Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie + Nepal 16 dni

Delhi, Kathmandu, Rezerwat Chitwan, Pokhara, Annapurna, Patan, Delhi, Agra, Orchha, Kajuraho, Varanasi, Sarnach, Delhi
 


1 DZIEŃ: 

wylot z Polski
Zbiórka na lotnisku i przelot do Indii. Noc w samolocie.


2 DZIEŃ: 

Delhi - Kathmandu
Przylot na lotnisko międzynarodowe New Delhi. Oczekiwanie na przelot do Kathmandu. Przelot do Kathmandu. Transfer z lotniska, powitanie i zakwaterowanie w hotelu.

 
3 DZIEŃ: 

Kathmandu
Rano Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath. Potem zwiedzanie starego miasta, stolicy Nepalu Kathmandu: Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini Kumari. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Noc w hotelu w Kathmandu.

 
4 DZIEŃ: 

Katmandu - rafting – rezerwat Chitwan
Wcześnie rano przejazd trasą widokową (zachodnią) Doliną Katmandu do miejsca startu raftingu po rzece Trishuli. Rafting 3-4 godziny. Lunch i przejazd do Rezerwatu Przyrody Chitwan. Spotkanie z przewodnikiem przyrody, który objaśni mam program w rezerwacie Royal Chitwan Natural Park. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, różnego rodzaju jelenie, małpy, leśne knury, niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku i tygrysy. Obiadokolacja w formie bufetu na terenie rezerwatu. Noc w resorcie. 


5 DZIEŃ:

Chitwan Park
O wschodzie słońca safari na łodziach po rzece Rapti i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju. Powrót do resortu i śniadanie. Wyprawa w dżunglę z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata, safari na grzbiecie słonia i odkrywanie naturalnego piękna dzikiej przyrody w dżungli. Opowieści o dzikich zwierzętach zamieszkujących te niedostępne niegdyś równiny Chitwan. Wieczorem pokaz tańców rdzennej ludności z plemienia Thara. Noc w resorcie.

 
6 DZIEŃ:

Chitwan – Pokhara
Rano safari do naturalnych środowisk ptaków zamieszkujących rezerwat. Śniadanie i przejazd przepiękną trasę widokową: pocięte tarasami stoki górskie, urocze nepalskie wioski i miasteczka. Po przyjeździe do Pokhara wycieczka nad jezioro Plewa, do obozu, gdzie osiedlili się Mnichowie, którzy wyemigrowali z zajętego przez Chiny Tybetu i nad wodospad Devis. Noc w hotelu w Pokhara.

 
7 DZIEŃ: 

Pokhara – Austrian Camp (trekking w góry)
Rano po śniadaniu przejazd do Lumle i wędrówka szlakami górskimi przez Chandrakot i Tanchowk. Szlak biegnie przez dżunglę, przez wioski do punktów widokowych na Mt Annapurna, Mt Fishtail i inne góry Himalajów (trekking ok. 5 – 6 godzin). Noc Tea Hause, czyli schronisku górskim na polanie Kula Kalha.


8 DZIEŃ:

Austrian Camp - Katmandu
Poranny spektakl zapalania szczytów, czyli obserwowanie wschodu słońca, którego promienie oświetlają kolejne szczyty Himalajów nadając im przeróżne barwy. Po śniadaniu zejście do Kande i z stamtąd przejazd malowniczą trasą do Katmandu. Noc w hotelu.


9 DZIEŃ:

Katmandu – Patan - Kathmandu
Przejazd do Patan i  zwiedzanie: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupy buddyjskiej Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu. Noc w hotelu.


10 DZIEŃ: 

Katmandu - Delhi
Po śniadaniu transfer na lotnisko międzynarodowe Tribhuwan International Airport i przelot z Kathmandu do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu.  Czas wolny. Noc w hotelu.
 
11 DZIEŃ:

Delhi
Rano wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhi, największym meczecie w Indiach - Jama Masjid i przejazd koło Czerwonego Fortu aż do najstarszej ulicy w Delhi Chandni Chowk. Po południu wizyta w Qutub Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199 roku, zwiedzanie mauzoleum Humayun's Tomb, nowoczesnej świątyni hinduistycznej Lakshminarayan Temple.

Objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, Pałac Prezydenta, Plac Connaught.  Wieczorem obiadokolacja w restauracji z muzyką indyjską. Powrót do hotelu na nocleg.

