Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie: Święto Diwali nad Gangesem 13 dni

Delhi - Jaipur - Fathepur Sikri - Agra- Gwalior - Orcha - Khajuraho - Varanasi – Delhi
 
 
1 DZIEŃ:

Warszawa - Delhi
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Odlot do Helsinek o 13:05. Przylot do Helsinek o 15:45 i przesiadka na samolot do Delhi, który odlatuje o 20:05. Noc w samolocie


2 DZIEŃ: 

Delhi
Transfer z lotniska. Po śniadaniu zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), zwiedzanie z przewodnikiem: największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid; zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po lunch objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii i odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Wycieczka w miejsce narodzin historycznego Delhi: grobowiec Humajuna, 72-metrowa wieża Kutab Minar z XIIw., Żelazna Kolumna z IV-V w., Tughlakabadu. Noc w hotelu.


3 DZIEŃ:

Delhi - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer uliczkami starego miasta. Pokaz tańców radżasthańskich podczas uroczystej obiadokolacji. Noc w hotelu Jaipur.


4 DZIEŃ: 

Jaipur
Całodzienna wycieczka po Jaipur: zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium astronomicznego z XVII w. Zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.


5 DZIEŃ:

Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeĄdzie do Agra zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.


6 DZIEŃ:

Agra
Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota.

Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich.

Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Wieczorem wyjście do teatru na musical o życiu Wielkich Mogołów i historie miłosne związane z Taj Mahal. Noc w hotelu w Agra.

 
7 DZIEŃ: 

Agra – Gwalior - Orcha
Przejazd do Orcha. Po drodze zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego.

Gwalior to również świątynie dżainijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca. Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżaińskich oraz pomnik rani Jahansi Lakszmi Bai. Dojazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu. Przejście do świątyń na wzgórzach i podziwianie zachodu słońca, gdzie znajduje się Świątynia Lakshmi Narayan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Noc w resorcie.


8 DZIEŃ: 

Orcha - Khajuraho
Powitanie słońca nad rzeka Betwa w pobliżu opuszczonych świątyń ( tak jak rozpoczyna się film Kamasutra) – poranna Joga.. Zwiedzanie uroczej wioski Orcha Pałacu Jahangira, Pałacu Dinmana Hardaula.

Przejazd do Khajuraho. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru ( miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeĄby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium.

Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Zakwaterowanie w  hotelu i spektakl światło i dĄwięk na terenie kompleksu Świątyń Zachodnich. Noc w hotelu.


9 DZIEŃ: 

Khajuraho - Jhansi - Varanasi
Całodzienne zwiedzanie tysiącletnich wpisanych na listę UNESCO Khajuraho Kamasutra Temple (Wschodni Zespół Świątyń) z erotycznymi rzeĄbami i (Zachodni Zespół Świątyń). Wieczorem transfer na dworzec kolejowy w Jhansi i przejazd nocnym pociągiem z miejscami sypialnymi do Varanasi.

 
10 DZIEŃ: 

Varanasi
Transfer z dworca kolejowego i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Po obiadokolacji uczestniczenie w uroczystościach i ceremoniach nad rzeką Ganges. Noc w hotelu.


11 DZIEŃ: 

Varanasi – Sarnach -  Delhi
Wschód słońca podczas porannego rejsu łódką po rzece Ganges i obserwowanie obrzędów nad Gangesem, kremacji zwłok.. Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu – to właśnie tu 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup Dhamekh oraz Dharmarajika. Powrót do Varanasi i transfer na dworzec kolejowy. Noc w pociągu sypialnym klasy A1.


12 DZIEŃ:

Delhi
Transfer z dworca. Objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii i odwiedzenie miejsca kremacji Mahatma Ghandi Raj Ghat. Lunch. Czas na zakupy w dzielnicy Karol Bagh. Noc w hotelu.


13 DZIEŃ: 

Powrót do Polski
Rano transfer na lotnisko międzynarodowe i wylot do Helsinek o godz. 10:50. Przylot do Helsinek 14:50 i przesiadka, wylot do Warszawy o 17:20 i lądowanie w Warszawie o 18:05.
 

 

Cena już od 3380 PLN + 1135 USD
 


CENA ZAWIERA:

 • bilet na przelot Warszawa – Delhi - Warszawa
 • polski przewodnik na całej trasie wycieczki
 • pełne wyżywienie: śniadanie,  obiadokolacja
 • Wiza indyjska
 • ubezpieczenie całości imprezy
 • Ubezpieczenie indywidualne turystyczne na czas wyjazdu NNW
 • wszystkie opłaty za benzynę, drogowe i parkingowe
 • przejazdy klimatyzowanym autobusem
 • przejazd słoniem do Fortu Amber w Jaipur,
 • pokaz tańców z Rajastan w Jaipur
 • przedstawienie teatralno – muzyczne o życiu w czasach Wielkich Mogołów w Agra
 • Joga – powitanie słońca nad rzeka Betwa w Orcha jak w filmie Kamasutra,
 • przedstawienie światło i dzwięk przy świątyniach w Khajuraho.
 • wycieczka łodzią wzdłuż Gangesu o wschodzie słońca
 • udział w wieczornych ceremoniach nad Gangesem
 • transfery na lotnisko, do hoteli
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych jak w tabeli lub o podobnym standardzie,
 • bilet na pociąg sypialny A1 Jhansi - Varanasi A1
 • bilet na pociąg sypialny Varanasi – Delhi A1

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • napojów zimnych i alkoholowych zamawianych indywidualnie do posiłków, 
 • ewentualnych opłat za filmowanie/robienie zdjęć,
 • zwyczajowych napiwków,
 • wydatków za telefon i pralnie  i własnych

 
DODATKOWE INFOMACJE:

Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty (3380 zł), zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionych 1 wniosku wizowego, 5 fotografii. Wpłata pozostałej sumy na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.


Dopłata do pokoju 1-os.: 950 $

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.