Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie: Święto Pustyni 16 dni

Delhi - Mandawa - Bikaner - Jaisalmer - Jodhpur - Pushkar - Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra - Sikandra Delhi


1 DZIEŃ: 

Warszawa - Delhi
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i przylot do  New Delhi. Transfer z lotniska to hotel. Noc w hotelu.


2 DZIEŃ: 

Delhi
Po sniadaniu wycieczka całodniowa po Delhi. Zwiedzanie z przewodnikiem ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk),  Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim, największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid.

Odwiedzenie miejsca kremacji Mathmy Ghandi Raj Ghat, objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii. Wycieczka w miejsce narodzin historycznego Delhi: grobowiec Humajuna, 72-metrowa wieża Kutab Minar, z XIIw., Żelazna Kolumna z IV-V w., Tughlakabadu. Noc w hotelu.


3 DZIEŃ: 

Delhi - Mandawa
Wyjazd wcześnie rano i przejazd do Mandawa. Mandawa jest uroczym miasteczkiem założonym w XVIII w. przez kupców, ponieważ leży na trasie karawan tzw jedwabnego szlaku. Znajduje się tu wiele uroczych Haweli i pozostałości po fortyfikacjach. Najbardziej godne polecenia są; Bansidhar Newatia Haveli i Gulab Rai Ladia Haveli. Noc w hotelu w Mandawa.


4 DZIEŃ: 

Mandawa - Bikaner
Po drodze do Bikaner zwiedzanie Regionu Shekhawati (Fatehpur, Ramgarh). Region nazwano "Radżasthańską Galerią pod Gołym Niebem", ponieważ znajdują się tu dawne rezydencje zamożnych kupców pokryte wspaniałymi malowidłami ściennymi zwane Haweli.  Po przyjeĄdzie do Bikaner zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.


5 DZIEŃ:

Bikaner
Całodniowe safari na wielbłądach. Dla wielu będzie to największą atrakcją: zobaczyć wydmy, fatamorganę i uspokoić nerwy kołysząc się na garbie wielbłąda. Okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy obowiązkowe!!!
Wieczór z kolacją i pokazami tańców na pustyni. Noc pod namiotami na pustyni.


6 DZIEŃ:

Bikaner
przejazd do hotelu, po krótkiej toalecie całodniowa wycieczka po mieście. Bikaner znajduje się na skraju pustyni, za nim nie ma już żadnych miast. Niegdyś ważny ze względu na miejsce postoju karawan przemierzających pustynie ( Jedwabny Szlak) dzisiaj trochę zapomniany i z opustoszałymi Haweli, które zostały pozostawione przez dawnych kupców. Wielbłądy zaprzęgnięte do dwukołowych wózków nie pozwalają nam zapomnieć o ciągłej przynależności tego miasta do pustyni.

Nie ma nic bardziej fascynującego jak spacer wąskimi uliczkami starego miasta gdzie kryje się wiele uroczych, dobrze zachowanych Haweli. Wieczorna modlitwa w świątyniach dżanijskich, otwieranych raz dziennie  przez godzinę dla modlitwy wiernych. Zakwaterowanie w hotelu w Bikaner.

Zwiedzanie przepięknego Fortu Junagarh i starego miasta. Wizyta "na bosaka" w Świątyni Szczurów, czyli w Świątyni Karni Mata gdzie mieszkają i są otaczane czcią szczuty. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Wierni karmią prasad gryzonie w nadziei ujrzenia białego szczura, który przynosi szczęście. Noc w hotelu.


7 DZIEŃ:

Bikaner - Jaisalmer
Przejazd do Jaisalmer. Zakwaterowanie w hotelu w Jaisalmer. Spacer po baśniowych uliczkach Jaisalmer, gdzie dżiny można spotkać w każdym zaułku.
Jaisalmer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił.

Magiczne i zupełnie niezmienione od lat miasto nazwano złotym, ponieważ promienie zachodzącego słońca na ten właśnie kolor barwią kamienne mury obronne. Nie ma takiego drugiego miasta, w którym tak mocno odczuwa się atmosferę przeszłości. Noc w hotelu.


