Gyantse Kumbum.

Kumbum - Budynek ten stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje. Po zwiedzeniu zabytków przejazd w kierunku zachodnim do drugiego co do wielkości miasta Tybetu - Shigatse (91 km). Shigatse leży na zbiegu dwóch rzek: Naang-chu i Brahmaputra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i noc w hotelu.


DZIEŃ 7:

Shigatse - Shelkar
Po śniadaniu zwiedzanie klasztorze Tashilunpo, siedzibie Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako Góra Chwały, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) - Gendun Drup.

Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów w Geluk. Swoje oddziały ma od Young He going w Pekinie, poprzez Chengde w Manchuria do Gyantse. Po przerwie na lunch pojedziemy autostradą łączącą Lhasa z Gyatso La Pass, znajdujacego się na wysokości 5252 m npm nad zaporę Shigatse. Z tamtąd stromy zjazd w dół rzeki Lolo-chu. Długa jazda, ale obfita w spektakularne widoki.

Warunki panujące na drodze mogą umożliwić nam objazd i wizytę w jednym z najstarszych tybetańskich klasztorów Bon Po w Sakya. Po południu - przekroczenie Przełęczy na wysokości 5000 m przed dotarciem do Xegar. Są tu fantastyczne widoki na Mt.Everest i Cho Oyu. Po przybyciu do Shelkar (ok 250 km) zakwaterowanie w hotelu, czas na aklimatyzacje przed wyruszeniem do Mt. Everest BC i obiadokolacja w hotelu. Noc w hotelu w Shelkar.
 
DZIEŃ 8:

Shelkar - Rongbuk Monastery (trekking)
Rankiem zaraz po śniadaniu przejazd do stóp bazy Mt Everst, z której wyruszaja wszystkie eksdycje i wyprawy wspinaczkowe na najwyższą gorę świata mt Everest. Trekking po okolicy i aklimatyzacja. Wieczorem odwiedziny w klasztorze i noc w hotelu Everest View Inn.


DZIEŃ 9:

Shelkar - Mt Everest BC (trekking)
Rano trekking w Rezerwacie przyrody Mt Everest. Podziwianie masywu Mt Eerest i Himalajów i przejazd do Nylem. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.


DZIEŃ 10:

Nylem - Zhangmu - Kathmandu
Przejazd do Zhangmu (242 km) oraz przez dwie niesamowite Przełęcze:  Laling La i Shung La. Stąd także rozciąga się zapierająca dech w piersiach sceneria. Stojąc na przełęczach jesteście Państwo otoczeni okazałymi górami takimi jak Shishpangma, Cho Oyu, Gauri Shankar itd. Po południu - zejście z jałowego tybetańskiego płaskowyżu do małego miasteczka Zhangmu, leżącego na granicy Tybetu z Nepalem. Po załatwieniu formalności w Chińskim Biurze Imigracyjnym - przejazd do Kodari, a po wizycie w Nepalskim Biurze Imigracyjnym - przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.


DZIEŃ 11:

Kathmandu
Zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu.


DZIEŃ 12:

Kathmandu - rafting - Pokhara
Przejazd na miejsce startu raftingu. 4 godziny fascynujacego raftingu po rzece Trisuli, lunch w plenerze. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.


DZIEŃ 13:

Pokhara - trekking Annapurna
Przejazd w miejsce startu trekkingu i calodniowy treking ok 6 godzin do polany Austrian Camp skąd roztacza sie zachwycający widok na szczyty Himalajów i osmiotysięcznik Annapurna. Nocleg w schronisku.


DZIEŃ 14:

Pokhara - Kathmandu
Powrót do Pokhara i przejazd z Pokhara do Kathmandu (możliwy przelot). Noc w hotelu.


DZIEŃ 15:

Kathmandu - Paro (Bhutan)
Transfer na lotnisko i lot do Paro. Po przylocie do Paro transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Paro. Wizyta w Ta-dzong, narodowym Muzeum Bhutan, Paro Rinpung Dzong. Noc w hotelu.


DZIEŃ 16:

Paro - Thimpu
Przejazd do Drugyal dzong i wizyta w ruinach fortecy. W drodze powrotnej - wizyta w Świątyni Kichu, powstałej w pierwszej połowie VII wieku. Jest to najstarsza świątynia wybudowana przez tybetańskiego króla Songtsena Gempo. Przejazd do Thimphu. Nocleg w Thimpu.


