Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie + Goa 16 dni

Delhi, Jaipur, Fathepur Sikri, Agra, Gwalior, Orcha, Khajuraho, Varanasi, Delhi, Goa, Delhi

 


1 DZIEŃ: 

Warszawa - Delhi
Zbiorka na lotnisku w okęciu i przelt do Delhi. Noc w samolocie.


2 DZIEŃ:

Delhi
Przylot na lotnisko. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid; zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po lunch objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii i odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghanki Raj Ghat.  Noc w hotelu.


3 DZIEŃ:

Delhi - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer uliczkami starego miasta. Noc w hotelu Jaipur.

 
4 DZIEŃ: 

Jaipur
Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium astronomicznego z XVII w. Zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; Pałacu Miejskiego, muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.


5 DZIEŃ:

Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane.

Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

 
6 DZIEŃ:

Agra
Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota.

Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło.

Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Noc w hotelu.

 
7 DZIEŃ:

Agra - Gwalior - Orcha

Przejazd do Orcha. Po drodze zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów
Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego.

Gwalior to również świątynie dżainijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca.
Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżaińskich oraz pomnik rani Jahansi Lakszmi Bai. Dojazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu. Przejście do świątyń na wzgórzach i podziwianie zachodu słońca, gdzie znajduje się Świątynia Lakshmi Narayan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Noc w resorcie.


8DZIEŃ:

Orcha - Khajuraho
Powitanie słońca nad rzeka Betwa w pobliżu opuszczonych świątyń ( tak jak rozpoczyna się film Kamasutra)  poranna Joga.. Zwiedzanie uroczej wioski Orcha, Pałacu Jahangira, Pałacu Dinmana Hardaula.

Przejazd do Khajuraho. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru ( miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeĄby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium.

Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Zakwaterowanie w  hotelu i spektakl światło i dĄwięk na terenie kompleksu Świątyń Zachodnich. Noc w hotelu.


9 DZIEŃ:

Khajuraho - Jhansi - Varanasi
Całodzienne zwiedzanie tysiącletnich wpisanych na listę UNESCO Khajuraho Kamasutra Temple (Wschodni Zespół Świątyń) z erotycznymi rzeĄbami i (Zachodni Zespół Świątyń). Wieczorem transfer na dworzec kolejowy w Jhansi i przejazd nocnym pociągiem z miejscami sypialnymi do Varanasi.

 
10 DZIEŃ: 

Varanasi
Transfer z dworca kolejowego i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Po obiadokolacji uczestniczenie w uroczystościach i ceremoniach nad rzeką Ganges. Noc w hotelu.


11 DZIEŃ:

Varanasi - Sarnach -  Delhi
Wschód słońca podczas porannego rejsu łódką po rzece Ganges i obserwowanie obrzędów nad Gangesem, kremacji zwłok.. Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu to właśnie tu 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup Dhamekh oraz Dharmarajika. Powrót do Varanasi i transfer na dworzec kolejowy. Noc w pociągu sypialnym klasy A1.


12 DZIEŃ: 

Delhi - Goa
Transfer z dworca w Delhi i przejazd na lotnisko. Przelot na Goa. Transfer do resortu i noc w resorcie na Goa.


13 DZIEŃ:

Goa
Wypoczynek i plażowanie.


14 DZIEŃ:

Goa
Wypoczynek i plażowanie


15 DZIEŃ: 

Goa – Delhi
 Wypoczynek i plażowanie. Przelot z Goa do Delhi. Transfer do hotelu. noc w hotelu w Delhi.


16 DZIEŃ:

powrót do Polski
Transfer na lotnisko i powrot do Polski


 
CENA ZAWIERA:

 • bilet na przelot Warszawa - Delhi - Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych jak w tabeli lub o podobnym standardzie
 • wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
 • polski pilot na całej trasie wycieczki
 • Wiza indyjska
 • wszystkie opłaty za benzynę, drogowe i parkingowe
 • przejazdy klimatyzowanym busem z kierowcą,
 • przejazd słoniem do Fortu Amber w Jaipur,
 • wieczór z muzyką i tancami w Jaipur
 • przedstawienie teatralno - muzyczne o życiu w czasach Wielkich Mogołów w Agra
 • transfery na lotnisko, do hoteli
 • ubezpieczenie całości imprezy
 • Ubezpieczenie indywidualne turystyczne na czas wyjazdu NNW


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • napojów zimnych i alkoholowych zamawianych indywidualnie do posiłków, 
 • ewentualnych opłat za filmowanie/robienie zdjęć,
 • zwyczajowych napiwków,

 
DODATKOWE INFORMACJE:

Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty (3350 zł), zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionego wniosku wizowego, 2 fotografii.  Wpłata pozostałej sumy na 15 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 12 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.