 
12 DZIEŃ: 

Delhi - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane.

Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.


13 DZIEŃ: 

Agra - Orcha
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota.

Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich.

Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne budowle jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża Więźniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Przejazd do Orcha. Noc w hotelu.


14 DZIEŃ:

Orcha – Khajuraho - Varanasi
Rano powitanie słońca nad rzeką Betwa – kadr z filmu Kamasutra. Po śniadaniu zwiedzanie miasteczka pełnego zabytków.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku przez władców Bundela. Do dzisiaj zachowały się zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaźnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy.

Zwiedzanie Świątynii Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Potem przejazd do Khajuraho. Zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu, zbudowane przez królów dynastii Chandela między 950 a 1050 rokiem ne. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów).

Niezliczone rzeźby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i awatarami. Po zdwidaniu transfer na dworzec i przejazd pociągiem sypialnym do Varanasi. Noc w pociągu.


15 DZIEŃ:

Varanasi – Sarnach – Varanasi
Transfer z dworca kolejowego. Wycieczka po mieście i zwiedzanie: Bharat Mata Temple z wielką wyrzeźbioną w marmurze mapą Indii, świątynia Durga Temple, Tulsi Manas Mandir, Najstarszego w Indiach Uniwersytetu hinduskiego Banaras University, Meczetu Wielkich Mugołów zbudowanego przez Aurangazeb na miejscu antycznej świątyni hinduistycznej.

Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu. To właśnie w Sarnach 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup buddyjskich: Dhamekh i Dharmarajika. Udział w wieczornych ceremoniach nad Gangesem. Noc w hotelu w Varanasi.

 
16 DZIEŃ: 

Powrót
O wschodzie słońca rejs łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka z Ghat do Ghat. Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghat’y: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus wierzy, że zostać poddanym kremacji na Ghat’ach Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Powrót do hotelu na śniadanie i transfer na lotnisko i przelot do Delhi, oczekiwanie na samolot powrotny. Powrót do kraju.
 
 
Cena już od: 2999 PLN + 1995 USD/os.
        
 
CENA OBEJMUJE:

 • Wycieczka zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach 2,3,4 * ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy klimatyzowanym busikiem z kierowcą
 • Wszystkie podatki, opłaty drogowe, benzyna, opłaty parkingowe, koszty związane z kierowcą itp.
 • Angielskojęzyczni lokalni przewodnicy w każdym z wymienianych miasach
 • Polski pilot na całej trasie wycieczkiPrzelot międzynarodowy Warszawa - Delhi – Warszawa
 • Przelot Kathmandu – Delhi - Kathmandu
 • Bilet na pociąg sypialny z Khajuraho do Varanasi
 • Bilet na samolot z Varanasi do Delhi
 • Transfery na lotnisko i do hoteli w Indiach i Nepalu
 • Ubezpieczenie turystyczne na czas wyjazdu
 • Kosztu wizy indyjskiej i nepalskiej
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wyżywienie: śniadanie + obiadokolacja
 • wycieczka łodzią wzdłuż rzeki Ganges o wschodzie słońca
 • Rafting po rzece Rapti 3-4 godziny
 • Safari na słoniach, tropienie nosorożca, obserwowanie ptaków i krokodyli w Chitwan Park
 • Wycieczka do wioski plemiennej, pokaz tańców plemiennych w Chitwan Park
 • pełne wyżywienie w rezerwacie przyrody Chitwan Park
 • pozwolenie na wstęp do rezerwatu
 • Pozwolenie na trekking w rejonie Annapurna


DODATKOWE INFORMACJE:

Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty (za pierwszą ratę nasze biuro wykupuje bilety na przelot międzynarodowy w dwie strony - imienne dla każdego uczestnika wycieczki i bilety przesyłamy na maila jako gwarancja wykonania usługi), zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionego wniosku wizowego, 2 fotografii. Wpłata pozostałej sumy na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 12 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.
Przy wylotach z innych miast lub innego kraju jest możliwość dołączenia do grupy w Delhi, wówczas cena 2999 zł zostaje pomniejszona o koszt biletów na przelot międzynarodowy (wizę indyjską można wykupić za naszym posrednictwem, ubezpieczenie turystyczne na kraje egzotyczne jest obowiązkowe).

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.