DZIEŃ 17: 

Thimphu – Phuntsholing (179 km) - Kalimpong
Wcześnie rano uczestnictwo w porannej pudży w świątyni Changangkha Lakhang  usytuowanej na stoku wzgórza. Świątynia ta pochodzi z XXII wieku ne, w którym  to była głównym centrum pielgrzymkowym buddystów z Bhutanu. Znajduje się tu  11 statuetek mędrców buddyjskich i wcieleń samego Buddy. Szczególnie czczona  jest statua Buddy Współczującego Avolokitesvary. 

Potem przejazd do granicy Bhutanu z Indiami na przejście graniczne w  Phuntsholing. Podczas podróży będziemy mieli okazję zobaczyć Himalajskie  szczyty Bhutanu, a również przyjrzeć się życiu mieszkańców wiosek. Po drodze  przerwa na lunch i krótka wizyta w Klasztorze Karabandi Lakhang. Po przyjeździe  na przejście graniczne w postaci wielkiej Bramy, która dzieli na pół miasteczko  na część bhutańską i indyjską i załatwieniu formalności przejazd do Indii. 

Phuntsholing przypomina wielki bazar, gdzie handluje się głównie mięsem,  pochodzącym ze zwierząt zabijanych w Indiach i transportowanych w głąb  Bhutanu w Bhutanie jest zakaz zabijania zwierząt). Kwitnie też handel płytami  DVD z filmami i muzyką indyjską, posiadanie takich nielegalnych elementów  rozrywki w Bhutanie karane jest więzieniem, ale jak widać tutaj nikt się tym nie  przejmuje. Tutaj możemy tez napić się zakazanej wódki i zakurzyć papieroska,  co również jest nielegalne w Bhutanie. Przejazd do Kalimpong, siedziby  buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. Noc w  hotelu.


DZIEŃ 18:

Kalimpong – Pelling (2085 m npm)
Przejazd 100 km ok 4 godziny do Pelling, przez Malli, Jorethang Bazer. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorem przejazd do Klasztoru Pemayangste, pochodzącego z XVII w. Podziwianie zachodu słońca nad masywem Mt. Kangchendzonga. Nocleg w hotelu.


DZIEŃ 19:

Pelling – Gangtok (116 km / 05 godz)
Rano wycieczka (02 km/ ok 45 min) na wzniesienie, gdzie znajduje się Klasztor Sangobhoholing i z tego miejsca jest wspaniały widok na Himalaje. Przejazd do Gangtok. Po drodze zwiedzanie: Sikkim Temi Ogrodów Herbaty, Rabangla, Klasztoru Rumtek, siedziby HH Karmapa – odłamu buddyjskiego Kagyu.  Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Gangtok.


DZIEŃ 20:

Gangtok - Tsongmo Lake - Gangtok
Podziwianie panoramy Himalajów z  Kanchenjunga w tle. Jeśli będzie to możliwe przejazd z Gangtok nad jezioro Tsongmo i trekking wokół jeziora (droga po ostatnim trzęsieniu ziemii była zamknięta dla ruchu turystycznego). Noc w hotelu w Gangtok.


DZIEŃ 21: 

Gangtok - Bagdogra - Delhi
Transfer na lotnisko Bagdogra i przelot do Delhi. Transfer z lotniska krajowego na lotnisko międzynarodowe.


DZIEŃ 22: 

Depart
W nocy o 05:05 wylot, przylot do Moskwy o 10:10 i o 11:25 czasu moskiewskiego następny samolot do Warszawy, przylot do Polski 10:35 czasu warszawskiego.
 
 
Cena już od 3963 PLN + 3893 USD
 
 
CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem międzynarodowym Warszawa - Pekin - Delhi - Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach 3***/ 4 ****  jak w tabeli lub o podobnym standardzie
 • przejazd pociągiem, Jeepami Land Cruiser trasa wyprawy Tybet - Nepal, autobus w Nepalu, samochodem/busem w Bhutan i Indiach
 • Wizy: nepalska, chińska, indyjska, buthanu
 • wyżywienie: śniadanie w Chinach, Tybecie, Nepalu
 • pełne wyżywienie: śniadanie + lunch + obiadokolacja w Bhutan
 • zwiedzanie z przewodnikiem angielskojęzycznym w Tybecie, Nepalu, i Bhutan
 • wszystkie bilety wstępu wg programu
 • rafting 3-4 godz
 • wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko.
 • pozwolenie na wjazd do Tybetu, na przejazdy do Nepalu itd.
 • pozwolenie na wjazd do Bhutan i Sikkim w Indiach
 • pozwolenia na wjazd Mt Everest BC
 • na trekkingu w Nepalu: przewodnik, tragarze i pełne wyżywienie, pozwolenia
 • benzyna, opłaty drogowe i parkingowe
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.