8 DZIEŃ: 

Jaisalmer
Zwiedzanie świątyń dżynijskich, Kompleksu Pałacowego i niezliczonych Haweli (sukiennice). Wieczorem zachód słońca z punktu widokowego, gdzie zobaczymy całe stare miasto otoczone fortem w promieniach zachodzącego słońca. Noc w hotelu.


9 DZIEŃ:

Jaisalmer - Jodhpur (270 km)
Przejazd do Jodhpur. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.


10 DZIEŃ:

Jodhpur - Pushkar
Po śniadaniu zwiedzanie Jodhpur. Jodhpur był stolicą księstwa Marwar co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh. Wewnątrz fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Perłowy Pałac, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów.

Do fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie (to była miłość nie to, co teraz!!!). Po lunch przejazd do Pushkar. Noc w hotelu.


11 DZIEŃ: 

Pushkar
Przejście nad święte jezioro w Pushkar. Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. Każdego roku przybywa tu ponad 200 tys. ludzi i ok. 50 tys. wielbłądów a także bydła. Targom towarzyszą wyścigi wielbłądów, przedstawienia ulicznych aktorów i muzyków. Od 30 paĄdz. Do 2 listopada -2010 odbywają się targi na których będziemy uczestniczyć.

Ghaty i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Zwiedzanie świątyń: Brahma Temple i Ghat prowadzących w dół do jeziora. Wycieczka na wzgórze za miastem gdzie znajduje się Świątynia Savitri Noc w hotelu w Pushkar.


12 DZIEŃ:

Pushkar - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Wycieczka do fortu Amber- przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego.Całodniowa wycieczka po Jaipur: zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; obserwatorium astronomicznego z XVII w. Zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Wieczorem pokaz tanców radżastańskich przy uroczystej obiadokolacji. Noc w hotelu.


13 DZIEŃ: 

Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. W drodze do Agra znajduje się Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane.

Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po dotarciu do Agra zakwaterowanie w hotelu, noc w hotelu.


14 DZIEŃ:

Agra
O świcie wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach  Johan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota.

Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich.

Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti, Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Wieczorem o godzinie 18:00 spektakl teatralno- muzyczny o życiu w czasach Wielkich Mogołów i historie miłosne. Noc w hotelu w Agra.


15 DZIEŃ: 

Agra - Sikandra - Delhi
Po drodze do Delhi zwiedzanie Mauzoleum w Sikandra, które zbudował Jahangir dla upamiętnienia swojego ojca Akbara. Mauzoleum położone jest w centralnej części ogrodu, otoczonego 8 metrowym murem. Każdy mur ma piramidalne bramy, z galeriami. Całość stanowi perłę architektury mugolskiej. Po powrocie do Delhi transfer na lotnisko międzynarodowe.


16 DZIEŃ: 

Powrót do  Polski


Cena już od 3650 PLN + 1960 USD/os.
         
 
CENA ZAWIERA:

 • bilet na przelot Warszawa - Delhi - Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach 3 / 4**** w pokojach dwuosobowych jak w tabeli
 • pełne wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • polski przewodnik na całej trasie wycieczki
 • Wiza indyjska
 • wszystkie opłaty za benzynę, drogowe i parkingowe
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem/ busem z kierowcą,
 • całodzienne safari na wielbłądach z pokazem tańców na pustyni
 • przejazd słoniem do Fortu Amber w Jaipur,
 • uczestniczenie w Targach wielbłądów w Pushkar
 • pokaz pustynnych i uroczysta obiadoklacja w namiocie na pustyni
 • noc w ekskluzywnym namiocie na pustyni
 • pokaz tańców z dzbanami na głowie w Jaipur
 • przedstawienie teatralno muzyczne o życiu w czasach Wielkich Mogołów w Agra
 • pożegnalna kolacja
 • transfery na lotnisko, do hoteli
 • ubezpieczenie całości imprezy
 • Ubezpieczenie indywidualne turystyczne na czas wyjazdu NNW

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • napojów zimnych i alkoholowych zamawianych indywidualnie do posiłków, 
 • ewentualnych opłat za filmowanie/robienie zdjęć,
 • zwyczajowych napiwków

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty (3650 zł), zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionych 2 wniosków wizowych, 5 fotografii. Wykupienie biletu lotniczego zgodnie z warunkami rezerwacji. Wpłata pozostałej sumy na 15 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 12 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.
 
Dopłata do pokoju 1-os.: 690 $

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.